מידרוג מאשרת מחדש דירוג A1.il באופק יציב לאגרות החוב (סדרה ב' וסדרה ג') שהנפיקה וואן טכנולוגיות תוכנה בע"מ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירומידרוג מאשרת מחדש דירוג A1.il באופק יציב לאגרות החוב (סדרה ב' וסדרה ג') שהנפיקה וואן טכנולוגיות תוכנה בע"מ


וואן היא אחת מחברות טכנולוגיית המידע (IT) המובילות בישראל, בעלת נתח שוק מהותי עם היקף פעילות בינוני-גבוה של כ-1.25 מיליארד ₪
מידרוג מאשרת מחדש דירוג A1.il באופק יציב לאגרות החוב (סדרה ב' וסדרה ג') שהנפיקה וואן טכנולוגיות תוכנה בע"מ ("וואן" או "החברה").
אגרות החוב במחזור שהנפיקה החברה ומדורגות על ידי מידרוג:


שיקולים עיקריים לדירוג

וואן היא אחת מחברות טכנולוגיית המידע (IT) המובילות בישראל, בעלת נתח שוק מהותי עם היקף פעילות בינוני-גבוה של כ-1.25 מיליארד ₪, המורכב ממתן שירותים ופתרונות בתחום התוכנה (כ-44%), פתרונות תשתית מחשוב (46%) ומתן שירותים מנוהלים (9%). החברה מציעה מגוון רחב של מוצרים ושירותים, המייצר סינרגיה וערך מוסף ותורם למיצובה העסקי הגבוה. לחברה מעמד בולט בתחום פיתוח, הטמעה והפצה של מגוון פתרונות תוכנה ומערכות ERP בפרט, פיזור גבוה של לקוחות על פני סקטורים שונים, ומגוון רחב וגדול של פרויקטים.

ענף טכנולוגיות המידע (IT) מאופיין בסיכון בינוני ובמתאם גבוה לשיעור צמיחת התמ"ג, אם כי הענף נוטה לפגיעה חדה יותר בתקופות מיתון ומשבר נוכח דחיית השקעות. הענף מאופיין בתחרות גבוהה יחסית, חסמי כניסה בינוניים בתחום התוכנה וחסמי כניסה נמוכים בתחום התשתיות (החומרה), יתרונות לגודל, רגישות אינהרנטית לשינויים טכנולוגים, צמיחה פנימית מתונה והישענות על מיזוגים, רכישות וקונסולידציה בין החברות. מבנה ההכנסות מבוסס על פרויקטים, לרוב לטווח קצר, לצד הכנסות "חוזרות" מתחזוקה ושדרוג מערכות בעלות נראות הכנסות טובה יחסית הממתנת את פרופיל הסיכון הענפי. רמת הרווחיות בענף בינונית יחסית לענפי משק אחרים, כאשר תחום התוכנה מציג שיעורי רווחיות גבוהים יותר לעומת תחום התשתיות. לקוחות הענף מפוזרים על פני כל ענפי המשק, דבר התורם לצמצום הסיכון העסקי. המגזר הציבורי מהווה צרכן משמעותי של שירותי טכנולוגיות מידע, נתון אשר מוסיף מחד ללחצי המחיר בענף אולם ממתן את חשיפת הענף למחזוריות הכלכלית.

החברה מציגה בשנים האחרונות צמיחה חיובית המבוססת על צמיחה אורגאנית במגזר תשתיות המחשוב, צמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות בתחום פתרונות התוכנה המאופיין, בדומה לענף, בצמיחה פנימית חלשה. במסגרת זאת ניכרת תרומתה להכנסות ולרווח התפעולי בעקבות בין היתר רכישת החברה לאוטומציה ויישום תכנית התייעלות בחברה זו, המשקפת להערכתנו יכולת טובה של החברה בביצוע מיזוגים ורכישות ומהווה גורם חיובי בדירוג.

רווחיותה התפעולית של החברה מוערכת על-ידי מידרוג כטובה ויציבה. מגזר פתרונות התוכנה, מציג רווחיות תפעולית גבוהה יחסית, ואחראי לחלק העיקרי ברווחי החברה, בין היתר, הודות לפעילות בתחום מערכות ERP שהינו בעל ערך מוסף גבוה וחסמי מעבר גבוהים. מגזר תשתיות המחשוב, מאופיין בשיעורי רווחיות נמוכים יחסית, אולם רווחיות החברה בתחום זה יציבה וטובה ביחס לקבוצת ההשוואה.

תרחיש הבסיס של מידרוג מעריך כי המגמות שאפיינו את השנים האחרונות ימשיכו לתוך שנת 2017, כאשר מחזור ההכנסות ינוע סביב 1.3 מיליארד ₪ תחת ההנחות כי החברה תמשיך להציג צמיחה פנימית מתונה בתחום תשתיות המחשוב, צמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות בתחום התוכנה המפצה, כאמור, על צמיחה פנימית חלשה. רווחיות החברה, כך לפי תרחיש הבסיס תנוע בטווח 7.0%-6.5% ומייצגת המשך רווחיות טובה בתחום שירותי התוכנה לצד המשך יציבות ברווחיות תחום תשתיות המחשוב. לאורך השנים, הנהלת החברה מציגה ניהול שמרני ועקבי.
רמת המינוף של החברה מוערכת על-ידי מידרוג כמתונה, כפי שבא לידי ביטוי ביחס חוב פיננסי ברוטו מותאם למקורות הוניים (קאפ) של כ-39% נכון ליום 30.06.2016. זאת, לצד יחסי כיסוי מהירים הבולטים לחיוב ביחס לדירוג. צורכי ההשקעה השוטפים של החברה מתונים, ולצד מדיניות חלוקה של כ 66% מהרווח הנקי, צפויה החברה להוסיף ולייצר תזרים מזומנים חופשי, לפני השקעות במיזוגים ורכישות, בהיקף של 25-10 מיליון ₪. לחברה יתרות נזילות בהיקף משמעותי אשר מיועדות, להערכתנו, לשמש את החברה לפעילות השוטפת וכן למימון מיזוגים ורכישות.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il