התופעה של עליית הציפיות לאינפלציה בעולם מול ירידת הציפיות בישראל מקורה באירועים של הטווח הקצר - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוהתופעה של עליית הציפיות לאינפלציה בעולם מול ירידת הציפיות בישראל מקורה באירועים של הטווח הקצר


לדעתנו, הציפיות לאינפלציה בישראל יתקנו כלפי מעלה בדומה לעולם - אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים
עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים:

מאז הסקירה הקודמת הציפיות לאינפלציה בישראל נותרו כמעט ללא שינוי. זאת בניגוד לעלייה בציפיות בעולם. את התופעה של עליית הציפיות בעולם מול ירידת הציפיות בישראל ניתן לנסות להסביר במספר מישורים:

1. המדד האחרון בארץ שהפתיע כלפי מטה – וסידרת המדדים הנמוכים שצפויים בחודשים הקרובים.
2. חשש מחוק ההסדרים שצפוי לעבור החודש, ומרפורמות נוספות להורדת יוקר המחיה.
3. צפי להתחזקות השקל.
4. בשל מבנה המיסוי ההשפעה הגדולה יותר שיש למחירי הנפט על האינפלציה בחו"ל מאשר בארץ.

יחד עם זאת, קיימת קורלציה ארוכת טווח בין הציפיות לאינפלציה בחו"ל ובארץ. לכן, להערכתנו, פער זה, במיוחד בטווח הבינוני-ארוך, צריך להצטמצם. כאשר אחד המנועים שתומכים בכך הוא המשך עליית השכר במשק. (נזכיר ששכר המינימום יעלה פעם נוספת בעוד כמה חודשים בינואר 2017).

ובעולם, להערכתנו, נמשיך לראות תנודתיות משמעותית בשערי החליפין של הפאונד ובארה"ב מכלול הנתונים ממשיך לתמוך בעליית ריבית בחודש דצמבר השנה.

ראשת ממשלת בריטניה הודיעה שעד לסוף מרץ 2017 המדינה תגיש רשמית את הבקשה ליציאה מהאיחוד האירופאי. דבר שיתחיל עד שנתיים של משא ומתן לגבי ההסכמים החדשים. היא ציינה שבריטניה לא תסכים לקבל את תנאי האיחוד בנוגע להגירה ותנועת עובדים, אחד מאבני הדרך המשמעותיות ביותר של האיחוד. בעקבות זאת הפאונד המשיך להיחלש (כ-15% נמוך יותר מאז ה-brEXIT). היחלשות הפאונד תרמה לעלייה במניות החברות היצואניות, אך גם לעלייה מהירה בציפיות לאינפלציה – דבר שיגביל את אפשרות הבנק המרכזי למדיניות מרחיבה יותר בעתיד.
להערכתנו, בשנה הקרובה על רקע עליות ומורדות בדיונים שיחלו בין האיחוד האירופאי ובריטניה נמשיך לראות תנודתיות משמעותית בשערי החליפין של הפאונד.

ובארה"ב דוח התעסוקה לספטמבר היה מעט פחות טוב מהצפי, אך המגמה הכללית עדיין חיובית ושיעור ההשתתפות המשיך לעלות. בנוסף, תיקון משמעותי לחיוב נרשם בסנטימנט החברות, לאחר ירידה באוגוסט. להערכתנו, מכלול הנתונים ממשיך לתמוך בעליית ריבית בחודש דצמבר השנה.


נקודות מרכזיות


ישראל
· השכר הממוצע במשק ביולי עלה על רקע עליית שכר המינימום. מספר משרות השכיר ממשיך לעלות.

· סנטימנט החברות בספטמבר המשיך לעלות, אך חלה הרעה באופטימיות לחודשים הקרובים.

· בנק ישראל חזר לרכוש מט"ח בספטמבר. סטיית התקן של השקל/דולר ממשיכה להיות נמוכה משמעותית.

· בניגוד לעליית הציפיות בעולם המפותח, הציפיות לאינפלציה בישראל נותרו כמעט ללא שינוי. בעקבות עליית מחירי הנפט עדכנו קלות את התחזית אינפלציה לנובמבר כלפי מעלה.ארה"ב
· דוח התעסוקה לספטמבר היה מעט פחות טוב מהצפי, אך המגמה הכללית עדיין חיובית ושיעור ההשתתפות המשיך לעלות.

· תיקון משמעותי לחיוב נרשם בסנטימנט החברות, לאחר ירידה באוגוסט. להערכתנו, מכלול הנתונים בארה"ב ממשיך לתמוך בעליית ריבית בחודש דצמבר השנה.עוד בעולם
· קרן המטבע הבינלאומית הותירה את תחזית הצמיחה העולמית ללא שינוי, עדכון כלפי מטה של התחזית בשווקים המפותחים (בעיקר ארה"ב) קוזז עם עדכון כלפי מעלה של הצמיחה בשווקים המתפתחים (רוסיה והודו).

· ראשת ממשלת בריטניה הודיעה שעד לסוף מרץ 2017 המדינה תגיש רשמית את הבקשה ליציאה מהאיחוד האירופאי. בעקבות זאת הפאונד המשיך להיחלש בחדות.

· אינדיקאטורים מעורבים בגוש האירו: עלייה באינפלציה, יציבות באבטלה, שיפור בסנטימנט ענף התעשייה, חולשה בענפי השירותים.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il