TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    20/03/24 20:42 לא הבנתי את ההערה איציק. /ו טורנדו10
    ברור שההפחתה היא לא בגלל השליטה (איזו טענה היא זו?), אלא דיסקאונט החזקות.

אלא, שאני טוען שזה צריך להיות נכון רק לחברות שמחזיקות "סתם", לא בגרעין שליטה. כי על החזקה בגרעין שליטה צריך לתת פרמיה.

שתי סיבות בדרך כלל לגישה של דיסקאונט החזקות: האחת מה שכתבתי למעלה שאם ימכרו ימכרו בלחץ אז בפחות ממחיר השוק (וזו טענה שלא רלוונטית לדעתי לדלק בשום תסריט נורמלי).

והשנייה - שלחברת האחזקות יש בעצמה הוצאות (מימון+מטה). אלא, שבמקרה של דלק ההוצאות האלה בטלות בשישים לעומת הערך הכלכלי של השליטה המוחלטת, ללא עוררין, בחברות הבנות. זה אולי כמה עשרות מיליונים בודדים, לעומת פרמיית השליטה שנמדדת לדעתי במיליארדי שקלים (כפי שראינו עם הצעת הרכש של ניו מד).

הכי מצחיק, שיש מודלים שגם מורידים הוצאות מטה וגם עושים דיסקאונט.

אני טוען, שהיה"שים של ניו מד שווים יותר אצל דלק מאשר לשוק. והמניות של איתקה שוות לדלק יותר מאשר לשוק. והמניות של מהדרין שאצל דלק שוות יותר מאלה שבשוק. בגלל גרעין השליטה.

לכן כשעושים שווי נכסי נקי לדלק - לא זו בלבד שלא צריך להוריד דיסקאונט של חברת החזקות, אלא צריך לתת פרמיה על מחיר השוק לאחזקות שלה.

כל הכתוב הוא דעה אישית שלי ולא ייעוץ.
    לתשומת לב: לפעמים אני כותב דברים בציניות.

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il