רון אייכל קולמקס שוקי הון: "הביצועים של מניות ה-Russell 2000 צפויות להראות התאוששות חזקה בשורת הריווח"‎ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > > המלצות אנליסטים

רון אייכל קולמקס שוקי הון: "הביצועים של מניות ה-Russell 2000 צפויות להראות התאוששות חזקה בשורת הריווח"‎


shutterstock
האופטימיות, לאחר לאישורו של ביידן לנשיאות ומזכיית הדמוקרטים ב-2 במושבים בסנאט, הביאה למגמה חיובית בשוקי המניות ולירידות שערים בשוק האג"ח הממשלתי

הדרמה הפוליטית בוושינגטון שלטה בסדר היום של השווקים הפיננסים, בשבוע המסחר האחרון

פתיחת שנה סוערת
הדרמה הפוליטית בארה"ב שלטה בשבוע הראשון של השנה. שוקי ההון התנערו במהירות מההשתלטות המדהימה של המפגינים על בניין הקפיטול והמשקיעים התמקדו בסיכוי הגובר לתמיכה כספית, בעקבות זכייתם של הדמוקרטים בשני המושבים לסנאט במדינת ג'ורג'יה, ובסבירות שתשוב הרגיעה הפוליטית, לאחר שהקונגרס אישר את בחירתו של ביידן לנשיאות. כל מדדי המניות הגדולים בצפון אמריקה טיפסו לשיאים.

הסנטימנט החיובי הביא לעליית תשואות חדה, בקרב איגרות החוב הממשלתיות לטווח הארוך. התשואה לפדיון באגרת החוב של ממשלת ארצות הברית ל-10 שנים חצתה לראשונה את רף ה-1% מאז חודש מארס האחרון. דולר אמריקני הנחלש סיפק תמיכה למחירי הסחורות, כולל נפט ונחושת. ה-WTI זינק לראשונה מאז פברואר מעל ל-50 דולר ארה"ב לחבית, ונעזרו דיווח מפתיע לפיו סעודיה הובילה להסכם ייצור חדש עם רוסיה וחברות אחרות בארגון המדינות הייצואניות הנפט (OPEC).

בתוך שוקי המניות הובילו בשבוע האחרון המניות ה"קטנות" וחברות הצמיחה. הביצועים של מניות ה-Russell 2000, אשר צפויות להראות התאוששות חזקה בשורת הריווח היו חזקים במיוחד והמדד זינק ב-5.7%. ה-S&P 500 התייקר ב-1.8%.


מספר המשרות (לא חקלאות) רשמו בארה"ב ירידה בדצמבר

מספר המקרים של נגיף הקורונה רושם בעולם ובארה"ב נסיקה. הטלת המגבלות שמטרתן לבלום את התפשטות המחלה ומזג האוויר הקר הביא לסיום רצף של שבעה חודשים, בהם נוצרו מקומות תעסוקה בארה"ב. כך, בדצמבר מספר המשרות (ללא חקלאות) ירד ב-140,000. כלכלנים ניבאו תוספת של 50,000 משרות. קרוב לחצי מיליון עובדים בתחום הפנאי והאירוח נעקרו בחודש הנדון. נקודת אור אחת הייתה עדכון משמעותי כלפי מעלה של נתוני נובמבר ואוקטובר. הנסיגה בדצמבר היא זמנית, שהרי עם הגדלת זמינות החיסונים והסיוע הכלכלי שכבר יצא לדרך יגבירו את קצב הצמיחה הכלכלית בהמשך השנה ובהתאם ישפרו את מצב התעסוקה במשק.

טראמפ מודה בתבוסה, מבטיח מעבר רגוע לאחר שהקפיטול נכבש

ביום חמישי, יום לאחר שקהל תומכיו הסתער על גבעת הקפיטול ארה"ב, ההמון נכנס לבניין ושיבש באלימות את ההצבעה לאישור קולות האלקטורים, אשר יהפכו באופן רשמי את סגן נשיא, לשעבר, ג'ו ביידן, לנשיא. לבסוף, הנשיא דונלד טראמפ הודה בתוצאות בחירות והבטיח מעבר רגוע של השלטון. בעקבות האירועים הקשים, מספר נציגים בקבינט ופקידים בכירים בממשל טראמפ התפטרו. חלקם, האשים את הנשיא שהסית את משתתפי העצרת בבית הלבן זמן קצר לפני המהומה שהותירה חמישה הרוגים.

נצחון כפול בג'ורג'יה מעניק לדמוקרטים שליטה בסנאט האמריקני

שוקי המניות נהנו השבוע מהציפייה לאמצעי תמיכה נוספים של הממשל, לאחר היוודע הנתוצאות הבחירות לשני המושבים בסנאט של מדינת ג'ורג'יה. המשקיעים קיבלו יותר אופטימיות ממהלכים אלו מאשר מהסערה שהתחוללה מוושינגטון. נראה שממשל ביידן יקדם שליחת המחאות בשווי של 1,400 דולר, כמו גם חבילת השקעות תשתית נראית שנמצאת בעדיפות גבוהה לצאת לדרך בהמשך השנה.

חברות טלקום סיניות נמחקות מהמסחר ובארה"ב ומוסרות מהמדדים

לאחר שבוע נדנדה בו התרחש פעמיים היפוך בבורסת ניו יורק בנוגע למעמד הרישום של שלוש חברות טלקום סיניות - צ'יינה מובייל, צ'יינה טלקום וסין יוניקום - יימחקו בארה"ב. המניות שלהן כבר הוסרו ממדדי MSCI ביום ו'. ספקי אינדקס אחרים אמורים להסיר את המניות בימים הקרובים. המהלך בא כתוצאה מהוראת ביצוע נשיאותית של הנשיא שמונעת ממשקיעים אמריקאים להחזיק במניות בחברות שלדברי הפנטגון תומכות במנגנוני הצבא והמודיעין של סין.ארה"ב משעה הטלת מכסים על מוצרי יוקרה צרפתיים

ארה"ב השעתה ביום חמישי את תוכניותה להטיל מכסים בגובה של 25% על יבוא של מוצרי יוקרה צרפתיים (היקף של 1.3 מיליארד דולר) בתגובה למס צרפתי על חברות טכנולוגיה גדולות כמו Facebook ו-Amazon. נציגות הסחר האמריקאית מסרה כי קיים רצון לתאם את תגובתה לכל הסכסוכים הדומים המתרחשים ב-10 מדינות אחרות (בהן, איטליה, בריטניה והודו).

נציג הסחר האמריקני איים להטיל את המכסים בשנה שעברה, כנקמה בגין היטל 3% של צרפת (שהוטל באמצע 2019) על הכנסות מסוימות מחברות טכנולוגיה גדולות, שלדברי ארה"ב כיוונו באופן לא הוגן לעסקים אמריקאים.

כעת, ההחלטה מטילה על הנשיא הנבחר ג'ו ביידן וממשלתו לטפל בדרישות הגוברות של מדינות רבות שחברות הטכנולוגיה העולמיות ישלמו יותר מיסים במקום בו לקוחותיהם נמצאים, כאשר ברמה הבסיסית הן לא תורמות לקופה הציבורית (לא משלמות מס חברות במדינת היעד).

הזירה הטכנית:
S&P 500
תעודת סל SPY במחיר 381.26 דולר

מדד ה-S&P500 מכיל את 500 המניות הגדולות בבורסת ה-וול סטריט. מדדי המניות העיקריים בארה"ב, וגם ה-S&P 500 רשמו עליות ביום האחרון של שבוע המסחר, חרף התאכזבות המשקיעים מדו"ח המשרות החלש של דצמבר.
במהלך יום ו' נסחר מדד S&P 500 ברמות השיא של כל הזמנים של 3,824.4. גם מדד הדאו ג'ונס והנאסד"ק .
הנתונים החודשיים שפרסמה הלשכה האמריקנית לסטטיסטיקה של העבודה הראו ביום שישי כי מספר המשרות במשק האמריקאי (ללא חקלאות) ירד בדצמבר ירד ב-140,000, לעומת הערכת האנליסטים לעלייה. כנראה, ששחקני השוק מתמחרים את סיכויים החדשים לגירוי נוסף, חרף קריאה עגומה זו.

טכנית, המדד נמצא בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 268.61 דולר קו ההתנגדות נמצא ברמה של 428.81 דולר.

Gold, 1847.80 דולר

בחלק הראשון השבוע הזהב היה במגמה חיובית וטובה אשר התהפכה החל ביום רביעי והדרדרה ביום ו'. ביום ו' הזהב צנח ב-4%, הנפילה היומית החזקה ביותר מאז נובמבר.
הזהב נמצא כבר כמה שנים במהלך שורי, להוציא את חודש מארס – דווקא בתקופה שבה הסיכון בשווקים עולה. התרחשות זו הייתה במקביל לכך שהבנק המרכזי האמריקאי העלה את הריבית.
ייתכן, כי הפופולריות הגוברת של הביטקוין תרמה את חלקה למהלך. יתר על כן, רואים בתקופה האחרונה כי הזהב לא מציג קורלציה שלילית לשווקים, כלומר אינו מכשיר אמין לפיזור סיכונים.

טכנית, הזהב נמצא בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 1541.16 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 2164.89 דולר.
פרטי מכין עבודת הניתוח:

שם: רון אייכל, ת.ז 029027703

כתובת: יגאל אלון 94, ת"א.

בעל רישיון משווק השקעות מספר 6910

השכלה: ד"ר מנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. תואר ראשון ושני בכלכלה מהטכניון

ניסיון תעסוקתי - 20 שנה

פרטי התאגיד המורשה מטעמו פועל מכין עבודת הניתוח:

טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ. בעלת רישיון משווק השקעות מספר:  804.

מרחוב יגאל אלון 94, מגדל אלון 2, תל אביב. טלפון: 073-7903784. פקס: 073-2580058.

גילוי נאות מטעם מכין עבודת הניתוחלמכין עבודת הניתוח לא ידוע על ניגוד עניינים במועד פרסום עבודת הניתוח.

גילוי נאות מכח תקנות זירות סוחר:

·     עיסוקה המרכזי של החברה הוא ניהול זירת סוחר, וכי מחד, היא מפרסמת עבודת ניתוח זו, אשר ניתן לבסס עליהן החלטה בדבר כדאיות השקעה, החזקה, קניה או מכירה של מכשיר פיננסי הנסחר בזירה ושוויו מושפע מערך נכס הבסיס ומנגד היא משמשת כצד הנגדי לעסקאות מול הלקוח . בהתאם לכך, לחברה ניגוד עניינים במספר היבטים:

·     בשלב הפתיחה והסגירה של העסקה, החברה היא הקונה כשהלוקח מוכר ולהפך. לפיכך, אינטרס החברה בשער המכשיר הפיננסי, אשר ערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא העבודה, מנוגד לאינטרס הלקוח, הן בשלב פתיחת העסקה והן בשלב סגירתה.

·     החברה אינה מתחייבת להתכסות בגין כל עסקה של לקוח ולכן היא עשויה להיות מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. לפיכך, מרוויחה החברה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.

·     כאשר החברה מתכסה, היא עשויה לבצע התכסות זאת מול תאגיד קשור. בהתאם לכך, ייתכן כי קבוצת החברה תהיה מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. במקרה זה, מרוויחה הקבוצה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.

·     החברה נוקטת באמצעים לצמצום ניגודי העניינים, אך אין באמצעים אלה כדי למנעם לחלוטין. למידע נוסף ראו פרק 6 – מדיניות ניגוד העניינים - בתקנון המסחר של החברה:

 

גילוי נאות מטעם טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ  מכח הוראת האנליזות:

·     עבודת הניתוח הועברה לחברה מידי עורך עבודת הניתוח בתאריך 10/01/2021. עבודת הניתוח פורסמה בתאריך 10/01/2021.


·     לחברה קיימות עסקאות פתוחות במכשיר פיננסי שערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא עבודת ניתוח זו, מכוח היותה זירת סוחר, במועד פרסום האנליזה.

·     החברה ו/או תאגיד קשור לה לא ניהלו הנפקה פרטית או הצעה של ניירות ערך של התאגיד הנסקר במהלך 12 החודשים שקדמו למועד פרסום עבודת הניתוח.

·     החברה ו/או תאגיד קשור לה לא קיבלו מהתאגיד הנסקר תמורה בגין מתן שירותים במהלך 12  החודשים שקדמו למועד הפרסום של עבודת הניתוח.

·     החברה ו/או תאגיד קשור לה לא צפויים לקבל תמורה בהיקף מהותי מהתאגיד הנסקר לאחר פרסום עבודת הניתוח.

·     החברה ו/או תאגיד קשור לה אינם משמשים כעושה שוק בניירות הערך של התאגיד הנסקר.

·     במועד פרסום עבודת הניתוח ובמהלך 30 הימים שקדמו למועד הפרסום, החברה ו/או תאגיד קשור לה, לא החזיקו בחשבונות הנוסטרו שלהם, או בחשבונות המנוהלים על ידם, החזקה מהותית בנייר ערך נשוא עבודת ניתוח זו, או בסוג מסוים של ניירות ערך של התאגיד הנסקר.

    במועד פרסום עבודת האנליזה, לא החזיק בעל השליטה בחברה, החזקה מהותית בנייר הערך נשוא עבודת הניתוח או בסוג מסוים של ניירות
טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il