איפה הכי משתלם לקנות? נתוני "סל המוצרים הבריא" לרבעון 1, 2021 נחשפים - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירואיפה הכי משתלם לקנות? נתוני "סל המוצרים הבריא" לרבעון 1, 2021 נחשפים


shutterstock
ממוצע סל המוצרים הבריא עמד ברבעון הראשון על 749 ₪, הרוב המוחלט של הרשתות הנבדקות הציגו הוזלה במחירי הסל ביחס לרבעון הקודם! הוזלה ממוצעת של 30 ₪ במחיר הסל

מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה: "משרד הכלכלה והתעשייה שם זרקור על מחירי המזון הבריא, עבור הצרכנים, באופן שיאפשר תחרות בשוק זה. בייחוד בתקופה זו, בה הכלכלה הישראלית והציבור מתאוששים ממשבר הקורונה, חשוב לאפשר רכישת מוצרים בריאים במחיר שווה לכל נפש. אני קורא לצרכנים ומעודד אותם להשוות מחירים ולבחור בסל המשתלם ביותר עבורם"

ממוצע סל המוצרים הבריא שגובש על ידי משרד הכלכלה והתעשייה בשיתוף משרד הבריאות והמועצה לצרכנות, עמד ברבעון הראשון של 2021 על 749 ₪ ומציג הוזלה של 30 ₪ ביחס למחיר הסל ברבעון הקודם.

מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבריא במחיר היקר ביותר ברבעון הראשון היא "AM:PM " – ממוצע עלות הסל הנבדק ברבעון זה עומדת על 916 ₪
מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבריא במחיר הזול ביותר ברבעון הראשון הינה "רמי לוי באינטרנט" – ממוצע עלות הסל הנבדק ברבעון זה עומדת על 632 ₪ .

הפער בין הרשת היקרה לרשת הזולה ביותר ברבעון הראשון עומד על 45% שהם 284 ₪.
בבדיקה של רשתות ה"דיסקאונט" ממוצע סל המוצרים הבריא עומד ברבעון הראשון של 2021 על 701 ₪, ומציג הוזלה של 18 ₪ ביחס למחיר הסל ברבעון הקודם. פער המחירים בין הרשת היקרה לזולה עומד על 14% שהם 93 ₪.

הסל מבוסס על מזונות מומלצים לסמל הירוק וכולל ברובו מוצרים מהצומח, מהקטגוריות פירות וירקות, שמן זית אגוזים וזרעים, קטניות ודגנים מלאים וקטגוריות מוצרים מן החי כגון חלב ומוצריו ותחליפיו, ביצים עוף ודגיםהשוואת עלות סל המוצרים הבריא
רקע
משרד הכלכלה והתעשייה בשיתוף המועצה לצרכנות ומשרד הבריאות מפרסם מדי רבעון את מחירי "סל נבחר בריא", הכולל 64 מוצרי צריכה מומלצים תזונתית. הסל מהווה כלי להשוואת מחירים בין רשתות המזון ומאפשר תחרות על מחיר הסל הבריא הנמוך ביותר. כן, הסל מאפשר לצרכנים אינפורמציה נגישה ופשוטה לגבי מחירי צריכה בריאים נבחרים.
מיכל פינק, סמנכ"ל אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד הכלכלה והתעשייה: "סל המוצרים הבריא מציג, כבר ברבעון הראשון בו הוא נמדד, הוזלת מחירים במרבית רשתות השיווק. ניכר כי עצם מתן כלי השוואתי שכזה בידי הצרכן, יחד עם מיקוד ברשת הקמעונאית, מצליח להשפיע ביעילות ולהביא להפחתה ברמת המחירים, אני נמשיך ונעקוב, שכן אין הצדקה לכך שמזון בריא יעלה יותר".
ד"ר מורן בלייכפלד מגנאזי, מנהלת מחלקת מחקר אגף התזונה משרד הבריאות: "סל מזון בריא תחרותי הוא כלי להנגשת ההמלצות התזונתיות הלאומיות, משמש את הצרכן להשוואת מחירים ובחינה היכן הכי משתלם לקנות. בנוסף, עצם התחרות בין הרשתות, יכולה להוביל להפחתת מחירים, בדומה למה שראינו בהשוואה בין הרבעון ה-4 של שנת 2020 לעומת הרבעון הראשון של 2021. הסל מכיל ברובו מזונות גולמיים מן הצומח, בהלימה לסמל הירוק, מעודד בישול ביתי, תורם לבריאות וגם לסביבה. חשוב לזכור שדרך נוספת להוזיל את סל הקניות ולקדם בריאות היא להפחית רכישת מזון אולטרה מעובד כגון שתיה ממותקת, בשר מעובד, חטיפים וממתקים. לקנות בהתאם לכמויות הנדרשות, לאחסן באופן מתאים את המזון ולמנוע בזבוז מזון."

נתוני עלות הסל הנבחר בכלל הרשתות – רבעון 1, 2021בבחינת נתוני עלות הסל לרבעון הראשון לשנת 2021 המחיר הממוצע עומד 749 ₪ , המהווה ירידה של 30 ₪ ביחס לרבעון הקודם.
רשת רמי לוי באינטרנט מציגה את המחיר הנמוך ביותר בסך 632 ₪ . רשת AM:PM מציגה את המחיר הגבוה ביותר בסך 916₪, פערי המחירים בין הרשת היקרה ביותר והזולה ביותר עומד על 45% שהם 284 ₪.
עלות סל בריא ברשתות נבחרות
רבעון 1, 2021בבחינת נתוני עלות הסל ברשתות נבחרות, המייצגות רשתות המאופיינות ברמת מחירים נמוכה יחסית, ממוצע מחיר סל בריא עומד על 701 ₪ לרבעון הראשון בשנת 2021, מחיר זה מציג ירידה של 18 ₪ ביחס לרבעון הקודם.
הפער בין הרשת הזולה ביותר לרשת היקרה ביותר ברשתות הנבחרות עומד על כ- 14% המהווים 93 ₪

שינוי ברמת המחירים ברשתות השונות – רבעון נוכחי לעומת רבעון קודם
כלל הרשתות, למעט אחת, הציגו ירידת מחירים בעלות הממוצעת של הסל ביחס לרבעון הרביעי בשנת 2020, כאשר טיב טעם בסיטי הציגה את ירידת המחירים הגבוהה ביותר ברמה של 7% (63 ₪ ).


עלות קטגוריות צריכה – רבעון נוכחי לעומת רבעון קודם

בבחינת קטגוריות הצריכה, בהשוואה לרבעון הקודם נרשמו ירידות בכלל קטגוריות הצריכה (למעט מוצרי החלב ותחליפים מהצומח). הירידה המשמעותית ביותר (6%) נרשמה בקטגורית הירקות והפירות (12 ₪ ) ובקטגורית שמן זית אגוזים וזרעים (7 ₪ ).
השינויים המשמעותיים במוצרים (רבעון נוכחי לעומת רבעון קודם):


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il