המסחר בשוק מטבע החוץ ברביע הראשון של שנת 2020 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסההמסחר בשוק מטבע החוץ ברביע הראשון של שנת 2020


בנק ישראל
בנק ישראל פרסם היום הודעה לעיתונות בנושא השווקים הפיננסיים והיציבות הפיננסית.
במהלך הרביע הראשון נחלש השקל מול הדולר בשיעור של כ-3.2%, במקביל להיחלשות השקל מול האירו בכ- 0.6%, מנגד, השקל התחזק בכ- 18% מול הרובל הרוסי ובכ- 3.6% מול הפאונד הבריטי.

מול מטבעות שותפות הסחר העיקריות של ישראל, כפי שמשוקלל בשער החליפין הנומינאלי האפקטיבי, התחזק השקל ב- 0.8%.

על רקע משבר הקורונה, נרשמה מגמת התחזקות בשערו של הדולר מול מטבעות עיקריים (תרשים 2) במהלך הרביע - הדולר התחזק בכ- 2.6% מול האירו, וב- 6.9% מול הפאונד הבריטי.

תנודתיות שע"ח –עלייה חדה בסטיית התקן בפועל ובסטיית התקן הגלומה על רקע משבר הקורונה

סטיית התקן של השינוי בשער החליפין שקל/דולר – המייצגת את התנודתיות בפועל בשער החליפין – עלתה במהלך הרביע הראשון של שנת 2020, ועמדה בסוף התקופה על 28.9%, עלייה של כ- 24 נקודות האחוז בהשוואה ברמתה בסוף הרביע הרביעי של שנת 2019 (ראה תרשים 3).

סטיית התקן הגלומה באופציות על שער החליפין שקל/דולר הנסחרות "מעבר לדלפק" – המייצגת את התנודתיות הצפויה בשער החליפין – עלתה אף היא במהלך הרביע, ורמתה בסוף התקופה עמדה על 9.5%, עלייה של 4.2 נקודות האחוז בהשוואה לרמתה בסוף שנת 2019.

סטיית התקן הגלומה באופציות על מט"ח בשווקים מתעוררים ומפותחים עמדה בסוף הרביע על 13.7% ו- 11.3% בהתאמה, עלייה של 6.1 ו- 5.8 נקודות אחוז בהתאמה בהשוואה לרמתן בסוף שנת 2019 (ראה תרשים 4).​


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il