השבוע: דוחות נוספים יוצאים, וסיכונים ברקע - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוהשבוע: דוחות נוספים יוצאים, וסיכונים ברקע


יוליוס בר
דיוויד מאייר, כלכלן בבנק השוויצרי יוליוס בר, מפרסם היום תחזית מאקרו לשבוע הקרוב
השבוע יראה לנו האם ייעצר המומנטום של הדוחות, כאשר עונת הדוחות עוברת מהאוקיינוס ​​האטלנטי לאירופה. למרות הרקע החיובי, תגובת השוק עדיין מהוססת במקצת. בחזית המאקרו יעמדו בכותרות הממשלות וראשיהן, הבחירות בסקוטלנד ודו"ח התעסוקה בארה"ב, בשילוב עם דוחות הבנקים המרכזיים הצפויים להישאר בהקפאה, למעט ברזיל.

השווקים נסגרו בשבוע שעבר בצורה לא ברורה, למרות דיווחי הרווחיות המתמידים והמחויבות של הפד לשמור על יציבות הריבית ולהניח את הקרקע לתיאבון בריא לסיכון. השווקים לא הרוויחו כמצופה מהתוצאות הטובות של עונת הדוחות, כאשר הרווחיות של החברות הכתה את הממוצע ההיסטורי, והציגה ריבאונד חזק ממשבר הקורונה לא רק במונחים של צמיחה הכלכלית.

השבוע המיקוד עובר יותר ויותר מארצות הברית לכיוון אירופה, שם עונת הדוחות פחות מתקדמת. למרות העיכוב במבצע החיסונים האירופי ובפתיחה מחדש, התוצאות בצד זה של האוקיינוס ​​הן חזקות, נכון לעכשיו. עם זאת, הנתונים האירופיים הטובים בהשוואה לאשתקד נהנים מהשפעות בסיס, לאחר הקריסה שנראתה ברבעון הראשון (ארה"ב נפגעה דווקא ברבעון השני). בהתאם לכך, הציפיות שלנו נמוכות, כיוון שראינו שינויים פחות חיוביים ברווחיות.

אז מהו התנאי ההכרחי להפתעה חיובית? מבחינת האירועים הכלכליים, ההתמקדות תהיה בדיווח על מדדי מנהלי הרכש באפריל (PMI) ברחבי העולם. נתונים ראשוניים לפני שבועיים הראו, כי ארה"ב ובריטניה מתקדמות, נהנות מהחיסונים ונפתחות מחדש. אירופה חשפה כניסה ליצרניות חזקה, כיוון שההתאוששות העולמית מדרבנת את הביקוש ליצוא, אך יחד אתה נבלמה התאוששות מגזר השירותים עקב צמיחת מקרים מאומתים לקורונה, מה שגרם להגבלות מחודשות (למשל בגרמניה). בקנה מידה עולמי, הדגש יהיה על שווקים מתפתחים, שנראה כי מאחרים מעט בהתאוששות, תוצאה של פחות אמצעי תמיכה פיסקליים ויותר מאבקים להאיץ את מבצעי החיסון. מלבד זאת, הדגשים הם נתוני הסחר בסין, שאמורים לאפשר הערכה האם לתמריצים הנחלשים יש השפעה על הביקוש הסיני, והבחירות בסקוטלנד, כאשר במקרה של ניצחון הלאומנים הסקוטים השווקים עשויים להיבהל ממשאל העם הבא בעניין העצמאות הסקוטית והפרידה האפשרית מבריטניה. השבוע יסתיים בדוח התעסוקה האמריקני, שם שוק העבודה צפוי להראות המשך ההתאוששות החזקה מהשפל אליו הגיע בשל המגפה. הבנקים המרכזיים יישארו בהקפאה בעיקר, למעט ברזיל, שם צפויה עלייה נוספת לריסון האינפלציה.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il