רון אייכל אנליסט קולמקס בסקירה שבועית - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > > המלצות אנליסטים

רון אייכל אנליסט קולמקס בסקירה שבועית


רון אייכל קולמקס שוקי הון צילום: יחצ
והמלצה על 3 מניות לקנייה בשוק האמריקאי

עיקרי הדברים
שוק המניות פתח את שבוע המסחר בצורה טובה והמדדים המרכזיים אף שברו שיאים חדשים, אך חולשה בהמשך השבוע הביאה לכך שדווקא המדדים המרכזיים רשמו הפסד שבועי
השבוע, הבנקים המרכזיים של בריטניה ואוסטרליה יהיו בפוקוס עם הודעות ריבית. לקראת סוף השבוע יפורסם דוח התעסוקה למשק האמריקאי, לחודש אפריל
בין היתר, תוצאות כספיות לרבע הראשון של השנה יפורסמו השבוע על ידי החברות הבאות: Pfizer, Sysco,

Pay Pal, AIG, Motorola.

הזירה העולמית
המניות קרובות לרמות השיא כאשר המשקיעים מתמקדים בדוחות הכספיים
חודש אפריל הסתיים כאשר השבוע האחרון היה העמוס ביותר בעונת הדוחות הכספיים לרבע הראשון, עם 180 מחברות S&P 500 שדיווחו על תוצאותיהן ובהן גם חברות ה-FAANG. הערכות השוק הן גבוהות מאוד ושם מצפים לכך שרווחי החברות הכלולות ב-S&P 500 יגדל בכ-שליש בהשוואה לרבעון הראשון של 2020, שבו הכלכלה חוותה לראשונה את השפעת המגיפה והסגרים. אם יתממש, יהיה זה קצב הצמיחה המהיר ביותר, זה למעלה מעשור וגבוה משמעותית מההערכות הקודמות, הודות לאחוז גבוה במיוחד של הפתעות בשורת הרווח.

המדדים העיקריים החלו את שבוע המסחר בצורה נאה ומדדי ה-S&P 500, ה-Nasdaq ואף ה-S&P MidCap הגיעו לשיאים חדשים, אך סיימו ברובם את השבוע בהפסד, כאשר נכנעו ביום שישי לירידות השערים. בראיה ענפית, נרשמה הטרוגניות רבה כאשר המשקיעים הגיבו למבול הדוחות הכספיים לרבעון הראשון. גם עליית מחיר הנפט לשיא של שישה שבועות סיפקה דחיפה כללית לסקטור האנרגיה שהוביל בעלייה של 3.9%. מניות שירותי התקשורת השיגו ביצועים טובים יותר בהשוואה ל-S&P 500, ונעזרו בהכנסות של פייסבוק ואלפבית (גוגל). מניות הטכנולוגיה פגרו מאחור, הושפעו מירידה במנית במיקרוסופט, חרף העובדה כי דיווחי החברה עלו על הערכות הקונצנזוס. גם מניות הבריאות היו חלשות, על רקע ירידות של מספר יצרניות תרופות.

ה-Fed לא משנה גישה חרף התאוששות הכלכלה
ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי האמריקאי התכנסה השבוע, ולמרות שדיווחה על שיפור בביצועים הכלכליים, היא לא אותתה שתשנה את תוכנית הרכישות ותחל להפחית מרכישת הנכסים בקרוב. יו"ר הפדרל ריזרב האמריקני, ג'רום פאוול, אמר כי אין זה הזמן לדון בהקלת בקניית האג"ח. הוא הוסיף כי בעוד שהכלכלה השתפרה מאז דצמבר, היא צריכה להתקדם משמעותית, ויידרש עוד זמן. פאוול חזר ואמר כי ב-FOMC צופים כי לחצי המחירים בטווח הקצר נובעים מצווארי בקבוק המונעים על ידי המגפה ואלו יהיו זמניים. בשוק ציפו מה-FOMC לרמז כי בסופו של דבר יצמצמו רכישות הנכסים בסוף הקיץ או לתוך ה2022, אך זה לא קרה. שוק החוזים העתידיים לריבית ה-Fed ממשיך לצפות לעלייה מוקדמת יותר בשיעור הריבית, לעומת התחזיות של קובעי המדיניות.
הצמיחה בארה"ב האיצה ברבעון הראשון
התוצר המקומי הגולמי בארצות הברית התרחב ב-6.4% ברבעון הראשון של השנה (לעומת הרבע הקודם, במונחים שנתיים), בהמשך להתרחבות של 4.3% שנרשמה ברבעון האחרון של 2020. בקצב הנוכחי, הרפיון הכלכלי שנגרם על ידי המגפה יהיה להיספג עד אמצע השנה. העזרה המרכזית לשיפור הכלכלי הגיעה מזינוק בולט בצריכה הפרטית שהשתקמה, ככל שענפי המשק נפתחו מחדש. ביום שישי, ארה"ב דיווחה על זינוק שיא של 21.1% בהכנסה האישית במארס ועלייה של 4.2% בהוצאות האישיות. אלו הונעו על ידי סיבוב נוסף של תמיכה (התוכנית של ביידן). שיעור החיסכון עלה ל-27.6% במארס, לעומת 13.9% בפברואר כאשר התשלומים פגעו בחשבונות השיקים של האמריקאים. הדבר מצביע על כך שלצרכנים יש יכולת הוצאה רבה העומדת לרשותם, במקביל לפתיחת המשק. נזכיר כי, שיעור החיסכון הגיע לשיא של 33.7% באפריל אשתקד, לאחר הסיבוב הראשון של הסיוע הממשלתי.

הודו מסתבכת בתוך משבר הקורונה
הודו הפכה למוקד המגיפה העולמית כאשר היא נאבקת לחסן את אוכלוסייתה המסיבית על רקע גל עצום של מקרי קורונה. המערכת הרפואית במדינה נמצאת במתח מקסימלי ומתמודדת עם מחסור בכוח אדם וציוד. סיוע חוץ גויס מרחבי העולם. סופקו להודו חיסונים, חמצן וציוד רפואי אחר, אך גורמים רשמיים מאותתים כי המחסור יימשך לאור גודלו של המשבר. כעת, מאובחנים כ-385,000 הודים ביממה, אם כי נראה כי שיעור ההדבקה האמיתי הוא פי כמה מאותה רמה. המשבר בהודו מצביע על הפער וההתנתקות בין העולם המפותח למתעורר, בכל האמור למחזור העסקים. פער זה יוותר בשנים הקרובות.

ביידן מציג תוכנית המתמקדת בחינוך, טיפול בילדים
לפני קיומו של מושב משותף של הקונגרס, נשיא ארה"ב ג'ו ביידן חשף תוכנית הוצאות בהיקף של 1.8 טריליון דולר שנועדה לחזק את החינוך והטיפול בילדים ואף לספק חופשת משפחה בתשלום. ביידן מעוניין לשלם עבור חלק מההוצאות החדשות באמצעות העלאת רווחי ההון ומס הדיבידנדים על אלה שמרוויחים יותר ממיליון דולר בשנה משיעור של 20% לכדי 43.4%, כולל תוספת של Medicare גם עבור בעלי שכר גבוה. שיעור מס ההכנסה הגבוה ביותר יעלה ל-39.6% לעומת 37%.
ביידן דחה השבוע תוכנית תשתית חלופית שהציעו המחוקקים הרפובליקנים, שהיתה קטנה וממוקדת יותר משלו. הסנאטור הדמוקרטי ג'ו מנצ'ין ממערב וירג'יניה, אמר השבוע כי לא נוח לו מהעלות הגבוהה של תוכנית המשפחות האמריקאית והביע ספקנות לגביה. כלומר, על רקע מבנה הסנאט, לא יהיה פשוט לביידן לאשר את התוכנית.


הזירה הטכנית
Philip Morris PM, 95.00 דולר
יצרנית הסיגריות והטבק, Philip Morris, דיווחה על רווח והכנסות ברבעון הראשון שעמדו בציפיות, שכן הצמיחה במשלוחי הסגמנט ה"לוהט" - יחידות טבק המחוממות - סייע לקזז את הירידה שנרשמה במכירות הסיגריות.
הרווח הנקי עלה ל-2.42 מיליארד דולר, או 1.55 דולר למניה, לעומת 1.83 מיליארד דולר, או 1.17 דולר למניה, ברבע הראשון, לפני השנה. ללא סעיפים חד-פעמיים, הרווח המתואם למניה הגיע לכדי 1.57 דולר, מעבר לקונצנזוס השוק שעמד על 1.40 דולר.
ההכנסות נטו עלו בשיעור של 6.0% לרמה של 7.59 מיליארד דולר, לעומת קונצנזוס של 7.27 מיליארד דולר. משלוחי הסיגריות ירדו ב-7.3% ל -145.51 מיליארד יחידות, כאשר משלוחי מרלבורו צנחו ב-9.4% לכדי 53.68 מיליארד יחידות, בעוד משלוחי יחידות הטבק (מחומם IQOS) נסקו ב-29.9% לכדי 21.73 מיליארד יחידות.
כאמור, "ביצועים אלה הונעו על ידי העוצמה המתמשכת של IQOS ומשקפת את מגמות המשתמשים, הנפח ונתח השוק, וכמו גם התקדמות נוספת בצד ההתייעלות, עלויות הייצור והתפעול", אמר המנכ"ל אנדרה קלנצופולו. "התוצאות שלנו נהנו גם מתזמון של גורמים ספציפיים, בעיקר הקשורים למשלוחים בשווקים מסוימים ומהשקעות מסחריות, אך אלו צפויים להתמתן ברבעון השני."
החברה צופה בשנת 2021 לרווח מתואם למניה ברמה של 5.95 $ עד 6.05 $.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קניה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 62.48 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 96.64 דולר.Texas Instruments TXN, 180.51 דולר
מניות יצרנית השבבים Texas Instruments הגיבו באופן שלילי לדוחות הכספיים, למרות שהחברה דיווחה על הכנסות ורווחים ברבעון הראשון שעקפו את הערכות השוק וגם העניקה תחזיות חזקות לרבע השני.
החברה דיווחה על הכנסות של 4.29 מיליארד דולר ברבעון הראשון לעומת קונצנזוס של 4.00 מיליארד דולר. הרווח המתואם הסתכם ב-1.87 דולר למניה לעומת אומדן ל-1.58 דולר למניה. הרווח התפעולי ברבעון היה 1.94 מיליארד דולר לעומת אומדני קונצנזוס של 1.71 מיליארד דולר.
מניות טקסס אינסטרומנטס צנחו לאחר ההודעה, כנראה המשקיעים רצו יותר...
עם פרסום הדוח אמר המנכ"ל: "ההכנסות גדלו ב-29% לעומת הרבעון המקביל לפני שנה בגלל ביקוש חזק בתחום האלקטרוניקה התעשייתית, הרכב והאישית. בעסקי הליבה שלנו הכנסות אנלוגיות צמחו ב -5% ומעבדים זינק ב-7%. לעומת לפני שנה הכנסות מגזר האנלוגיה צמח ב-33% ועיבוד עלה ב-17%. "
טקסס אינסטרומנטס דיווחה גם על ציפיות לרבעון השני של מכירות למניה בטווח של 1.68 עד 1.92 דולר, לעומת צפי השוק ל- 1.69דולר.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 115.73 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 189.88 דולר.


Microsoft MSFT, 252.18 דולר
גם מיקרוסופט ניצחה את התחזיות. ענקית הטכנולוגיה דיווחה על הכנסות של 41.7 מיליארד דולר ברבעון שהסתיים במארס ועלייה של 19% לעומת השנה המקבילה. הייתה זו צמיחת ההכנסות הגדולה ביותר שלה מאז 2018. הרווח הסתכם ב-15.5 מיליארד דולר, עלייה של 44%. הרווח שאינו לפי GAAP היה 1.95 דולר למניה.
השוק העריך הכנסות בגובה של 41 מיליארד דולר, ורווח למניה של 1.78 דולר. מיקרוסופט מתקרבת לאבן דרך של שווי שוק של 2 טריליון דולר; מניות החברה עלו השנה ב-20%. בחברה ממשיכים לראות ביקוש הולך וגובר לשירותי הענן ובמיוחד שהמגפה האיצה את אימוץ הטכנולוגיה. הכנסות הענן זינקו בקצב שנתי של 33% ל-17.7 מיליארד דולר. השוק צפה האטה בקצב הצמיחה בפעילות הענן, בה מיקרוסופט מחזיקה בנתח השוק השני אחרי אמזון.
מבין הפעילויות החדשות של מייקרוסופט נציין את:
הקמת שיתוף פעולה בהיקף של 21.8 מיליארד דולר עם צבא ארה"ב לייצור אוזניות מציאות מדומה מסוג HoloLens לחיילים.
הודעה על תוכניות פתיחה מחודשת של קמפוס המטה.
הוספת תכונות שונות לתוכנת שיתוף הפעולה של Teams.
השלמת רכישת חברת ZeniMax Media בשווי 7.5 מיליארד דולר. על פי הדיווחים גם Pinterest ו-Discord על הכוונת.
לאחרונה, הודיעה החברה על רכישת Nuance Communications בסך 19.7 מיליארד דולר.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת מכירה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 159.01 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 259.35 דולר.
פרטי מכין עבודת הניתוח:
שם: רון אייכל, ת.ז 029027703
כתובת: יגאל אלון 94, ת"א.
בעל רישיון משווק השקעות מספר 6910
השכלה: ד"ר מנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. תואר ראשון ושני בכלכלה מהטכניון
ניסיון תעסוקתי - 20 שנה
פרטי התאגיד המורשה מטעמו פועל מכין עבודת הניתוח:
טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ. בעלת רישיון משווק השקעות מספר: 804.
מרחוב יגאל אלון 94, מגדל אלון 2, תל אביב. טלפון: 073-7903784. פקס: 073-2580058.
גילוי נאות מטעם מכין עבודת הניתוח: למכין עבודת הניתוח לא ידוע על ניגוד עניינים במועד פרסום עבודת הניתוח.
גילוי נאות מכח תקנות זירות סוחר:
עיסוקה המרכזי של החברה הוא ניהול זירת סוחר, וכי מחד, היא מפרסמת עבודת ניתוח זו, אשר ניתן לבסס עליהן החלטה בדבר כדאיות השקעה, החזקה, קניה או מכירה של מכשיר פיננסי הנסחר בזירה ושוויו מושפע מערך נכס הבסיס ומנגד היא משמשת כצד הנגדי לעסקאות מול הלקוח . בהתאם לכך, לחברה ניגוד עניינים במספר היבטים:
בשלב הפתיחה והסגירה של העסקה, החברה היא הקונה כשהלוקח מוכר ולהפך. לפיכך, אינטרס החברה בשער המכשיר הפיננסי, אשר ערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא העבודה, מנוגד לאינטרס הלקוח, הן בשלב פתיחת העסקה והן בשלב סגירתה.
החברה אינה מתחייבת להתכסות בגין כל עסקה של לקוח ולכן היא עשויה להיות מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. לפיכך, מרוויחה החברה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.
כאשר החברה מתכסה, היא עשויה לבצע התכסות זאת מול תאגיד קשור. בהתאם לכך, ייתכן כי קבוצת החברה תהיה מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. במקרה זה, מרוויחה הקבוצה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.
החברה נוקטת באמצעים לצמצום ניגודי העניינים, אך אין באמצעים אלה כדי למנעם לחלוטין. למידע נוסף ראו פרק 6 – מדיניות ניגוד העניינים - בתקנון המסחר של החברה:
כללי
עבודת ניתוח זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ או שיווק לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. המידע, הפרטים, הדעות ומסקנות עורך עבודת הניתוח, כפי שאלה מפורטים בעבודת ניתוח זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה מראש או בכלל. עבודת ניתוח זו היא על דעת עורך עבודת הניתוח בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. עבודת ניתוח זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ או שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. החברה וחברות קשורות לחברה, בעלי מניותיה, עובדיה ו/או מי מטעמן לא יהיו אחראים, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בעבודת ניתוח זו, ככל שייגרם. החברה אינה מתחייבת ואין בעבודת ניתוח זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מאמור בעבודת ניתוח זו. עבודת ניתוח זו הינה רכושה הבלעדי של טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ, ואין להעבירה לצד ג', להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם או לצלם, באופן מלא או חלקי מבלי לקבל אישור מראש ובכתב מהחברה.
אני רון אייכל, בעל רישיון מס' 6910, מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת ניתוח זו משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים ועל התאגיד שהנפיק ניירות ערך אלה. רון אייכל.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il