רון אייכל: "הזהב השחור הפך לביצה שחורה וטובענית" - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהרון אייכל: "הזהב השחור הפך לביצה שחורה וטובענית"


נדרשת אופטימיות אמיתית בכדי שהנפט יחזור שוב לרמות של 30 עד 50 דולר לחבית; שנת 2020 צפויה להיות שנת שיא בהפחתות דירוג של מדינות.
בשבוע שעבר, מעט לפני פקיעת החוזה העתידי על נפט גולמי מסוג WTI נאלצו הסוחרים לשלם לקונים בכדי שייקחו מהם חביות נפט שכלל לא רצו בהן. הסיבה לכך הייתה מחסור במקום אחסון ב-"Cushing" שבמדינת אוקלהומה. בעיירה הקטנה הזאת שחיים בה כ-8,000 תושבים מתבצעת ההתחשבנות הפיסית. כך קרה שמחיר החבית לחודש מאי 2020 הדרדר עד למינוס של 37.63 דולר לחבית - זו הייתה הפעם הראשונה בהיסטוריה שהנפט נסחר בערך שלילי. ד"ר רון אייכל, אנליסט ההשקעות של Colmex ישראל מעריך כי "הזהב השחור הפך לביצה שחורה וטובענית. הנפט הוא סחורה מחזורית ולכן תידרש אופטימיות אמיתית בכדי שישוב לרמות של 30 עד 50 דולר לחבית".

גם התנודות במחירי החוזים לחבית נפט לחודש יוני היו ענקיות וגם הן נפלו מכמעט 25 דולר לחבית ל-6.5 דולר לחבית ביום שלישי, לפני שנסקו חזרה וחתמו את השבוע במחיר של 17.2 דולר לחבית. אייכל מסביר כי "השילוב בין ביקוש חלש מאוד כתוצאה מהבידוד החברתי וזעזוע היצע חיובי כתוצאה ממלחמת המחירים הסעודית-רוסית הותירו את השוק הגולמי רווי בסחורה". המצב של חברות האנרגיה, שלחלקן חובות גדולים מאוד, כל-כך מאתגר, עד כדי כך שביום חמישי אמר שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין כי הממשלה שוקלת תוכנית הלוואות לחברות אנרגיה כנגד קבלת מניות. תוכנית שמזכירה את משבר הסאב-פריים בשנת 2008 שבו הממשל האמריקני הציל את ענקיות המשכנתאות "פאני-מיי" ו-"פרדי-מק".

ביום שישי אישררה פיץ' דירוג A פלוס למדינת ישראל עם תחזית יציבה. קצת נחת למשרד האוצר, אך בהיבט של כלכלת העולם התמונה פחות ורודה. אייכל מציין כי "בסוכנות הדירוג הבינלאומית אומרים ששנת 2020 צפויה להיות שנת שיא של הפחתות דירוג למדינות, בעיקר בגלל הזעזוע ממגפת הקורונה והלחץ על כספי הציבור, כאשר ממשלות נוקטות אמצעים לעידוד הפעילות. כל זאת, תוך הכנסות נמוכות ממיסים וצמיחה חלשה". מתחילת 2020 פיץ' קיצצה את הדירוג של 23 מדינות והצפי הוא שמספר הפחתות הדירוג יעלה על השיא שנקבע בשנת 2016.
אבי שאולי
אייטם מדיה – יחסי ציבור וייעוץ אסטרטגי
משרד: 0765454334
נייד: 052-5691362
Avi@item-media.co.il
www.item-media.co.il


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il