TLV  |  LDN  |  NY

מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
פורומים נוספים:
  • מונדיאל 2018
  • בורסה שוק ההון
  • אופציות מעו"ף
  • אנרגיה ונפט
  • בורסות בארה"ב
  • גבעות עולם
  • מניות ביומד
  • הפורום של hrt23
  • פוליטיקה ואקטואליה
  • פורום נדלן
  • שירות האיתותים בת"א
  • בחירות 2015
  • מעוף פלוס
  • ביזטרייד
  • נסיונות
  • הבלוג של NDX - שי עזר
  • ביטוח ופנסיה
  • ניתוח טכני
  • אג"ח וקרנות נאמנות
  • השקעות ונדל"ן
  • פורום ספורט
  • נפגעי שורט-טרייד
  • אקטואליה וכללי
  • אחר
  • חיפוש הודעה בפורומים:

תגובה להודעה זו  חזרה לפורום  הרשמה לאתר כניסה למערכת 
    08/03/07 01:04 תלוי ,יש מספר תיקים ומספר אסטרטגיות שונו /ו edgar
    למשל בתיק שמורכב בעיקר ממדדים, אני לא מתבונן אלא משקיע פעם בחודש סכום קבוע וקונה אוטומטית לפי המשקולות הקבועים שלי. הקנייה מתבצעת באופן קבוע, בתאריך קבוע, באחוזים קבועים, וללא התערבות מצידי.

פעם ברבעון אני מאזן את התיק [מוכר את מה שעלה, קונה את מה שירד] וגם זה נעשה באמצעות פקודה אוטו' ככה שאני לא צריך ממש לראות את התיק.
    פעם בשנה אני בודק את המשקולות של התיק ומעריך את המדדים אם הם יקרים או זולים, ומחליט מה יהיו המשקולות שלי לשנה הקרובה. בכל מקרה, אם התיק הרוויח או הפסיד, או מה המדדים עשו באותה תקופה אינם מהווים שיקול.

יש תיק שמורכב ממניות ספציפיות, ואז לכל מניה יש ערך כניסה וקריטריונים מאוד ברורים ליציאה. מאחר והקריטריונים קשורים למכפילים פונד' ולמחיר המנייה, אני בודק אותם פעם ב-4 שבועות. ואז מכניס ומוציא מניות. גם כאן הבחירה [להכנס או לצאת] היא אוטו' לגמרי ולא דורשת שום מעורבות מצידי. בטח שלא להתבונן מול המסך.

יש תיק שמורכב מאופציות, שבו אני קצת יותר עם האצבע על הדופק, אבל גם בתיק הזה אין ממש צורך לבדוק מה קורה כל יום. אני מחזיק אופציות למספר חודשים קדימה, כך שלא מעניין אותי מה קורה כל יום. אני בודק פעם בשבוע לראות אם יש מניות שעלו בצורה לא צפוייה, ואז משתלם לי לסגור את הפוזיציה ולא לחכות לפקיעה. ואני בודק אם המנייה מתקרבת לרגל של המרווח ואז יכול להיות שאבחר לגלגל את האופציה. אבל זה לא קורה לעתים קרובות, וגם כאן אני מקבל איתות מהברוקר, ככה שאין לי ממש מה לשבת מול המסך.

בכל מקרה, ובלי קשר לשיטות שאיתן אני משקיע או סוחר. הנקודה היא שלכל שיטה צריכים להיות קריטריונים אובייקטיבים לגמרי לכניסה ויציאה שנקבעים לפני הכניסה|תחתון| לכל פוזיציה. ואז אתה חף מרגשות או מהחלטות בזמן המסחר כאשר המסכים מתמלאים בירוק או אדום.

אם אתה מחכה למסך בשביל לקבל החלטה, כנראה שמראש אתה שם את עצמך בעמדה לקבל החלטה לא נכונה.

המשך התשובה ופרוט בשרשור המלא

כל המגדלים המשוננים האלה הנוגסים בתכלת, כל השפיצים האלה בגרפים
    aka KobeRider

אין לראות באמור לעיל משום עצה ו/או המלצה לפעילות כלשהי בניירות ערך.
    טוען....

הודעה ראשית   תגובה להודעה   օהודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
    סימון משתמשיםמשתמש מחובר   מנהל   מומחה  מנתח טכני  כותב מוערך  אורח  חדשות טלנירי  
    - מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  08-936-1736  |  info@talniri.co.il