פרוסט אנד סאליבן מעניקה לברנמילר מחיר יעד למניה של 15.8 שקל בממוצע - אפסייד של 50% לעומת מחיר השוק הנוכחי‎‎ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירופרוסט אנד סאליבן מעניקה לברנמילר מחיר יעד למניה של 15.8 שקל בממוצע - אפסייד של 50% לעומת מחיר השוק הנוכחי‎‎


עולה
אפסייד של 50% לעומת מחיר השוק הנוכחי‎‎. בטווח של 14.6 שקל ועד 17.2 שקל, ובממוצע 15.8 שקל
ברנמילר אנרג'י בע"מ (TASE: BNRG) הינה חברת קלינטק ישראלית ציבורית שנוסדה בשנת 2012. יכולות הליבה של ברנמילר טמונות בהנדסת חומרים, השפעות ומוליכות תרמית בטמפרטורה גבוהה, ייצור מוצרים וייצור אנרגיה מתחדשת. החברה הייתה חלוצה בפיתוח פתרון אגירת אנרגיה תרמית שהוא חסכוני ויעיל, שיכול לסייע בעיקר למגזר המסחרי והתעשייתי בהשגת יעדי סילוק הפחמן שלהם.
השוק העולמי לאגירת אנרגיה תרמית (TES) צפוי לשלש את עצמו עד 2030. לאור יתרונותיו עבור מגזר התשתיות והתעשייה, קיבולת האגירה של TES צפויה לגדול מ-234GWh כיום, ליותר מ-800 GWh. TES צפוי למלא תפקיד מרכזי בחדירתה של אנרגיה מתחדשת ברחבי העולם. ההערכה היא כי באמצעות הפתרון הנכון לאגירת אנרגיה ניתן להפחית בכ-400 מיליון טון פליטות CO2. בהמשך, סביר להניח שמנדטים רגולטוריים ותמריצים לאגירה ימשיכו לגדול, ויקדמו עוד יותר השקעות חדשות בתחום. ההערכה היא כי האיחוד האירופי ישקיע כ-370 מיליארד דולר נוספים בענפי התעשייה הכבדה בשלושים השנים הבאות כדי להפחית פליטות פחמניות של המגזר התעשייתי.
אסטרטגיה – ברנמילר נמצאת במרכז שרשרת הערך של תחום אגירת האנרגיה, כאשר לקוחותיה הם מפעלים גדולים הזקוקים לריכוז כל הפונקציות של ניצול חום מבוזבז, טעינה היברידית ממקורות תרמיים וחשמליים, והפקת קיטור אינהרנטית באותה יחידת אגירה. להערכתנו, ביחס למתחרות, המערכת זולה יותר, יעילה יותר ובעלת אורך חיים ארוך יותר מטכנולוגיות מתחרות אחרות, אם כי הסיכון העיקרי הוא באימוץ נרחב של הטכנולוגיה וכן בשלב האצת המכירות.
שווי - אנו מעריכים את שוויה של החברה בכ–381.1 מיליון ₪; מחיר היעד של המניה מוערך בטווח של 14.6 ₪ ועד 17.2 ₪, ובממוצע 15.8 ₪.

תזת השקעה
שוק

שינויי האקלים הינו האתגר הגדול ביותר בימינו. מספר המדינות אשר התחייבו להפחית את פליטת הפחמן לאפס עד 2050 ממשיך לגדול. נכון לאפריל 2021, 44 מדינות והאיחוד האירופי, המהוות כ-70% מכלל הפליטות הגלובליות, התחייבו לעמוד ביעד של אפס פליטות פחמניות. בכדי לעמוד ביעדי הפחתת פליטו הפחמן, יש לקדם טכנולוגיות מתחדשות ומנגד להוביל לירידה מאסיבית בשימוש בדלקים מאובנים וקונקרטית יש להפחית את פליטת התעשייה ב 95% בכדי להשיג מטרה זו. למעשה, פעילות זו צפויה להוביל לאיסור על שימוש בדודים הצורכים דלק מאובנים ותפנה את הדרך לתחליפים חדשניים המאפשרים לכידת פחמן, מערכות אגירה, מחזור אנרגיה יעילה ושיוב שירי חום מבוזבז.
בעולם, 40% מצריכת האנרגיה במדינה הינה על ידי המגזר התעשייתי, וכ- 21% או פחות הינה מחשמל. 44% מהאנרגיה הנצרכת בתעשיות מונעת על ידי פחם, גז טבעי או נפט. למשל, המגזר התעשייתי בארה"ב צורך 23% מהאנרגיה במדינה ומהווה 28% מפליטת ה-CO2. ככל שפליטת הפחמן מתייקרת, המעבר למקורות מתחדשים הופך לאטרקטיבי, לצד מקורות אנרגיה מתחדשת, אגירת אנרגיה תרמית הופכת לדרישת ברירת מחדל בכדי לאפשר יציבות ואמינות באספקת האנרגיה. התקנה היברידית המשלבת שיוב שירי חום מבוזבז ואגירת אנרגיה מפחיתה עוד יותר את העלויות ומשפרת את יעילות התהליך.
אגירת אנרגיה תרמית (TES) היא טכנולוגיה האוגרת אנרגיה על ידי חימום או קירור של אמצעי אגירה שיכול לשמש מאוחר יותר למטרות חימום או קירור ולייצור חשמל. הוכח כי TES מגדיל את היעילות הכוללת, את האמינות, מצמצם את הוצאות ההון ואת הוצאות התפעול ומפחית את פליטת ה-CO2. ההערכה היא כי ניתן להפחית בכ-400 מיליון טון פליטת CO2 באמצעות הפתרון הנכון לאגירת אנרגיה.
להערכתנו, חישמול נקי ישיר (Direct clean electrification) יהווה את המפתח לסילוק פחמן, משום שהוא מאפשר באופן הזול והיעיל ביותר הפחתת פחמן היכן שניתן ליישמו מבחינה טכנית. ההערכה היא כי האיחוד האירופי ישקיע 370 מיליארד דולר נוספים בענפי התעשייה הכבדה בשלושים השנים הבאות למען הפחתת פליטות פחמן במגזר התעשייתי. עם זאת, מספר תעשיות משקפות יחס חשמול נמוך יחסית, דבר המצביע על כך שיש הזדמנות אדירה לחשמולן, אשר עשוי לדרוש פתרון אגירה תרמי אמין או שיוב שירי חום מבוזבז בכדי לייעל את צריכת האנרגיה או את שימוש בשניהם.
בהמשך, ככל שחדירתם של פתרונות אנרגיה מתחדשת הולכים ונעשים נפוצים יותר, אגירת האנרגיה תמלא תפקיד מרכזי בהבטחת יציבות הרשת ובמקסום הזדמנויות ההכנסה ממקור אנרגיה מתחדשת.

החברה
חברת ברנמילר אנרג'י בע"מ (TASE: BNRG), שהוקמה בשנת 2012, הייתה חלוצה בפיתוח פיתרון לאגירת אנרגיה תרמית, חסכוני ויעיל, שיכול לסייע בעיקר למגזר המסחרי והתעשייתי בהשגת יעדי סילוק הפחמן שלהם. יכולות הליבה של ברנמילר טמונות בהנדסת חומרים, השפעות ומוליכות תרמית בטמפרטורה גבוהה, ייצור מוצרים וייצור אנרגיה מתחדשת.
המשימה של ברנמילר היא לספק פתרונות TES חדשניים וחסכוניים למען הפחתת השפעה סביבתית שלילית. החברה עושה זאת בכך שהיא מאפשרת ניצול מקורות אנרגיה מתחדשת הזמינה לסירוגין, לטובת תהליכים תעשייתים הדורשים שימוש בחום וע"י שיוב של זרמי חום מבוזבז בטמפרטורה בינונית מתהליכי ייצור שונים.
מוצר ה- bGen™של החברה, מוגן בפטנט, הינו יחידת אגירת אנרגיה תרמית בטמפרטורה גבוהה. במוצר זה נעשה שימוש בסלע כתוש כאמצעי לאגירת חום, בתתי יחידות מודולריות. המוצר הופך את החום לאדים מחוממים במיוחד לטובת ייצור חשמל, לאדים רוויים (saturated steam), לאוויר חם לשימוש תעשייתי, או למים חמים במידת הצורך. מטבעו הוא משלב מחלף חום, אגירה תרמית ומחולל קיטור. בנוסף, המערכת מחזיקה ביכולת המרה של חשמל לחום, המאפשרת טעינה היברידית. התוצאה הינה פתרון יעיל המציע מינימום 3+ שעות של אגירת אנרגיה. ה- bGen™דורש תחזוקה מינימלית ומציע את עלות האחסון הנמוכה ביותר (Levelized Cost of Storage) ביחס לטכנולוגיות זמינות אחרות. מערכת הבקרה האוטומטית של המוצר מווסתת את תהליך ייצור החשמל ואת מחזורי הטעינה והפריקה של האנרגיה התרמית האגורה, בהתאם לביקוש צריכת החשמל של הלקוח.
ההשפעה השלילית של bGen™על הסביבה הינה מינימלית. זאת מאחר שהמערכת עוצבה כך שתשתמש בחומרים לא מסוכנים ואינה משתמשת בכימיקלים, שמנים או מלחים העלולים לגרום לנזק סביבתי. בנוסף, הצורך בהחלפה תכופה של אמצעי האגירה, כמקובל בפתרונות אחרים, ממוזער ע"י תכנון המערכת כך שתהיה בעלת אורך חיים של 30+ שנים, הכרוך בעשרות אלפי מחזורי פריקה וטעינה.
היישומים העיקריים עבור מוצרי החברה הינם המרת חשמל לחום, ביומסה לחום, שיוב שירי חום מבוזבז, מפעלים בעלי מחזור משולב (Combined Cycle Gas Turbine plants), חשמל לחשמל.

סיכום
היתרון העיקרי של ברנמילר טמון בנתח השוק של טמפרטורה בינונית עד גבוהה, עם יכולת קליטת חום של עד 750 מעלות צלזיוס ותפוקת חום של עד 550 מעלות צלזיוס, שיוב שירי חום מבוזבזים בתהליכים תעשייתים שונים והמרתם בחזרה לחשמל או לאנרגית חום בעלת ערך גבוה עבור תהליכי עיבוד מזון, נייר, פלסטיק ועוד. הדור הבא של המערכת של ברנמילר יהיה בעל יכולות טמפרטורה גבוהות יותר ויפנה למגזרים נוספים כמו פלדה, בתי זיקוק ואחרים.
המערכת היא הפיתרון היחיד שכולל את כל הפונקציות של ניצול חום מבוזבז, טעינה היברידית ממקורות תרמיים וחשמליים, והפקת קיטור אינהרנטית באותה יחידת אגירה תוך הפקת קיטור לפי דרישה ביחידה מודולרית. המערכת זולה יותר, יעילה יותר ובעלת אורך חיים ארוך יותר מטכנולוגיות מתחרות אחרות. רוב השחקנים הנוכחיים הם יצרני מערכות WHR (waste heat recovery) עצמאיים או ספקי פתרונות TES עם טכנולוגיות אחרות אשר יתרונותיהם על פני ברנמילר טרם תוקפו על ידי השוק.
פרוסט אנד סאליבן מאמינים כי שיוב שירי חום מבוזבז ואגירה בענפי התעשייה והכוח (ייצור אנרגיה) מספקים הזדמנויות משמעותיות עבור ברנמילר. בנוסף לפתרונות הקונבנציונליים של החברה לאגירת תרמית בתחום האנרגיה המתחדשת ושיוב שירי חום מבוזבז עבור תהליכים תעשייתיים, קיימת הזדמנות גדולה לקחת חלק בתהליך הפחתת הפליטות הפחמניות בשוק מרכזי הנתונים (datacenters) ע"י שיוב שירי חום מבוזבזים ומתן פתרונות TES, עבור אותם מרכזי נתונים שעוברים למקורות אנרגיה מתחדשת, בין אם ע"י שיתוף פעולה עם חברות שירותי אנרגיה (ESCO) או באמצעות התקשרות ישירה.
לכן אנו רואים בברנמילר הזדמנות מצוינת למי שמבקש להשקיע בקיימות, להשפיע באופן חיובי על הסביבה וכן לקבל הזדמנות השקעה מעניינת וחשיפה לתחום.

סקירה כללית על החברה
חברת ברנמילר אנרג'י בע"מ (TASE: BNRG), שהוקמה בשנת 2012, הייתה חלוצה בפיתוח פיתרון (מוגן בפטנט) לאגירת אנרגיה תרמית, חסכוני ויעיל, שיכול לסייע בעיקר למגזר המסחרי והתעשייתי בהשגת יעדי סילוק הפחמן שלהם. לברנמילר צוות מומחים בתחום של אנרגיה מתחדשת אשר מנוסה בתכנון, בנייה וניהול פתרונות אנרגיה מתחדשת לתחנות כוח ולתעשייה. החברה מחזיקה ומפעילה קו ייצור והרכבה בדימונה, ישראל. מטה החברה נמצא בראש העין, ישראל, ומורכב מצוות של כ-90 עובדים במשרה מלאה העוסקים במו"פ, הנדסה, ייצור, פיננסים ועוד.
מניות החברה רשומות למסחר בבורסה בתל אביב מאז 2017 (הבורסה: BNRG) לאחר גיוס של מעל 40 מיליון דולר מאז ההנפקה.
חזון החברה הוא לפעול ליצירת עתיד בר קיימא על ידי תמיכה בהפחתת פליטות פחמניות למען השגת מאזן פחמני ניטרלי. מטרת החברה היא לספק פתרונות לאגירת אנרגיה תרמית באופן חדשני וחסכוני למען הפחתת השפעה סביבתית שלילית, על ידי ניצול מקורות אנרגיה מתחדשת הזמינה לסירוגין, לטובת תהליכים תעשייתים הדורשים שימוש בחום וע"י שיוב של זרמי חום מבוזבז בטמפרטורה בינונית מתהליכי ייצור שונים.

אסרטגיה


מענקים
הגשות החדשנות של ברנמילר הוכרו כהצעות פרוייקט איכותיות בתהליך הערכה תחרותי ביותר שמערך על ידי תוכנית המחקר והחדשנות של הנציבות האירופית ב-2020.
החברה קיבלה מספר מענקים מטעם רשות החדשנות הישראלית ומיוזמות תמיכה ממשלתיות אחרות בהיקף כולל של 4.9 מיליון דולר. בנוסף, אושרו 2.7 מיליון דולר נוספים למימון פרויקטים עתידיים של מו"פ ופיילוטים.
פטנטים
ברנמילר מחזיקה בפטנט על פתרון אגירת האנרגיה התרמית שלה, 'אחסון תרמי משולב, מחליף חום ומחולל קיטור', בישראל, באירופה, בארצות הברית ובדרום אפריקה. פטנט זה מקנה לברנמילר יתרון תחרותי ייחודי. כמו כן החברה רשמה סימן מסחרי על המוצר שלה ™bGen.

פרויקטי מפתחהטכנולוגיה של ברנמילר בהשוואה לטכנולוגיות אחרות

במערכות של ברנמילר מוטבע גנרטור קיטור, אשר מבטל את הצורך בגנרטורי קיטור חיצוניים. יתרונות מרכזיים נוספים של המערכות הינם:
מאפשרות טעינה היברידית (ניתנות לטעינה הן באמצעות שיוב חום מבוזבז והן באמצעות חשמל ממקורות שונים).
בעלות עיצוב המודולרי המאפשר לחברה לספק ללקוחותיה גמישות בקיבולת המותקנת.
יכולות להתמודד עם טמפרטורות גבוהות (עד 750 מעלות צלזיוס), עקב השימוש בסלע כתוש מיוחד. כתוצאה מכך נפח האגירה נמוך וצפיפות האגירה גבוהה יחסית.
אורך חיים של יותר מ- 30 שנה.
עלות נמוכה לכל MWh מותקן ועלויות תחזוקה נמוכות.
זמן הפעלה מהיר מאחר שמתקן האגירה תמיד חם (אין צורך בחימום מחלף החום מקור לחום).
תוכננו כך שיוכלו להיטען ממקורות טעינה בטווח טמפרטורות רחב (טווב בינוני 150-4000C וגבוה400-7500C ).

סקירת שוק

ניתוח פיננסי והערכת שווי
הערכת שווי של חברת סטארט-אפ בשלבים הראשונים שלה יכולה להיות מאתגרת בשל תזרים מזומנים מוגבל (אם קיים) ואי וודאות לגבי העתיד. במסגרת מתודולוגיית היוון תזרים המזומנים- DCF, שהיא המתודה המקובלת להערכות פיננסיות, ישנם מספר התאמות הנעשות לצורך הערכת שווי של חברת סטארט-אפ. באופן כללי, ישנן ארבע שיטות עיקריות בשיטת DCF:
אופציות ראליות - מתודת הערכה המיועדת לתכניות/חברות להערכה בינארית בשלבים הראשוניים, בהתבסס על הערכה מדעית-רגולטורית בלבד (מודל בינומי עם התאמות מסוימות).
הערכת צבר פרויקטים - מתודת הערכה המשמשת לתכניות/חברות לפני שלב השוק. הערך של החברה הוא תזרים המזומנים המנוכה הכולל בתוספת עלויות שלא הוקצו והערכת הבסיס הטכנולוגי העתידי. ההערכה של בסיס טכנולוגי עתידי מבוססת על יכולתה של החברה "להפיק" פרויקטים חדשים ופוטנציאל קצב ההזנה שלהם.
הערכת DCF - מתודה זו מתאימה לחברות עם מוצרים עם תזרים מזומנים חיובי מהפעילות.
הערכה מבוססת אומדני שוק - שיטה זו מבוססת על עסקאות אחרונות (M&A ו / או גיוס כספים) בתחום החברה ומכפילי השוק שלה.
ביצענו את הערכת השווי של ברמילר לפי שיטת ההערכה של DCF מכיוון שלחברה יש כבר הכנסות, צבר פרויקטים ומודל עסקי איתן.

סקירה פיננסית על החברה
ברנמילר היא חברת קלינטק ציבורית, המפתחת ומספקת פתרונות לאגירת אנרגיה תרמית. לאחר שהשיקה מספר POC’s מוצלחים בשנים האחרונות, החברה נמצאת כעת בשלבים הראשוניים של מסחור הפיתרון שלה. מטה החברה נמצא בישראל ומונה כ-90 עובדים במשרה מלאה במו"פ, הנדסה, ייצור, פיננסים ועוד.
מניות החברה רשומות למסחר בבורסה בתל אביב מאז 2017 לאחר גיוס של מעל 40 מיליון דולר מאז ההנפקה. התפלגות ההחזקות במניות חברה לפי בעלי עניין כוללת 29.93% החזקות ציבור, 10.87% החזקות מוסדיים ו-59.2% החזקות בעלי עניין. בעלי המניות העיקריים הם אברהם ברנמילר (יו"ר דירקטוריון ומנכ"ל) עם 41.42%, רני צים עם 16.73%, ומגדל אחזקות ביטוח ופיננסים עם 10.87%.
על פי הדוח הכספי לרבעון הרביעי של 2020, ההפסד הנקי בשנת 2020 עמד על 32.6 מיליון שקל, לעומת הפסד נקי של 43.3 מיליון שקל בשנת 2019. נכון ליום 31 בדצמבר 2020 לחברה הפסדים צבורים למס בסך של כ-171 מיליון שקל. נכון ליוני 2021, לחברה יתרת מזומנים של כ-18 מיליון שקל ללא חוב.
הערכנו את ערך החברה באמצעות נתונים שהתקבלו מהחברה וניתוח הצוות שלנו. עד כה החברה התמקדה בעיקר בפיתוח הטכנולוגיה שלה תוך עריכת POC’s. לאחרונה החברה העבירה את המיקוד שלה למסחור מוצריה בשוק התעשייה והכוח.
החברה מתכננת להגדיל את נוכחותה בשווקים המוזכרים לצד המשך פיתוח הטכנולוגיה שלה. בשנים הבאות אנו מעריכים כי טכנולוגיית החברה תוכל לתת מענה גם לצרכים של אגירה תרמית בטמפרטורה גבוהה. אנו מתארים להלן את תחזית ההכנסות לפי זרמי ההכנסות השונים.
הכנסות
ברמילר הינה חברה מבוססת היטב ובעלת צבר פרויקטים ניכר. לחברה צבר פרויקטים יציב למשך 2-3 השנים הבאות בתחומים של תעשייה וכוח. בהתבסס על נתונים שחשפה החברה, תוך שימוש מתודת הערכת צבר פרויקטים, בחנו את צבר הפרויקטים שלה והחלנו הסתברות מימוש שונה עבור כל פרויקט.
בנוסף להכנסות הנובעות מפרויקטים בתחומי התעשייה וכוח, לקחנו בחשבון בתקופת התחזית הכנסות תפעוליות ותחזוקה בהיקף של 3% מסך הכנסות החברה.
ישנם שני זרמי הכנסות פוטנציאליים נוספים שאותם נרצה לציין: 1. הכנסה מפרויקטיESCO , 2. הכנסה ממכירת נתונים על צריכת אנרגיה. מנקודת מבטנו, כיום, ורטיקלים אלו אינם בשלים מספיק בכדי להיכלל בהערכתנו. עם זאת, עם הבשלתם, הם יוכלו להוסיף ערך משמעותי לשווי של החברה. לפיכך, ישנו אלמנט של הערכת חסר לאומדן השווי של החברה במתולוגיה שבה נקטנו.
על פי הנתונים שסיפקה החברה, הערכנו כי הכנסותיה של ברמילר יעמדו על כ-300,000 דולר ארה"ב בשנת 2021. בהתבסס על צבר החברה, אנו צופים כי הכנסות החברה יגיעו לכ- 9.4 מיליון דולר עד 2023.
בהתחשב בטכנולוגיה של ברנמילר, הפוזיצית השוק ובפוטנציאל הצמיחה, הערכנו כי משנת 2024 ואילך, הכנסות החברה יגדלו בין פי 1.5 לפי 3 בשנה בתקופה החזויה.
להלן אנו מציגים את התחזית שלנו להכנסות החברה בשנים 2021–2026:עלויות
חישבנו את הוצאות החברה בשנים החזויות בהתבסס על ניתוח מלמטה למעלה ובהתבסס כל אומדנים סטנדרטיים בתעשייה.
עלות המכר – היום, הייצור עדיין מתבצע באופן ידני, מה שמוביל לחוסר יעילות בייצור. בנוסף, בשנים הקרובות צפויה החברה להמשיך ולממן פרויקטים של פיילוט כחלק ממאמצי המסחור של פתרונותיה. לאור הסיבות לעיל, אנו צופים כי החברה לא תגיע לרווחיות תפעולית בשנים הקרובות. בנוסף, חשוב לציין כי חלק ניכר מעלויות השיווק (תשלום למפיצים) כלול גם כן כחלק מעלות המכר. בהתאם להערכת החברה אנו מצפים שהיא תגיע בהדרגה לרווח גולמי של 30-33% בטווח הארוך, לצד אוטומציה של תהליך הייצור.
הוצאות תפעוליות
R&D - בשנת 2020 הוצאות המו"פ היו כ-4 מיליון דולר. עד היום השלימה ברנמילר את החלק הארי של פיתוח הטכנולוגיה שלה. אנו צופים כי המיקוד של החברה יעבור ממו"פ למסחור הפתרונות שלה בשנתיים הקרובות, וכתוצאה מכך צופים ירידה בהוצאות המו"פ שלה עד שנת 2023. כדי לשמור על התחרותיות שלה, אנו צופים כי החברה תפעל להרחיב את היצע הפתרונות שלה כך שיאפשר טווחי טמפרטורה גבוהים יותר, לצד שיפור יעילות המערכת, מתן גישה לנתונים ועוד. לכן הנחנו עלייה בהוצאות המו"פ משנת 2024 ואילך. הנחנו מצב יציב יחסית לצמיחת בהכנסות; כלומר, החל משנת 2024, עלויות המו"פ יהיו 8% קבועות.
S&M - כפי שהזכרנו לעיל, החלק העיקרי בתשלום למפיצים בא לידי ביטוי בעלות המכר. לפיכך, הוצאות מכירה ושיווק הן קטנות יחסית. עלויות השיווק הן העלויות הישירות של פיתוח פעילות החברה בטריטוריות חדשות ועם מפיצים חדשים. בשנים הקרובות אנו צופים כי החברה תוציא 500,000 דולר ארה"ב עד 2 מיליון דולר בשנה על מכירה ושיווק.
G&A - מכיוון שהחברה צפויה להגדיל משמעותית את פעילותה בשנים הקרובות, אנו מעריכים כי הוצאות הההנהלה והכלליות שלה בשנת 2021 יהיו גדולות פי שניים מהוצאות אלו בשנת 2020 וימשיכו לצמוח בכ-10% בשנה.
מס - נכון ליום 31/12/2020, לחברה הפסדים צבורים למס בסך של כ-171 מיליון שקל; לפיכך, הנחנו כי החברה לא תשלם מיסים בתקופת התחזית.
להלן, אנו מציגים את התחזית שלנו לדווח והפסד החברה עבור השנים 2021 - 2026:שווי החברה
בנוסף, בהערכנו את שווי ההון העצמי של ברנמילר הצבססנו על הפרמטרים הבאים:
נכסים / התחייבויות שאינם תפעוליים - לחברה היו כ 5.5 מיליון דולר במזומן במזומן נכון ליום 30/06/2021 וללא הלוואות.
CapEx - לאורך חיי הנכס, פחת כולל יהיה שווה להוצאה ההונית נטו. לחברה יש היתר ממשרד הכלכלה למפעל מאושר, שהחברה טרם מימשה. ברנמילר זכאית לקבל מענק של עד 30% מהוצאות CapEx (יכול להגיע עד 17 מיליון שקל). בנוסף, החברה קיבלה מסגרת אשראי של 7.5 מיליון יורו מבנק ההשקעות האירופי למען אוטומציה של מפעל הייצור הקיים והוספה שלושה קווי ייצור נוספים.
שינויים בהון החוזר (WC) - בהתבסס על המאזן הנוכחי וצרכי WC העתידיים, אנו מניחים 60 יום של צרכי הון חוזר.
CAPM – חישבנו את שיעור ההיוון של החברה - 12.91% (ראה נספח 1 בגרסא האנגלית).
קצב צמיחה - הערכנו קצב צמיחה של 1.5%.

ניתוח רגישות
הטבלה שלהלן מציגה את יעד מחיר מנייתה של ברמילר כפונקציה של שיעור ההיוון (יחד עם קצב צמיחה של 1.5%). קבענו טווח סטיה של 0.5% ממודל ה-CAPM שלנו. נכון למועד כתיבת הדוח, החברה מחזיקה ב-24,072,036 מיליון מניות.

בהתבסס על הנתונים והניתוח הנ"ל אנו מעריכים את מחיר היעד של מניית החברה בטווח של 14.6ש"ח ועד 17.2ש"ח ובממוצע במחיר יעד של 15.8 ש"ח.

תניות פטור והבהרות
מסמך זה מהווה תמצית בעברית של עבודת האנליזה המפורטת באנגלית ("עבודת האנליזה") ומשמש אך ורק כנספח לעבודת האנליזה באנגלית ("הנספח בעברית"), לצורך נוחיות במתן מידע ראשוני לקורא בעברית. הנספח בעברית אינו מהווה בפני עצמו עבודת אנליזה ואין לקבל החלטות כלשהן, ובכלל זה החלטות השקעה לגבי ניירות הערך של החברה המסוקרת, על סמך המידע הקיים בו. פרוסט אנד סאליבן מחקר וייעוץ בע"מ, כמו כל קבוצת פרוסט אנד סאליבן, או כל מי הקשור במי מהן, לא יישאו בכל אחריות לכל נזק מסוג כלשהוא אשר עלול להיווצר כתוצאה משימוש בעבודת האנליזה ובפרט, בנספח בעברית. בכל מקרה של סתירה, אי התאמה, עמימות או שונות בין עבודת האנליזה באנגלית לבין הנספח בעברית – ייגבר האמור בעבודת האנליזה באנגלית. אין בהתקשרות עם הבורסה להשתתפות בתכנית לסיקור חברות ציבוריות משום אישור או הסכמה של הבורסה או של רשות ניירות ערך לתוכן עבודת ניתוח (אנליזה) או להמלצות הכלולות בה. יודגש כי החתום על האנליזה הוא בעל רישיון יועץ השקעות המוגבל לאנליזה בלבד. יש לקרוא את עבודת האנליזה באנגלית במלואה, לרבות תניות הפטור, הגילויים וההנחיות לגבי קבלת החלטות השקעה הכלולים בעבודת האנליזה - כולם חלים גם על הנספח בעברית.

על פרוסט אנד סאליבן
פרוסט אנד סאליבן* הינה החברה המובילה עולמית בייעוץ ומחקר אסטרטגי ופיננסי כמו גם במחקרי שוק ומחקרים בטכנולוגיים. פרוסט אנד סאליבן מורכבת מצוות משולב של יותר מ-1,800 יועצים, אנליסטים ומומחים במעל ל-50 סניפים על פני ששת היבשות. סניף החברה בישראל הוא בהרצליה פיתוח. פרויקט האנליזה בשיתוף עם הבורסה לניירות ערך בתל אביב משלב בין יכולות פיננסיות ומחקר אובייקטיבי לבין הבסיס המחקרי הנרחב אשר נצבר בחברה בתחומים רבים כגון תחום הטכנולוגיות הרפואיות, מדעי החיים, אבטחת סייבר, ICT, אנרגיה מתחדשת ותחומים תעשייתיים אחרים, כאשר כל מחקר מבוסס על עשרות אלפי מחקרי שוק וטכנולוגיה ותחזיות כלכליות. לקבלת מידע נוסף עלינו: www.frost.com. לקבלת גישה לדוחות שלנו ומידע נוסף על פרויקט האנליזה www.frost.com/equityresearch.

* פרוסט & סאליבן ייעוץ ומחקר בע"מ הינה חברה בת בבעלות מלאה של פרוסט אנד סאליבן, רשומה ומוסמכת בישראל כחברה לייעוץ השקעות.

מהי אנליזה אוביקטיבית? ה
מרבית האנליזות אודות חברות ציבוריות מבוצעות לעיתים על ידי גורמים בעלי אינטרס פיננסי בחברות המסוקרות כגון חברות מתחום ה-sell side או חתמים בעלי אינטרס פיננסי מובהק. מטרת פרויקט האנליזה היא לספק מחקר אובייקטיבי על ידי חברת מחקר ייעוץ ומחקר שאין לה כל אינטרס פיננסי בחברות המסוקרות וחלות עליה הגבלות רגולטוריות רבות על ידי הרשות לניירות ערך שנועדו למנוע הטיות. יודגש כי האנליזה אינה מהווה ייעוץ השקעות ויש להתייחס להתניות השונות המצוינות לעיל.

מה היא תוכנית האנליזה בשיתוף הבורסה לניירות ערך בתל אביב (TASE)?
פרוסט אנד סאליבן גאה על בחירתה על ידי הבורסה לניירות ערך להשתתף בפרויקט האנליזה שיזמה הבורסה. במסגרת התוכנית, פרוסט אנד סאליבן מפרסמת דוחות מחקר על חברות טכנולוגיה אנרגיה וביומד הנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב, ומפיצה אותן באמצעות מערכת ההודעות של הבורסה ובאמצעות ערוצי מדיה עסקיים מובילים כגון בלומברג, רויטרס וכיוצא בזה. המטרות העיקריות של התוכנית הן להגביר את המודעות הגלובלית של חברות אלו ולהאפשר קבלת החלטות השקעה מושכלות יותר על ידי המשקיעים המעוניינים להשקיע בתחומי ההיטק המגוונים.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il