חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון ומבית החולים לילדים בסינסינטי מציגים טכנולוגיה לפתיחת דרכי הנשימה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהחוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון ומבית החולים לילדים בסינסינטי מציגים טכנולוגיה לפתיחת דרכי הנשימה


פרופ' דוד קטושבסקי מאוניברסיטת בן-גוריון
הטיפול, שמיועד לעזור לילדים עם מחלות שמשפיעות על דרכי הנשימה, כמו אסטמה, ברונכיוליטיס בתינוקות, מחלה חסימתית כרונית של הריאות ((COPD וסיסטיק פיברוזיס ((CF, פותח במסגרת שיתוף פעולה רב שנתי בין אוניברסיטת בן-גוריון לבין בית החולים לילדים בסינסינטי
BGN Technologies, חברת מסחור הטכנולוגיה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, דיווחה היום שחוקרים מהאוניברסיטה, והמרכז הרפואי סורוקה יחד עם חוקרים מהמרכז הרפואי לילדים בסינסינטי ומאוניברסיטת סינסינטי שבארה"ב פיתחו טכנולוגיה חדשה לפריצה ולסילוק הפרשות מדרכי האוויר לצורך טיפול בילדים שסובלים ממחלות שמשפיעות על מערכת הנשימה, כמו אסטמה, ברונכיוליטיס, מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) וסיסטיק פיברוזיס (CF).

הטכנולוגיה מפותחת בשיתוף פעולה בין פרופסור דוד קטושבסקי מהיחידה להנדסה סביבתית באוניברסיטת בו-גוריון, דר' יובל כוורי מהיחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי סורוקה, פרופסור אפרים גוטמרק מבית הספר להנדסה ומדעים יישומיים באוניברסיטת סינסינטי וד"ר איריס ליטל מהמחלקה לאנדוקרינולוגיה בבית החולים לילדים בסינסינטי. הטכנולוגיה משלבת גלי זרימה וגלים אקוסטיים, שילוב המאפשר פריצה מהירה של חסימות ריריות (מוקוס) וסיוע לחולה בהוצאתם. הטכנולוגיה מספקת פולסים של לחץ אוויר גבוה ופולסים אקוסטיים אל דרכי האוויר והריאות על גבי זרם אוויר בלחץ נמוך, ומטרתה לטפל בבסיס המחלות החסימתיות של דרכי האוויר ובהצטברות ריר בדרכי האוויר הקטנות. הרעיון הוא לספק במקביל שילוב של גלי זרימה בתדר נמוך עם גלים אקוסטיים בתדר גבוה כדי לסייע בניתוק הריר מדופנות דרכי האוויר וסילוקו על ידי שבירת גושי ריר.

פרופ' דוד קטושבסקי מאוניברסיטת בן-גוריון, ציין, "למרות שהפרשות המצטברות בדרכי הנשימה מהוות מרכיב מרכזי בפתופיזיולוגיה של מספר מחלות, אין כיום טיפול יעיל שמתייחס ישירות או בעקיפין לדרכי האוויר הקטנות. עמיתינו בבתי החולים סורוקה וסינסינטי העלו את הצורך הרפואי ושילבו את הידע הקליני עם היכולות הטכניות וההנדסיות שלנו באוניברסיטת בן-גוריון ובאוניברסיטת סינסינטי, ויחד פיתחנו את הפתרון החדשני הזה שיאפשר לחולי ברונכיוליטיס, COPD ו- CF לנשום בחופשיות".

לדברי דר' יובל כוורי, ״בחודשי החורף מחלקות הילדים מלאות בילדים הסובלים מברונכיוליטיס, מחלה המתאפיינית בריבוי הפרשות בדרכי הנשימה. לו היה לנו כלי יעיל וזמין שהיה מסייע להם לפנות את ההפרשות, יכולנו להקל עליהם בצורה משמעותית, למנוע סיבוכים ולקצר את משך אשפוזם״.

לדברי דר' איריס ליטל, "אנחנו מתעניינים במיוחד במציאת טיפול במחלות של דרכי הנשימה הקטנות משום שדרכי הנשימה של ילדים רגישות יותר לחסימה על ידי הפרשות. בית החולים לילדים בסינסינטי הוא מוביל עולמי בטיפול בחולים עם סיסטיק פיברוזיס, ופינוי דרכי הנשימה הוא חלק אינטגרלי מהטיפול הקליני בחולים אלו".

פרופ' אפרים גוטמרק מאוניברסיטת סינסינטי, הוסיף,"השילוב של פולסים של אוויר ופולסים אקוסטיים התגלה כיעיל בסדרת ניסויי מעבדה שדימו את דרכי האוויר והריאות האנושיות. לאור ניסויים אלו, אנחנו כעת בתהליך של המשך פיתוח השיטה על סמך פרוטוקול קליני ייחודי שיציע אפשרות טיפול עדיפה על הטיפולים הקיימים כיום".

ב-2012, אוניברסיטת בן-גוריון והמרכז הרפואי מהמרכז הרפואי לילדים בסינסינטי שבארה"ב חתמו על הסכם שיתוף פעולה רב שנתי כדי לענות על החוסר מכשור רפואי שמתוכנן במיוחד עבור ילדים. מטרת שיתוף הפעולה היא לשפר את תוצאות הטיפול בילדים על ידי תכנון מכשור רפואי שמותאם לפיזיולוגיה והצרכים הרפואיים הייחודיים של ילדים. שיתוף הפעולה משלב את היכולות הטכניות וההנדסיות של אוניברסיטת בן-גוריון עם המומחיות הרפואית של רופאי בית החולים לילדים בסינסינטי. עד כה, מאות פרויקטים נסרקו במסגרת שיתוף הפעולה, ופרויקטים נבחרים זכו בסבב מימון ראשון, שמותנה בהשגת אבני דרך ספציפיות לכל פרויקט. המימון ניתן על ידי אוניברסיטת בן-גורויון ומהמרכז הרפואי לילדים בסינסינטי במשולב.

נטע כהן, מנכ"ל BGN Technologies, אמר,"זוהי דוגמה נוספת למכשיר רפואי שעשוי להיות יעיל ואשר צמח משיתוף הפעולה הפורה שלנו עם בית החולים לילדים בסינסנטי. אנחנו מקדמים את הפיתוח של טכנולוגיה זו, שמתאימה למגוון רחב של אינדיקציות, ובה בעת מחפשים שותף אסטרטגי להמשך הפיתוח והמסחור של המצאה פורצת דרך זו".
טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il