רון אייכל מרגיע: "הסבירות למיתון נמוכה למדי" - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהרון אייכל מרגיע: "הסבירות למיתון נמוכה למדי"


קרדיט צילום – עצמון בן עמי. מימין לשמאל: נתנאל עודד, רון אייכל, מאיר ברק, דודי פריד
נתנאל עודד מהבורסה בכנס קולמקס: "בעלי עניין מכרו ב-2019 מניות ביותר מ-5.5 מיליארד שקל"

"הסבירות למיתון (לפחות בארה"ב) נמוכה למדי", כך אמר אמש (א') ד"ר רון אייכל בכנס של קולמקס שהתקיים במכללת מגמות בפתח-תקווה. נושא ההרצאה של אייכל היה היה "הסביבה הכלכלית תמונת מצב נוכחית והערכות ל-2020". אייכל בחן את מכפילי הרווח שבהן נסחרות המניות במדדים המובילים בבורסות בארה"ב, אירופה ויפן ביחס לאינפלציה משנת 1950 ועד היום והגיע למסקנה שאנחנו לא נמצאים בשוק בועתי. זאת למרות שאנחנו נמצאים במחזור העסקים המוצלח ביותר ב-150 השנים האחרונות – הבורסות עולות ללא תיקון משמעותי מתחילת שנת 2009.

מרבית האינדיקטורים הכלכלים בעולם חיובים ומעידים על המשך צמיחה גם ב-2020, הסביר אייכל ואמר שלכך יש להוסיף כי הן הצד הפיסקלי והן הצד המוניטרי תומכים במחזור העסקים. מהיכן אם כן עלול להגיע הברבור השחור? אותו גורם שלילי מפתיע שיפיל את השוקים. אייכל מעריך שהסיכון לשוקי ההון בעולם נמצא באירופה והוא ציין שני גורמי סיכון עיקריים: ענפי התעשייה בגרמניה (במיוחד תעשיית הרכב) שנמצאים בתקופה קשה ותוצאות הברקזיט (התנתקות בריטניה מגוש האירו).

תחזית ל-2020
בחודש נובמבר השנה יתקיימו בארה"ב הבחירות לנשיאות ולכך השלכות כלכליות רבות. אייכל אופטימי ומעריך כי "הרבה מאי הודאות התפוגגה בשבועות האחרונים – "נחתם הסכם סחר שלב א' והנשיא האמריקני לא יכול להרשות לעצמו מיתון", אמר. גם באירופה


יש אינדיקציה חיובית עם אישור הברקזיט", ציין אייכל. לגבי החששות שהביעו מספר כלכלנים מאינפלציה שעלולה להגיע האנליסט של קולמקס אייכל הוסיף שהיא תיוותר תחת שליטה ושהצמיחה הכלכלית תציג שיפור לקראת אמצע השנה.

נתנאל עודד, מנהל יחידת פיתוח עסקי בבורסת ת"א, הרצה בכנס של קולמקס על "התפתחויות ויעדים אסטרטגיים-TASE". לדבריו התחרות שבה נמצאת הבורסה בת"א מחייבת פעילות בסטנדרטים בינלאומיים. היעדים האסטרטגים המרכזים של הבורסה לשנת 2020: שיקוף הכלכלה הישראלית, הגברת הנזילות והרחבת סל השירותים כולל מאגר השאלות מרכזי של ניירות ערך. עודד הסביר כי "הציבור שותף משמעותי יותר בצמיחת הכלכלה הישראלית" וזה קורה בין השאר בדרך של הגדלת שיעור החזקות הציבור במניות בבורסה. בשנה החולפת מכרו בעלי עניין מניות בהיקף של יותר מ-5.5 מיליארד שקל וכך אחזקות הציבור עלו ל-59% ב-5 השנים האחרונות.

עודד מנה מספר הישגים של הבורסה בשנים האחרונות: מספר החברות החדשות עולה, היקף הגיוסים ב-IPO בצמיחה, הנפקה גלובלית ראשונה בבורסה ושוק איגרות החוב הפך להיות מהמפותחים בעולם עם 419 מיליארד שקל – אג"ח חברות. התוכנית של הבורסה להגברת הנזילות כוללת: שיפור החיבוריות, ריטייל ברוקר, התאמה לסטנדרטים בינלאומיים, הוזלת והנגשת נתוני מסחר לציבור ופעילות הסברה וגם הגדלת מספר חברי הבורסה.

דודי פריד, מנכ"ל קולמקס, הסביר בכנס אמש על הדרכים המגוונות שקולמקס מאפשרת להשקיע כולל חוזה הפרשים על מניות (וולסטריט, ת"א 35), מדדים, מט"ח, סחורות, מתכות. זירת המסחר מפוקחת על ידי רשות לני"ע בישראל ובאישורה.

מאיר ברק בעל השליטה בקולמקס ומחבר רב המכר "הלוחש למניות" הוא גם סוחר מקצועי בשוק ההון. בהרצאה אמש בכנס הוא סיפר על דרכו המקצועית שהחלה לפני כ-20 שנה ומדוע החליט בתחילה לפנות לוול-סטריט. בהמשך הוסיף מאיר, שלסוחרי המניות יש כעת הזדמנות לבצע מסחר מקצועי גם בבורסה המקומית.

אודות קולמקס
קולמקס הינה זירת מסחר במדדים, סחורות, מט"ח ומניות ובעלת רישיון ישראלי לזירת סוחר. קבוצת קולמקס נוסדה בשנת 2008 ומתמחה במסחר במגוון סוגי מכשירים פיננסיים בבורסות המובילות בעולם. מנכ"ל החברה הוא דודי פריד.
https://www.colmex.co.il/טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il