המערך המבצעי של POINTER מסכם את הרבעון הראשון של 2021 בגניבות רכב - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוהמערך המבצעי של POINTER מסכם את הרבעון הראשון של 2021 בגניבות רכב


פוינטר
מינואר עליה חדה של כ- 240% בגניבות רכב, עליה משמעותית בנסיונות גניבה של ג'יפונים ורכבי פנאי שטח, עליה משמעותית בגניבות כלים דו גלגליים יחסית לשנה הקודמת

נמשכת מגמת עליה בגניבות בדרום הארץ, שימוש במשבשי סלולר בכ 70% מהגניבות

גידול עצום בנסיונות גנבה: המערך המבצעי של Pointer מקבוצת PowerFleet, חברת האיתור והשבת כלי רכב גנובים מסכם את הרבעון הראשון של שנת 2021 בגנבות רכב ומדווח כי החל מינואר ולאחר הסגר האחרון חלה עליה חדה של 240% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

שליש מנסיונות הגנבה הם של רכבי SUV:
ג'יפונים ורכבי שטח שהופכים ליותר ויותר פופולאריים על הכביש, הופכים גם למבוקשים במיוחד ע"י גנבי הרכב. כ- 35% מסך הגניבות עם גידול של 38% ביחס לתקופה המקבילה. גם רכבים דו גלגליים מראים המשך מגמה של עליה בגניבות.

משבשים את חיינו:
ברוב גניבות הרכב כמעט 70%, נעשה שימוש במשבש סלולארי דבר המעיד על כנופיות מאורגנות.
משבש סלולרי הוא מכשיר קטן ולא חוקי היוצר מיסוך על הקליטה הסלולרית ותשדורת GPS ברדיוס מסביבו. המכשיר אינו מונע את איתור הרכב או את קבלת ההתראות ממנו אך משבש ומעכב אותן ובכך קונה לגנבים דקות יקרות הנדרשות להם להשלים את הגניבה.

לפוינטר רשת תקשורת שלמה, ייעודית ונפרדת אשר מאפשרת למשדרים בעת זיהוי שיבוש סלולארי לעבור לתדר אחר אשר אינו מושפע מהמשבש ומאפשר את איכון ואיתור הרכב.

המשדרים ההיברידיים של פוינטר (שעובדים גם בתדר סלולרי וגם תדר רדיו) מזהים באופן אוטומטי את השימוש במשבש סלולארי בקרבת הרכב, עוברים לשדר בתדר חלופי ומוציאים התראה מידית למוקד המבצעי על ניסיון השיבוש.

אילן גולדשטיין מנכ"ל פוינטר מקבוצת PowerFleet מציין כי "הגידול בגנבות מקביל "לפקק שהשתחרר" בחזרת המשק לשגרה לאחר היציאה מהסגרים. גנבי הרכב "חזרו לעבודה" לאחר תקופה ארוכה בה הסגרים ונוכחות משטרתית כבדה על הכבישים מנעו מהם מלפעול. חוליות הגנבים פושטים על אזורים מתואמים מראש עם חלוקת תפקידים הכוללים רכב הסעות, רכב סיור מקדים, מאתרי הרכבים שאותם רוצים לגנוב, הפורצים, הנהגים ועוד. המאפיין הבולט בתקופה זו הוא סימון סיגמנט ודגם ספציפעי לגנבה והעברתו לשטחי הרשות לצורך פירוק או מכירה.

שיטות הגניבה הפופולאריות לשנת 2020 :
שכפול מפתח: שיטת הגניבה המובילה עדיין היא שכפול מפתח "גולם" בתהליך הגניבה, תוך כדי התחברות לשקע OBD שבאמצעותו מתחברים למחשב הרכב. הגנבים מקודדים מפתח חדש ומוחקים את המפתחות הקיימים. כ- 42% מסך ניסיונות הגניבה שנרשמו, התבססו על שיטה זו. לעומת 45% בתקופה המקבילה אשתקד ו- 50% בשנת 2019- ירידה איטית אך עקבית.
תקיפה אלימה: תקיפה אלימה של הרכב על ידי החלפת מחשב הרכב היוו 34% מסך הגניבות יחסית ל- 28% ברבעון המקביל אשתקד. גידול חד של 21% ביחס לתקופה המקבילה ו- 41% ביחס לשנת 2019.
כדי להתמודד עם תופעה זו, פיתחה פוינטר טכנולוגיה אשר המשדר ברכב מזהה את השימוש במשבש סלולארי ושולח על כך התראה למוקד המבצעי.
גניבת מפתחות מבית הלקוח (דאבל): כאשר קיים קשר ישיר בין פריצה לבית הלקוח ולרכב בחניה הצמודה. היוו 11% מסך הגניבות שנרשמו השנה, לעומת 7% בתקופה המקבילה אשתקד. מוסבר על ידי יציאה של אנשים מהבית לאחר הסגר האחרון והחזרה לשגרה אחרי הקורונה. גידול של 57%.
גניבה בידי מורשה: מתבצעת בדרך כלל על ידי שכפול מפתח בידי משתמש מורשה שקיבל מפתחות וקוד חוקי של כלי הרכב. שיטת גניבה זו היוותה 10% מסך הגניבות שבוצעו השנה. לעומת 18% בתקופה המקבילה אשתקד. ירידה של 44% אשר מוסברת בשיפור המצב הכלכלי וחזרה לשגרה אחרי הקורונה.
שוד וגניבת רכב מונע: היוו 3% מסך הגניבות השנה. ללא שינוי ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.גניבות לפי מחוזות כלל ארצי:
אזור השרון עם עליה קלה 35% (בהשוואה ל- 32% בתקופה המקבילה אשתקד)
אזור המרכז עם 24% ( בהשוואה ל 27% בתקופה המקבילה אשתקד)
אזור דרום עם 16% (בהשוואה ל 9% בתקופה המקבילה אשתקד)
אזור השפלה עם 12% (בהשוואה ל 15% בתקופה המקבילה אשתקד)
אזור ירושלים עם 8% (בהשוואה ל 10% בתקופה המקבילה אשתקד)
אזור צפון עם 5% (בהשוואה ל 7% בתקופה המקבילה אשתקד)זמנים ודפוסי גניבה בולטים:
שעות הגניבה הפופולאריות ביותר הן בשעות הלילה בין22:00-05:00 לפנות בוקר.
חוץ מזמני סגר, אז נרשמה פעילות ערה גם בשעות היום.

סטטיסטיקת גניבות לפי סוג רכב:
ג'יפונים ורכבי פנאי שטח מהווים 35% (בהשוואה ל 26% בשנה שעברה)
רכבים פרטיים מהווים 24% (ירידה בהשוואה ל 33% בשנה שעברה)
רכבים מסחריים מהווים 15% מסך גניבות הרכב (ללא שינוי משנה שעברה 17%).
משאיות מהוות 12% מסך גניבות הרכב (ירידה קלה 14% ב תקופה המקבילה).
כלי צמ"ה מהווים 2% מסך גניבות הרכב (ללא שינוי מהותי מהתקופה המקבילה 3%)
דו גלגלי – מהווים 10% מסך הגניבות (עליה בהשוואה לתקופה המקבילה 4%)
רכבים וכלים נוספים מהווים 2% מסך גניבות הרכב (ללא שינוי מהותי 3% ב תקופה המקבילה).
טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il