TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

זום על מניית זום Zoom Video Communications (ZM) - בעקבות משבר הקורונה – החברה נסחרת בשווי של 100 מיליארד דולר‎


מנכל זום אריק יואן (זום)
טכנית המניה נמצאת לשבוע הקרוב במגמה שלילית חזקה כאשר רוב האינדיקטורים תומכים בירידה במחירה ונותנים דירוג Sell
עיקרי הדברים
החברה הציגה דוחות יוצאים מן הכלכל לרבעון האחרון של 2020, שעקפו את תחזיות האנליסטים. זום ממשיכה לשמור על רווח נקי חיובי ואופטימית לגבי המשך הדרך.
לאור השינוי שיצרה מגפת הקורונה, נוצר צורך בפלטפורמות לעבודה/למידה מרחוק. נשאלת השאלה האם זום יצליחו לשמור על קצב הצמיחה הקיים עם דעיכת המגפה.
טכנית המניה נסחרת במגמה שלילית לשבוע הקרוב.
הזווית הטכנית לשבוע הקרוב

טכנית המניה נמצאת לשבוע הקרוב במגמה שלילית חזקה כאשר רוב האינדיקטורים תומכים בירידה במחירה ונותנים דירוג Sell. אינדיקטור ה-Oscillators הינו Neutral ואילו אינדיקטור המומנטום למניה הינם .Sell

תיאור החברה
זום הינה חברה אמריקאית אשר נחשבת לאחת מהמובילות בשוק כמענה לקיום שיחות ועידה מרוחקות ועבור חדרי ועידה בארגונים. החברה קיימת כבר משנת 2011 אולם נכנסה לתודעה של אנשים בצורה מסיבית רק השנה, עם פרוץ מגפת הקורונה. למעשה מדובר במערכת כל כך פופולארית, שהיא הפכה לשם נרדף ללימודים מרחוק אצל סטודנטים ותלמידים, או לעבודה מרחוק במוסדות העבודה. מייסד החברה אריק יואן, היה בעברו מהנדס בכיר בחברת סיסקו מערכות שרכשה את חברת Webex אשר בעבר פתחה מוצר בתחום וועידת הוידאו. Webex של סיסקו ומיקרוסופט נחשבו בשנים האחרונות למונופולים בתחום שיחות הוידאו אולם זום הצליחה לשבור את הדואופול זה על ידי יצירת חווית שימוש טובה. הממשק של זום ידידותי יותר עם אפשרויות שלא היו בעבר כמו למשל כתיבה על לוח וירטואלי ועוד. כחלק מהחוויה, ניתן להגיד גם שהתוכנה של זום יציבה יותר ביחס למתחרות ובנוסף המערכת דורשת פחות רוחב פס. ייתרון נוסף הוא שהמערכת יודעת לעבוד עם לא מעט מערכות הפעלה יכולת שהפכה את זום לעוד יותר פופולארית.
באפריל 2019 הונפקה זום כחברה ציבורית בנסד''ק, במהלך ההנפקה, עלה שווי מניותיה ביותר מ-72% כאשר מחיר ההנפקה הראשוני לציבור היה $36.
ב-13 במאי 2020, לאחר ביקורות שהחברה קיבלה ופרצות אבטחה, זום רכשה את הסטרטאפ Keybase לו קיימת התמחות בהצפנה בסכום לא ידוע.
עם צמיחת החברה ועליית מחיר המניה, זום נכנסה לנסד"ק 100 וכיום היא בעלת שווי של 90 מיליארד דולר ומחיר מניותיה עומד על 311.86 דולר עם מכפיל רווח היסטורי של 138.45.

תוצאות כספיות
הכנסות זום לרבעון שהסתיים בינואר 2020 עמדו על 882 מיליון דולר לעומת צפי ל-811 מיליון דולר, זאת לעומת הכנסות של 188 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המתואם למניה עקף ב-79 אגורות את הרווח הצפוי ובסך הכל עמד על $1.22 למניה, זאת לעומת רווח מתואם למניה של $0.15 למניה בשנה שעברה.
זום נהנתה מהריחוק החברתי שיצרה מגפת הקורונה ומהמעבר של גופים בגדלים שונים ומוסדות חינוך לעבודה מרחוק בתצורת הווידיו שהחברה מספקת. העלייה במספר המקרי הקורונה מסביב לעולם דרשה להרחיב את הסגרים ולאנשים לא הייתה ברירה, היה עליהם לעבוד מרחוק.
החברה רשמה רבעון רביעי ברציפות של רווח לאחר שהצליחה להפוך לרווחית. הרווח הנקי עמד על כ-260 מיליון דולר. סה"כ המזומנים של החברה הצטברו לשיא של 4.24 מיליארד דולר.

מה צופן העתיד לחברה
2020 פרצה את תקרת הזכוכית של הדיגיטליזציה. שנה שהצליחה להביא חידושים לה האנושות ייחלה כבר שנים רבות כגון, היכולת להפריד בין עשיה ועבודה במקום מסוים פיזית לבין מיקום העובדים היא אכן הישג מרשים וזום בהחלט הייתה לשחקן מפתח בתהליך.
למרות הביצועים החזקים השנה של זום, משקיעים רבים חוששים כי זום לא תצליח לשמור על המומנטום החיובי החזק של 2020 ככול שמגפת הקורונה תדעך. חברת זום ובראשה המנכ"ל אריק יואן מבינים את השינויים הצפויים בשוק ופועלים על מנת ליצור תמהיל מוצרים רחב יותר כמו למשל, מערכת טלפונית בענן, על מנת למשוך חברות גדולות וכן עסקים קטנים ובינוניים ונשאלת השאלה האם מהלכים אלה ימשיכו לספק את מנוע הצמיחה העוצמתי של זום גם בהמשך.
"אנחנו מאמינים שאנחנו בעמדה טובה לקראת צמיחה חזקה עם פלטפורמת שיחות הווידיאו החדשנית שלנו, שעליה הלקוחות שלנו יכולים להסתמך, לנהל ולהצמיח את העסקים שלהם, המותג הבינלאומי המוכר שלנו, וצוות שממוקד בלקוחותינו" אמר יואן עם פרסום הדוחות.
הדרישה לעבודה מרחוק כנראה תישאר ואם ווידיאו ימשיך להיות אלמנט מרכזי בחיי היומיום ויהיה מוטמע עוד יותר במקומות העבודה, בבתי הספר ועוד, זום תמשיך לשמור על מקומה. זום תרוויח מכך בהנחה שהמתחרות לא יעלו עליה ברמת השירות ובמחיר, מן הסתם, ותדווח על המשך צמיחה.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il