קבוצת דלק חתמה על מזכר הבנות מחייב למכירת קרקע בעכו תמורת 200 מיליון ש"ח לתדהר והראל - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוקבוצת דלק חתמה על מזכר הבנות מחייב למכירת קרקע בעכו תמורת 200 מיליון ש"ח לתדהר והראל

בהמשך לדיווח המיידי של קבוצת דלק לבורסה הבוקר, קבוצת הנדל״ן תדהר והראל ביטוח ופיננסים ירכשו את הקרקע, באמצעות מיזם הנדל״ן המשותף של הקבוצות.
גיל גבע, יו״ר קבוצת תדהר: ״אנו שמחים על צעד משמעותי נוסף של המיזם המשותף שלנו עם הראל. לאחר השלמת העסקה בשבועות הקרובים ועוד בטרם נחל בתכנון הפרויקט עצמו, המשימה המרכזית שלנו היא לתכנן את פרויקט טיהור הקרקע ולהיכנס לביצועו בהקדם האפשרי. המתחם, אשר שימש שנים רבות את התעשיות הפטרוכימיות, סובל מחומרים מזהמים אשר גורמים לנזק סביבתי. השלמת פרויקט הטיהור הינה תנאי בסיסי להמשך תכנון ופיתוח המתחם ואנו בתדהר והראל, רואים בו חובה והזדמנות למימוש האחריות התאגידית של החברות – הלכה למעשה. העיר עכו נמצאת בשנים האחרונות בתנופת פיתוח מתקדמת ואנו נוסיף כוח לגלגל התנופה של העיר ושל הצפון בכלל".
סמי בבקוב, מנהל חטיבת ההשקעות בהראל ביטוח ופיננסים ציין כי: "השותפות של הראל עם תדהר מאפשרת לעמיתי הראל ליהנות מאפשרויות מגוונות לניצול הזדמנויות לא שכיחות בעסקאות נדל"ן מורכבות ומעניינות. עסקה לרכישת כ-430 דונם במיקום מעולה עם מגוון אפשרויות לפיתוחה, משרתת את החלטות חטיבת ההשקעות בתחום הנדל״ן, שיתוף הפעולה עם חברת תדהר מעצים את יכולות הראל בייזום לנדל"ן מניב בישראל והראל רואה בשותפות זו חשיבות רבה לטובת מבוטחיה."
עידן וולס, מנכ״ל קבוצת דלק: "אנו שמחים לפתוח את שנת 2021 עם עסקה משמעותית חשובה שמביאה לידי ביטוי, פעם נוספת, את הגמישות הפיננסית של הקבוצה ואת היכולת שלנו להוציא לפועל עסקאות מורכבות, בזמן קצר, בתנאים מצויינים ובהתאם ליעדים שקבענו".
בהמשך לדיווח המיידי של קבוצת דלק לבורסה לניירות ערך היום בבוקר (יום א' 17.1.21) בנושא מזכר ההבנות המחייב למכירת קרקע בעכו, מודיעות תדהר והראל ביטוח ופיננסים כי עם השלמת העסקה, ייבחנו החברות את אפשרויות הפיתוח של המתחם אשר נהנה מזכויות בנייה של מאות אלפי מטרים לשימושי לוגיסטיקה, תעשייה ואחסנה. בשנים האחרונות נבחנו אפשרויות שונות להוספת זכויות למגורים במתחם, במטרה ליצור התכנות כלכלית לפרויקט טיהור הקרקע, אשר נאמד בעשרות מיליוני שקלים רבות.
מזכר ההבנות המחייב מפרט את ההסכמות שעל בסיסן ייחתם הסכם מפורט בין הצדדים בתוך 30 יום. 10 מיליון ₪ מתוך התמורה כבר שולמו לחברה במועד החתימה על מזכר ההבנות המחייב, והיתרה בסך 190 מיליון ₪ תשולם במועד החתימה על ההסכם המפורט.
אודות מיזם הנכסים המניבים של קבוצת תדהר והראל ביטוח ופיננסים:
במרץ 2020 חתמו קבוצת תדהר וקבוצת הראל ביטוח ופיננסיים על הקמת חברה משותפת ראשונה מסוגה בישראל. החברה תעסוק בייזום, פיתוח והרחבת תיק הנכסים המניבים של שתי החברות.
הערכים האנושיים והעסקיים המשותפים בחברות מבטיחים את הצלחת המיזם, שמטרותיו העיקריות הן איתור, הקמה ואחזקה משותפת של נכסים בהיקף של כ- 1,000,000 מ”ר בעשר השנים הקרובות.
יכולות היזום, התכנון והביצוע שפיתחה תדהר לאורך השנים לצד העוצמה הפיננסית של הראל, הן הבסיס לתכנית פיתוח משמעותית ולהרחבת היצע הנכסים במדינת ישראל.
השותפות יוצאת הדופן תתבטא באיתור, תכנון, ייזום, ביצוע, ניהול הפרויקטים ותחזוקתם, גיוס ההון הנדרש ויציבות פיננסית בפרויקטים, הפניית אפיקי השקעה והזדמנויות עסקיות למיזם. הראל תהיה אחראית על נושא המימון והליווי הפיננסי של הפרויקטים ותדהר על איתור הקרקעות, התכנון והבנייה.
קבוצת תדהר המתאפיינת ביכולות ייזום וביצוע מהגבוהות בישראל, במגוון רחב של פרויקטים מסוגים שונים כמו: בנייה למגורים, משרדים ותעשייה בסטנדרטים גבוהים של איכות. הקבוצה מתמחה בייזום, בנייה, ניהול והשכרה של פארקי עסקים והי-טק, בנייני משרדים ושטחי מסחר ולוגיסטיקה בארץ ובעולם ברמת טריפל A. עד היום, בנתה תדהר קרוב ל-2 מיליון מ”ר של נדל”ן עסקי ובבעלות הקבוצה, מאות אלפי מטרים המיועדים להשכרה והנהנים משיעורי תפוסה גבוהים במיוחד.
קבוצת הראל, מובילה את השוק המוסדי בהיקף השקעותיה הישירות בנכסי נדל”ן, בארץ ובחו”ל. על רקע תנאי השוק בישראל, החליטה הראל להתמקד בייזום נכסים מניבים, במטרה לבנות לעמיתיה, לאורך השנים הבאות, תיק רחב ומגוון של נכסי נדל"ן מניב בישראל. עמיתי החיסכון הארוך טווח של הראל ייהנו מרווחי היזום ומהנבת הנכסים, לצד תפעולם ברמה מקצועית להשאת תשואה יציבה.
המיזם המשותף עם הראל להשקעה בנדל”ן מניב: משרדים, מסחר, לוגיסטיקה, מעונות סטודנטים ודיור להשכרה, תאפשר לחברות ליהנות מתשואה ולקדם במרץ כמה פרויקטים יזמיים במקביל.
השותפות חרטו על דגלן, לאורך שנות פעילותן הרבות, ערכים רבים דומים וביניהם אמינות, שירות ואיכות ללא פשרות אשר מהוות בסיס חזק להקמת המיזם.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il