קבוצת חמת ממשיכה להתרחב: רוכשת את שיש אלוני תמורת כ-65 מיליון שקל - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהקבוצת חמת ממשיכה להתרחב: רוכשת את שיש אלוני תמורת כ-65 מיליון שקל


רועי רגרמן מנכל קבוצת חמת
הרכישה תתבצע באמצעות חברת הבת, חזיבנק, והיא תרחיב את המערך הקמעונאי ברחבי הארץ

אלוני מפעילה 7 אולמות תצוגה והיא סיימה את תשעת החודשים הראשונים של 2019 עם הכנסות של כ-202 מיליון שקל ו-EBITDA בסך של כ-15.9 מיליון שקל

יואב גולן, יו"ר קבוצת חמת: "אנו שמחים על חתימת העיסקה לרכישת רשת אלוני. לאלוני מוניטין מצויין בקרב קהלי היעד שלנו, מקבלנים ועד ללקוחות פרטיים, והיא מציעה מגוון של מוצרי גמר לתעשיית הבנייה. הרכישה תאפשר לנו להגדיל את פלחי השוק אליהם אנו פונים, ומעמיקה את פעילותנו בשוק הנהנה כיום מביקושים גוברים הודות לכמות הרבה של הפרויקטים הנמצאים בשלבי בניה שונים ברחבי הארץ. רכישה זו היא נבדך נוסף באסטרטגיית הצמיחה של הקבוצה, במסגרתה נרכשה אשתקד חזיבנק, ובוצעה כניסה לפעילות בשווקים הבינלאומיים".

קבוצת חמת ממשיכה להתרחב. הקבוצה דיווחה היום, כי היא חתמה על הסכם לרכישת רשת אלוני מידי השותפות אינרום השקעות בתעשייה. הרכישה תתבצע באמצעות חברת הבת, חזיבנק, והתמורה שתשלם חמת תסתכם בכ-65 מיליון שקל, מתוכם כ-60 מיליון שקל ישולמו במועד ההשלמה. העיסקה כפופה לאישור הממונה על התחרות.

אלוני הינה רשת בפריסה ארצית של 7 אלומות תצוגה ומכירה בתחום הריצופים, חיפויים, כלים סניטריים, ברזים ומוצרי גמר משלימים לחדרי האמבטיה והמטבח. החברה מעסיקה כ- 230 עובדים והינה מן הוותיקות ומהמובילות בארץ בתחום הכלים הסניטריים, החיפויים והקרמיקה. פועלת בשלושה ערוצי הפצה עיקריים: תחום הבניה הרוויה (מול קבלנים), פרוייקטים מסחריים ולקוחות פרטיים.

בחמת מציינים, כי דירקטוריון החברה מעריך, כי פיתוח מגזר הקמעונאות והקרמיקה באמצעות אלוני, יחזק את אסטרטגיית הצמיחה של החברה בענף המוכר לה, והנהנה מפוטנציאל צמיחה משמעותי. עוד מציינים בחמת, כי החברה אינה צופה שתידרש לבצע השקעות מהותיות כלשהן במסגרת אלוני.

מהנתונים שפירסמה חמת על העיסקה עולה, כי אלוני רשמה בשנים האחרונות צמיחה בהכנסותיה ברווחיה. בתשעת החודשים הראשונים של 2019 רשמה החברה הכנסות בסך של כ-202.4 מיליון שקל, עם רווח נקי של כ-10.1 מיליון שקל ועם EBITDA של כ-15.9 מיליון שקל (בנטרול השפעת תקן IFRS16). זאת, לעומת הכנסות בסך של כ-259 מיליון שקל, רווח נקי של כ-14.1 מיליון שקל ו-EBITDA של כ-18.7 מיליון שקל בכל שנת 2018. בשנת 2017 רשמה אלוני הכנסות בסך של כ-245 מיליון שקל, רווח נקי בסך של כ-7.3 מיליון שקל ו-EBIDA בסך של כ-15.7 מיליון שקל.

קבוצת חמת עצמה סיימה את הרבעון השלישי של 2019 עם עלייה של כ-5.3% בהכנסותיה לכ-119.8 מיליון שקל, ועם גידול ברווח הנקי לכ-8.9 מיליון שקל.

קבוצת חמת בע"מ (לשעבר: מרחב) הונפקה ב- 1993 בבורסה לניירות ערך בת"א. הקבוצה פועלות תחת המותגים "חמת", "חרסה", "ליפסקי", "חזיבנק" "Houzer" "צוקר מינקין ("ZM") ו-" MANİSA" - בתחום של ייצור, ייבוא, שיווק ומכירה של מוצרי גמר בניה ועיצוב הבית לחדרי אמבטיה, חדרי שירותים ומטבחים. מוצריה העיקריים של הקבוצה הינם ברזים, כלים סניטריים, מוצרי אינסטלציה ומקלחונים. עיקר פעילות הקבוצה הינה בישראל. מחוץ לישראל פועלת הקבוצה בעיקר באמצעות חברת הבת "Houzer".


קבוצת חמת מתאפיינת בניסיון רב שנים בתחום פעילותה. בנוסף, החל מחודש יולי 2014, פועלת הקבוצה בתחום של יבוא והפצה של מוצרי אינסטלציה, אביזרי השקיה, ברזים, כלים סניטריים ואביזרים נלווים לאמבטיה ללקוחות קמעונאיים. קבוצת חמת, על חברות הבנות שלה, שוקדות כל העת על פיתוח עיצובים חדשים וטכנולוגיות חדישות, במטרה לתת מענה איכותי מקסימאלי לדרישות ולסטנדרטים של בעלי המקצוע – אדריכלים ומעצבי פנים וכן של הצרכנים הפרטיים, הן בשוק המקומי והן בשווקים הבינלאומיים. מנכ"ל החברה הוא מר רועי רגרמן, ויו"ר החברה הוא מר יואב גולן.
טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il