הלוואות לעסקים קטנים - חשוב שתדע לפני שתקח! - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

הלוואות לעסקים קטנים - חשוב שתדע לפני שתקח!

הלוואות לעסקים קטנים - חשוב שתדע לפני שתקח!


אחת הבעיות המרכזיות של עסקים קטנים היא בעיית התזרים. בין אם מדובר בקושי לשרוד את עלויות ההקמה והתנעת העסק החדש, את עלויות מימון פערי האשראי בין התשלומים לספקים לבין קבלת הכסף מהלקוחות, את העלויות שנגזרות מפערי הצמיחה ועוד. כדי לסייע לעסקים להבין איזו הלוואה עסקית כדאי לקחת ומתי, החלטתי להשוות בין ההלוואות הנפוצות ולסקור את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.
וינגרדיום לביוסה | 31/7/18, 00:00
אחת הבעיות המרכזיות של עסקים קטנים היא בעיית התזרים. בין אם מדובר בקושי לשרוד את עלויות ההקמה והתנעת העסק החדש, את עלויות מימון פערי האשראי בין התשלומים לספקים לבין קבלת הכסף מהלקוחות, את העלויות שנגזרות מפערי הצמיחה ועוד. כדי לסייע לעסקים להבין אילו הלוואות לעסקים קטנים כדאי לקחת ומתי, החלטתי להשוות בין ההלוואות הנפוצות ולסקור את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.

לפני שניגשים להשוואה חשוב לציין כי הלוואות עסקיות הן לא תמיד הפתרון הנכון. אם העסק נמצא בבעיות תזרים כל חודש, לקיחת הלוואה לא תפתור את הבעיה, אלא נדרשת מעורבות של יועץ כלכלי לעסקים שירד לעומק הבעיה, יבין מה המקור לפערי התזרים ויסייע לעסק לצמצם אותם.


מה ההבדל בין הלוואות עסקיות שונות?


הלוואות עסקיות שונות משרתות מטרות שונות, ולכן כל סוג של הלוואה תלקח לתקופה שונה ובתנאים שונים. בעלי עסקים יכולים לקחת הלוואה לפתיחת עסק, הלוואה עסקית לכיסוי מינוס, הלוואה ארוכת טווח לצורך צמיחה והתרחבות עסקית וכן הלאה.

שני האפיקים המרכזיים מהם ניתן לקבל הלוואות עסקיות הם הקרן להלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים והבנק. השגת הלוואה מכל אחד מהם, בעיקר עבור עסק חדש או עסק הסובל מבעיות תזרים אינה פשוטה, ולכן כדאי להגיע עם תוכנית עסקית ברורה ומפורטת ובליווי יועץ עסקי כלכלי שיכול להסביר למנהל הבנק או הקרן כיצד תוכלו להחזיר את ההלוואה וכיצד התוכנית העסקית שלכם מצביעה על הצלחתו של העסק.

אילו נתונים חשוב לדעת כשלוקחים הלוואה עסקית?


כאשר משווים בין הלוואות יש מספר פרמטרים שחשוב להכיר ולהבין כיצד הם משפיעים על ההלוואה וההחזר שלה.

החזר ריבית קבוע מול משתנה 


החזר ריבית משתנה אומר שאם הריבית עולה, גם גובה ההחזר החודשי שלך עולה ביחד איתה. בשנים האחרונות הריבית היתה נמוכה במיוחד, אך מי שלוקח הלוואה לטווח ארוך, צריך לקחת את הנתון הזה בחשבון. עם זאת, ראוי לציין כי רוב ההלוואות העסקיות מגיעות עם החזר קבוע.

הלוואה כנגד נכסים מול ערבות אישית


הלוואה כנגד נכסים ניתנת אל מול הצגת נכס, מכשור או צי רכב, שנותן ההלוואה יכול לטעון לבעלות עליו במקרה בו ההלוואה לא שולמה. במקרה שבו ההלוואה היא כנגד התחייבות אישית, נותן ההלוואה מקבל ערבות אישית לחוב, והוא יכול לרדוף את בעל החוב באופן אישי במקרה בו ההלוואה לא הוחזרה. בדרך כלל ככל שהסכום גדל, נדרשת ערבות רצינית יותר והכף נוטה לכיוון ערבות כנגד נכסים. עוד חשוב לציין שערבות אישית כוללת בדרך כלל ריבית גבוהה יותר בשל רמת הסיכון המעורבת בה.

הלוואה לטווח ארוך מול טווח קצר


זמן ההחזר של ההלוואה צריך להיות נגזרת של סוג ההלוואה. החזר ההלוואה צריך להיות באופן שלא יפגע בתזרים של העסק, ולכן החזר על הלוואה לפתיחת עסק תהיה הלוואה לטווח ארוך, בעוד שהלוואה לכיסוי חוב חד פעמי תהיה קצרת מועד.

הלוואות בערבות מדינה מול הלוואות מהבנק


ההמלצה שלי היא להתחיל תמיד מהבנק, אבל לא מכל סניף בנק. כדאי לפנות לבנקים שמתמחים בעסקים כיוון שאצלם קל יותר לקבל הלוואות לעסקים. גם אז כדאי לעשות סקר שוק בין בנקים שונים ולראות מי מציע את התנאים הטובים ביותר. אם המצב שלך טוב ואתה מעוניין בהלוואה לצורכי צמיחה, שקול לפנות לבנק אחד מזה שאתה נמצא בו, כדי לנצל את ההזדמנות להגדיל את מסגרת האשראי שלך וליצור תחרות בריאה בין שני הבנקים עליך כצרכן.

אם הבנקים לא נתנו לך את המענה הנדרש, כדאי לנסות להגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה. מדובר בתהליך לא פשוט והסיכוי לקבל את ההלוואה כאשר מגישים את הבקשה לבד קטן משמעותית בהשוואה להגשתה בליווי יועץ עסקי. קרא כאן כיצד תוכל להגביר את הסיכוי שלך

טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד...

השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם


שם מלא*: ישוב:
טלפון*: דוא"ל:
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il