סיכום חודשי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהסיכום חודשי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות


מיטב דש
חודש נובמבר: הקרנות המסורתיות (אקטיביות ופסיביות) רושמות גיוסים זה חודש שלישי ברציפות, של כ-1.75 מיליארד ₪

התעשייה האקטיבית המסורתית (ללא כספיות) רושמת גיוסים בחודש נובמבר בסכום של כ-1.05 מיליארד ₪.
התעשייה הפסיבית (קרנות מחקות + קרנות סל) רשמה גיוסים גבוהים של כ-700 מיליון ₪, כאשר הקרנות המחקות גייסו כ-1.3 מיליארד ₪ ואילו קרנות הסל רשמו פדיון החודש, של כ-600 מיליון ₪**.
הקרנות הכספיות גייסו סכום של כ-720 מיליון ₪.

התעשייה האקטיבית בחתך של מדיניות:
● קרנות מנוהלות אג"ח כללי: שומרות חודש שני ברציפות על ראשות טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות, עם גיוס של כ-795 מיליון ₪.
● קרנות אג"ח מדינה ממשיכות במומנטום החיובי גם החודש, אך יורדות משמעותית בקצב הגיוסים לסכום הנאמד בכ-240 מיליון ₪.
● קרנות אג"ח חברות: לאחר שפדו בחודש שעבר, החודש הן רושמות מהפך וחוזרות לגייס סכום של כ-90 מיליון ₪.
● קרנות מנוהלות מנייתיות (כולל הגמישות): ממשיכות במגמה החיובית מחודש אוקטובר, ורושמות גיוסים לא גדולים, הנאמדים בכ-30 מיליון ₪.

חודש נובמבר הסתיים במגמה חיובית באפיקי ההשקעה המרכזיים. בעולם: מדד S&P500 עלה ב-3.8%, מדד הנאסד"ק רשם עלייה של כ-5%, ה-DAX הגרמני עלה ב-2.95%, והניקיי היפני רשם עלייה בכ-2.25%. מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו בסיכום חודשי תשואה חיובית של עד כ-3%. בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו החודש תשואה חיובית של עד 0.15%, ובשוק האג"ח הממשלתי המקומי, מדד ממשלתי כללי רשם החודש עלייה קלה של 0.1%.

במונחים של תעשיית קרנות הנאמנות כולה, דהיינו: קרנות מסורתיות אקטיביות, קרנות נאמנות פסיביות: מחקות וקרנות סל, וכן הקטגוריה של קרנות כספיות, חודש נובמבר נסגר בגיוסים ניכרים של כ-2.47 מיליארד ₪.


נתון זה משקף כניסה של כ-720 מיליון ₪ לקרנות הכספיות, וגיוסים בסך של כ-1.75 מיליארד ₪ לקרנות המסורתיות. סכום זה (של 1.75 מיליארד ₪) מבטא גיוס של כ-1.05 מיליון ₪ בקרנות האקטיביות-המנוהלות וגיוס בסכום של כ-700 מיליון ₪ לקרנות הפסיביות, תוך הבדל בין הקרנות המחקות שגייסו כ-1.3 מיליארד ₪ לבין קרנות הסל שרשמו פדיון בסכום של כ-600 מיליון ₪**.


ברמת התעשייה האקטיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, קרנות אג"ח כללי, שהיא גם הקטגוריה הגדולה בתעשייה, שומרות חודש שני ברציפות על ראשות טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות, עם גיוס של כ-795 מיליון ₪. מתחילת השנה, קרנות אג"ח כללי רשמו גיוסים בסכום הנאמד בכ-3.15 מיליארד ₪.

קרנות אג"ח מדינה ממשיכות במומנטום החיובי גם החודש, אך יורדות משמעותית בקצב הגיוסים לסכום הנאמד בכ-240 מיליון ₪. מתחילת השנה, קרנות אג"ח מדינה רושמות גיוסים בסכום של כ-3.2 מיליארד ₪ והן עדיין עומדות בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות גם מתחילת השנה, בהפרש קטן מול קרנות אג"ח כללי.

קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות, לאחר שפדו בחודש שעבר, החודש הן רושמות מהפך וחוזרות לגייס סכום של כ-90 מיליון ₪. מתחילת השנה, קרנות אג"ח קונצרני מציגות גיוסים בסכום של כ-440 מיליון ₪.

קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, ממשיכות במגמה החיובית ורושמות גיוסים קלים הנאמדים בכ-30 מיליון ₪. בהובלת קרנות מניות בארץ. מתחילת השנה הקרנות המנייתיות1 עדיין פדו סכום ניכר של כ-930 מיליון ₪.

הקרנות האג"חיות השקליות, לאחר שסיימו את חודש שעבר בטריטוריה השלילית, החודש הן מגייסות, סכום זעיר אומנם, הנאמד בכ-5 מיליון ₪ בלבד. מתחילת השנה הקרנות השקליות רשמו פדיון גדול של כ-1.435 מיליארד ₪.

קרנות אג"ח חו"ל ממשיכות במגמה השלילית גם החודש ורושמות פדיונות של כ-95 מיליון ₪. מתחילת השנה, קרנות אג"ח חו"ל רשמו פדיונות הנאמדים בכ-925 מיליון ₪.

ברמת התעשייה הפסיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו עם 81.6 מיליארד ₪ (יותר מ-60% מהתעשייה הפסיבית כולה), סיימו את חודש נובמבר בגיוסים הנאמדים בסכום של כ-130 מיליון ₪. בחתך של מכשיר ההשקעה, היה פער בין הקרנות המחקות שגייסו כ-790** מיליון ₪, לבין קרנות הסל שרשמו פדיונות של כ-660** מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו, בחתך של יעד ההשקעה, היה פער בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שגייסו כ-410 מיליון ₪ לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו פדיונות של כ-280 מיליון ₪.


ועוד ברמת התעשייה הפסיבית, קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להציג גיוס חיובי גם החודש, אך יורדות בקצב הגיוסים, לסכום הנאמד בכ-60 מיליון ₪. קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפאסיבית, (בתעשייה האקטיבית היא הקטגוריה הגדולה ביותר) יורדות גם הן בקצב הגיוסים לסכום של כ-10 מיליון ₪.
קרנות אג"ח חברות ממשיכות במומנטום החיובי מתחילת השנה, גם בחודש נובמבר, ורושמות גיוסים בסכום של כ-560 מיליון ₪ (מחקות + קרנות סל).


ולבסוף – תעשיית הקרנות הכספיות רושמות גיוסים של כ-720 מיליון ₪.

נכון ל-28.11.19, יום חמישי, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 352.4 מיליארד ₪. נתון זה מתפלג באופן הבא:
תעשייה אקטיבית: 217.4 מיליארד ₪, מהם 187.4 מיליארד ₪ בקרנות מסורתיות, ו-30 מיליארד ₪ בקרנות כספיות.
תעשייה פסיבית: 135 מיליארד ₪, מהם 95.3 מיליארד ₪ בקרנות סל ו-39.7 בקרנות מחקות.

*כל הנתונים נכון ל-28.11.19, יום חמישי (כולל). סיכום של 20 ימי מסחר.
-אין קרנות פסיביות בקטגוריה
**יתכן שהנתונים כוללים שינוי סטטוס של קרן סל לקרן מחקה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il