קומפיוג'ן מפרסמת תוצאות קליניות עדכניות מניסוי שלב 1 של COM701 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהקומפיוג'ן מפרסמת תוצאות קליניות עדכניות מניסוי שלב 1 של COM701


קומפיוג'ן
COM701 הראה פעילות אנטי-סרטנית ראשונית של תגובה חלקית מאומתת בחולה עם סרטן ראשוני של הצפק (סוג של סרטן השחלות) בטיפול כמונותרפיה ובחולה עם סרטן המעי הגס מסוג MSS בטיפול משולב עם Opdivo® (nivolumab)
הנתונים תומכים בהוספת בחינה של סרטן המעי הגס מסוג MSS בשלב הניסוי המורחב

קומפיוג'ן (נאסד"ק: CGEN, ת"א: קמפג), חברה מובילה בגילוי חישובי ופיתוח של תרופות ראשונות מסוגן לאימונותרפיה של סרטן, הודיעה היום על נתונים מעודכנים משלב העלאת המינונים בניסוי שלב 1 של COM701 בחולים עם סרטנים מוצקים מתקדמים אשר מיצו את האפשרויות הטיפוליות שקיימות כיום. COM701 הוא נוגדן טיפולי ראשון מסוגו הנמצא בפיתוח כנגד ,PVRIG מסלול ביולוגי חדש המעכב את מערכת החיסון שהתגלה באמצעים חישוביים על ידי קומפיוג'ן ומהווה חלק מהציר הביולוגי הקרוי DNAM, הכולל גם את המסלול הביולוגי של TIGIT, המעכב גם הוא את מערכת החיסון.

דר' ענת כהן-דייג, נשיאת ומנכ"לית קומפיוג'ן, אמרה, "אנחנו ממשיכים להיות מעודדים מהנתונים המעודכנים התומכים בהחלטה להתמקד באותן התוויות שבחרנו בעבר עבור שלב הניסוי המורחב, החלטה שנלקחה על בסיס הגישה שלנו המבוססת על סממנים ביולוגיים ויכולות הגילוי החישוביות שלנו. אנו מצפים להציג את הנתונים המלאים בהמשך במסגרת כנס מדעי."

נכון ליום 9 בפברואר 2020, המועד עד אליו הנתונים נאספו, 28 חולים עם מגוון סוגי גידולים אשר נכשלו בטיפולים קודמים, השתתפו בניסוי. 16 חולים השתתפו בשלב העלאת המינונים בניסוי של COM701 כמונותרפיה ו-12 חולים השתתפו בשלב העלאת המינונים בניסוי של COM701 בשילוב עם nivolumab.

בכנס השנתי לשנת 2019 של האגודה האמריקנית לאימונותרפיה של סרטן (SITC 2019), דיווחנו על פעילות ראשונית אנטי-סרטנית (מחלה יציבה) בקרב 9 מתוך 13 המטופלים שהשתתפו בשבע קבוצות הטיפול הראשונות בשלב העלאת המינונים של COM701 כמונותרפיה.

הנתונים המעודכנים שדווחו היום הם מקבוצת הטיפול השמינית בשלב העלאת המינונים של COM701 כמונותרפיה ברמת מינון של 20 מ"ג/ק"ג בכל ארבעה שבועות ומזרוע העלאת המינונים של COM701 בשילוב עם nivolumab.

להלן סיכום הנתונים העיקריים:
• COM701 הראה סבילות טובה ולא דווחו תופעות רעילות מגבילות מינון בשתי זרועות הטיפול.
• סימנים ראשונים מעודדים של פעילות אנטי-סרטנית בשני חולים עם תגובות חלקיות מאומתות (confirmed partial response):
o תגובה חלקית מאומתת בחולה, בשלב העלאת המינונים במונותרפיה של COM701 עם סרטן ראשוני של הצפק, שהינו סוג של סרטן שחלות קשה לטיפול. סרטן השחלות נבחר כאחת ההתוויות שיבחנו בשלב הניסוי המורחב במונותרפיה וכבעלת סיכוי להגיב ל-COM701 על סמך חיזוי סממנים ביולוגים. החולה היא אחת משלושת המטופלים הנכללים בקבוצת הטיפול השמינית ואשר ממשיכה בטיפול במסגרת הניסוי (למעלה מ-18 שבועות).
o תגובה חלקית מאומתת בחולה, בשלב העלאת המינונים של COM701 בשילוב עם nivolumab, עם סרטן המעי הגס מסוג MSS; החולה ממשיך בטיפול במסגרת הניסוי (למעלה מ-36 שבועות).
 ב-SITC 2019 דיווחנו על פעילות ראשונית אנטי-סרטנית (מחלה יציבה) אצל 5 מתוך 6 חולים עם סרטן המעי הגס מסוג MSS בשלב העלאת המינונים של COM701 כמונותרפיה.


מסמך זה מהווה תרגום נוחות בלבד להודעה באנגלית שפורסמה בארה"ב, אשר היא המחייבת מבחינת החברה.

אודותCOM701
COM701 הוא נוגדן מואנש שנקשר בחוזקה ל-PVRIG, חלבון בקרה חדש של מערכת החיסון שהתגלה על ידי קומפיוג'ן. COM701 חוסם את האינטראקציה של PVRIG עם הליגנד שלו, PVRL2. חסימת אינטראקציה זו מובילה להפעלה חזקה של תאי T, כמצופה ממנגנון הפעולה הרצוי של הפעלת תאי T בסביבת הגידול, הגורמת לייצור תגובה חיסונית אנטי-סרטנית. בנוסף, שילוב של COM701 עם נוגדנים כנגד PD-1 מראה פעילות סינרגית בהפעלת תאי T ועיכוב הצמיחה של גידולים סרטניים במודלים של מכרסמים. פעילות סינרגית זו מעידה על הצטלבות מסלולי העיכוב של PVRIG ושל PD-1 ועל הפוטנציאל של שילובים אלו לחזק את התגובה החיסונית האנטי-סרטנית.


אודות קומפיוג'ן
קומפיוג'ן היא חברה לגילוי ולפיתוח תרופות ראשונות מסוגן בתחום של אימונותרפיה בסרטן. החברה משתמשת בפלטפורמות החישוביות שלה, בעלות אפליקציות נרחבות, לצורך זיהוי מטרות תרופתיות חדשות ופיתוח תרופות. המוצר המוביל של החברה הוא COM701, נוגדן ראשון מסוגו כנגד PVRIG, לטיפול בגידולים מוצקים. בנוסף, COM902, נוגדן כנגד TIGIT, צפוי להתחיל ניסויים קליניים בתחילת 2020. צנרת התרופות של החברה כוללת גם תוכניות אימונו-אונקולוגיות מוקדמות יותר, בעיקר כנגד מטרות מילואידיות. המודל העסקי של קומפיוג'ן מבוסס על בניית שיתופי פעולה להמשך מחקר, פיתוח ומסחור של מטרות תרופתיות ותרופות פוטנציאליות חדשות הנמצאות בשלבים שונים של מחקר ופיתוח. מטה החברה ממוקם בחולון ולה משרדים בקליפורניה, ארה"ב. החברה נסחרת בנאסד"ק:CGEN, ובתל אביב: קמפג. למידע נוסף אנא בקרו באתר החברה: www.cgen.com .


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il