רון אייכל קולמקס שוקי הון – המלצת קניה למניית אמריקן אקספרס AXP‎ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירורון אייכל קולמקס שוקי הון – המלצת קניה למניית אמריקן אקספרס AXP‎


רון אייכל קולמקס שוקי הון צילום: יחצ
השווקים הפיננסיים התמקדו בשבוע האחרון במהלכים חריפים שנרשמו במספר מצומצם של מניות ובראשן - GME ו-AMC. התנודתיות הביאה להגבלות מסחר במניות באלו בקרב מספר ברוקרים מקוונים ולפתיחה של חקירה פדרלית בנושא.

עיקרי הדברים
השווקים הפיננסיים התמקדו בשבוע האחרון במהלכים חריפים שנרשמו במספר מצומצם של מניות ובראשן - GME ו-AMC. התנודתיות הביאה להגבלות מסחר במניות באלו בקרב מספר ברוקרים מקוונים ולפתיחה של חקירה פדרלית בנושא.
על הדרך, גם התקיימה ישיבת ה-Fed וההודעה המוניטרית שבגינה.
המתיחות בים סין שבה לעלות.
עונת הדוחות הכספיים ב-וול סטריט תימשך בשבוע הקרוב, כאשר יפרסמו תוצאותיהן, בין היתר: Amazon, Alphabet, Pfizer, Pay Pal, eBay, Ford.

הזירה הטכנית – המלצות לשבוע הקרוב
הזירה העולמית

המניות בצניחה על רקע תנודתיות גבוהה יותר ועלייה בנפחי המסחר
המניות רשמו בשבוע המסחר האחרון ירידות שערים משמעותיות, במקביל לעלייה חדה שנרשמה בתנודתיות ובמחזורי המסחר. מדדי המניות הגדולות, לרוב איבדו מערכם פחות מאשר מדדי המניות הבינוניות או הקטנות. ביום רביעי, רשמו המניות את היום הגרוע ביותר שלהן מאז אוקטובר, כאשר מדד S&P 500 ירד בכ-2.6%. נפח המסחר הכולל הגיע לשיא של 23 מיליארד מניות ביום זה (רביעי), זינוק עצום מהמחזור היומי הממוצע בשנה האחרונה, כ- 14 מיליארד מניות.

מהלכי Short Squeeze מניעים תנועת מחירים יוצאת דופן
למרות שבוע הרווחים העמוס בו 37% משווי השוק של S&P 500 דיווח על התוצאות הפיננסיות הרבעוניות, נראה כי תנודות חריגות במחירי מניות מסוימות הפופולריות בקרב משקיעים בודדים הניעו את השוק וקיבלו את עיקר תשומת הלב התקשורתית. מעודדים מהודעות ב-Reddit ובפורומים מקוונים אחרים, נראה כי משקיעים אלה כיוונו באופן קולקטיבי להזרים ביקושים למניות המתאפיינות באחוז שורטים גבוה ואותן הם רכשו, תוך שהן נוסקות במאות אחוזים ביום מסחר בודד. (בעסקאות שורט, שהן עמדה דובית, משקיע לווה מניות ומוכר אותן בתקווה לרכוש אותן שוב במחיר נמוך יותר בעתיד).

GameStop, קמעונאית של משחקי וידיאו ומפעילת בתי הקולנוע AMC Entertainment Holdings היו שתי המניות שהתאפיינו בהיקף שורטים כבד והן חוו Short Squeeze שהביא לעליית מחירים אדירה ולהפסדים גדולים למחזיקים בפוזיציות השורט.

באירוע של Short Squeeze, עליית מחיר חדה של המניות יכולה לאלץ משקיעי ה-Short לרכוש בחזרה את המניות במחיר גבוה יותר, ולגרום להם להפסדים על הפוזיציות הדוביות שלהם. אם הרבה משקיעים דוביים סוגרים את פוזיציות ה-Short שלהם, הם יכולים להעלות את מחיר המניה עוד יותר.

על פי דיווחים בתקשורת הפיננסית, קרנות הגידור הגדולות היו בין המשקיעים שהיו בפוזיציות Short, והן נאלצו למכור מניות אלו ואחרות בכדי לכסות את הפסדיהן. נראה שפעילות זו הניעה את הירידה התלולה של יום רביעי, אם כי גם כי דאגות באשר להערכות שווי גבוהות בשוק עשויות גם כן לעודד מכירת מניות. המניות שבו לעלות ביום חמישי, לאחר שחלק מהברוקרים המקוונים הגבילו את יכולת הרכישה של מניות מסוימות. הממשל הפדרלי הודיע בסוף השבוע כי החל בחקירה של האירוע.


ישיבת המדיניות של הפד התקיימה ביום ד'- מישהו שם לב?


על רקע ההתפתחויות בשוק המניות והתנודות הדרמטיות, ישיבת המדיניות המוניטרית של ה-Fed איבדה מחשיבותה מבחינת הפוקוס של המשקיעים. בהודעת המוניטרית וגם במסיבת העיתונאים של יו"ר הפד, ג'רום פאוול, לאחר הפגישה ביום רביעי, קובעי המדיניות חיזקו את המסר כי התחזית הכלכלית נותרה לא ברורה וכי יחלוף זמן מה עד שהבנק המרכזי יתחיל להאט ברכישות הנכסים שלו. הממשלה דיווחה גם כי הצמיחה הכלכלית הכללית האטה משמעותית ברבעון הרביעי. התוצר המקומי הגולמי (תוצר) צמח בקצב שנתי של 4.0%, בהתאם לצפי, לעומת 33.4% ברבעון השלישי.

איגרות החוב של האוצר האמריקאי נהנו מהעלייה בסיכונים
בשוק האמריקאי, התשואות לפדיון על איגרות החוב הבינוניות וארוכות הטווח ירדו קלות במשך השבוע. התשואה באג"ח ל-10 שנים הגיעה ביום רביעי לזמן קצר ל-1.0%, ונהנתה ממעמדה כנכס חוף מבטחים, על רקע הירידה החדה במניות, לפני שהעלתה לסיום השבוע.
בסיכום שבועי, התנודתיות בשוק האג"ח הממשלתי הייתה לרוב צנועה למדי.
אגרות חוב הקונצרניות נלחצו כתגובה לחששות סביב חלוקת החיסונים נגד הקורונה ומצב התמיכה הפיסקלית. החולשה הייתה גבוהה יותר בקרב איגרות ה-HY שאיבדו השבוע 0.5%.

ביידן מעלה את יעד החיסון בארה"ב
כשקצב החיסונים נגד הקורונה כבר מתקדם לקראת עמידה ביעד של 100 מיליון מנות חיסון ב-100 הימים הראשונים שלו בתפקיד, העלה נשיא ארה"ב ג'ו ביידן את היעד ל-150 מיליון חיסונים והתחייב לחסן 300 מיליון אמריקאים עד סוף הקיץ. ביום שישי הודיעה חברת ג'ונסון וג'ונסון כי תבקש אישור לשימוש חירום, ממינהל המזון והתרופות האמריקני, לחיסון ה-COVID-19 במינון יחיד, כבר בתחילת פברואר. אם יתקבל, הדבר יגדיל את זמינות החיסונים. החברה דיווחה כי הנוסחה שלה הייתה יעילה ב-66% במניעת מחלה בינונית עד קשה.

המתח בין סין לטייוואן מתעצם
פלישות אוויריות צבאיות סיניות חוזרות ונשנות למרחב האווירי של טייוואן גרמו השבוע לתגובה מקבילה מצד כוחותיה של טייוואן, והעלו את המתיחות בין בייג'ין, הרואה בטייוואן פרובינציה של סין, ובין טייפה. משרד ההגנה הסיני אמר ביום חמישי כי כל מהלך לעצמאות לטייוואן פירושו מלחמה. כתוצאה מהמתח הגובר, ממשל ביידן העביר ספינות מלחמה לים סין הדרומי ואישר את המחויבות האמריקנית לטייוואן כ-"יציבה כסלע". השבוע, אותת ביידן כי ארה"ב תמשיך ללחוץ על סין, כולל הותרת המכסים ומחיקה ממסחר של מספר מניות סיניות.

ראש ממשלת איטליה מתפטר מתפקידו
לאחר שאיבד את הרוב הצר שלו בסנאט באיטליה, ג'וזפה קונטה התפטר מתפקיד ראש הממשלה השבוע. קונטה ינסה כעת להקים קואליציה רחבה יותר בתקופה בה 80% מהאיטלקים מתנגדים לבחירות מוקדמות על רקע מגיפה שעדיין משתוללת. נשיא איטליה סרחיו מטארלה מנהל שיחות עם ראשי המפלגה במטרה למצוא פיתרון בר קיימא ולהימנע מחזרה מוקדמת לקלפי. התפטרותו של קונטה הגיעה לאחר שאיבד את תמיכתו של השותף הקואליציוני, מפלגה קטנה שלא הסכימה עם השימוש המיועד בכספים שהתקבלו על ידי קרן ההצלה של האיחוד האירופי.


הזירה הטכנית

Silver (SLV, 24.99 דולר)
נתוני הרקע למתכות היקרות ובהם לזהב הם חיוביים ביותר. השבוע אמר יו"ר ה-Fed, פאוול, שהם הולכים להשאיר את הריבית כפי שהיא. משמעות הדבר היא שיש כסף זול, אדיר וזמין ונראה כי השווקים מתבוננים רק לעתיד.
ברור שה-Fed לא יכולים להרשות לעצמם להעלות את הריביות ואנו נראה רמות נמוכות במשך זמן רב. הריביות הנמוכות תומכות בפריחה כלכלית גם בנדל"ן ולא בכדי. הזכאים, נהנים מזמן נהדר לקנות בית מבחינת עלות ההלוואה.
אנו עדים לכמויות אדירות של הון המגיעות לשווקים. בחודש מארס האחרון בחנו הפדרל ריזרב והאוצר השקעה של 10% מהתמ"ג או 24 טריליון דולר לטובת סיוע. ייתכן, כי אנו עוד הולכים בדרך לכיוון הזרמת ההון העצום הזה, תחת שלטונו של ביידן, שהרי אנחנו עדיין רחוקים מלהתאושש מהמגפה.
אולם, אין להתעלם מהסיכון. לגירוי הכלכלי עלולה להיות השפעה אינפלציונית על הכלכלה. אולי סימן אחד הוא האינפלציה במחירי המזון. מחירי המזון הסיטונאי בארה"ב עלו ביותר מ-54%. בעיות האספקה ​​הנגרמות על ידי נעילה רק יגדילו את העלויות למזון ולסחורות אחרות.
המתכות היקרות ובהן גם הכסף (וגם הזהב) עשויות להיות חלופה טובה לסיכוני האינפלציה בתקופה הנוכחית. יתר על כן, גם עם התאוששות הכלכלה העולמית בטווח של השנתיים הקרובות, אזי גם הביקוש הריאלי לסחורה צפוי לגדול.
טכנית, הסחורה נמצאת בעמדת קנייה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 14.49 דולר קו ההתנגדות נמצא ברמה של 31.02 דולר.
American Express (AXP, 116.26 דולר)
חברת אמריקן אקספרס דיווחה בשבוע שחלף על רווח נקי ברבעון הרביעי שהסתכם ב-1.4 מיליארד דולר, או 1.76 דולר למניה. זאת, בהשוואה לרווח נקי של 1.7 מיליארד דולר, או 2.03 דולר למניה, לפני שנה.
עם זאת, הקורונה משתקפת בהכנסות המאוחדות שעמדו ברבעון הרביעי, ללא הוצאות ריבית, על 9.4 מיליארד דולר, ירידה של 18% לעומת 11.4 מיליארד דולר לפני שנה. הרבעון שיקף בעיקר ירידה בהוצאות על הכרטיסים עצמם ומירידה בשיעור ההיוון לעומת השנה הקודמת.
ההפרשות המאוחדות להפסדי אשראי הניבו רווח של 111 מיליון דולר ברבעון זה, המשקף שחרור עתודה של 674 מיליון דולר עקב שיפור התחזית המקרו-כלכלית ברבעון וביצועי אשראי חזקים, וכן מחיקות נטו נמוכות יותר.
במשך השנה כולה, החברה דיווחה על רווח נקי של 3.1 מיליארד דולר, או 3.77 דולר למניה, בהשוואה לרווח נקי של 6.8 מיליארד דולר, או 7.99 דולר למניה, לפני שנה.
אין ספק כי גם לתוך 2021 יצטרכו באמריקן אקספרס להמשיך ולנהל את השפעות המגיפה העולמית על עסקי החברה.
טכנית, המניה נמצא בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 79.23 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 150.36 דולר.
Chevron (CVX, 85.20 דולר)
תאגיד שברון דיווח ביום שישי האחרון על הפסד של 665 מיליון דולר, או 33 סנט למניה, ברבעון הרביעי, וצנוע משמעותית מההפסד של 6.6 מיליארד דולר, או 3.51 דולר למניה, שפורסם ברבעון המקביל אשתקד.
ללא פעולות מיוחדות, ההפסד של ענקית האנרגיה עמד על 1 סנט למניה, כאשר הקונצנזוס בשוק דווקא עמד על רווח למניה של 8 סנט. ההכנסות צנחו ל-25.3 מיליארד דולר בהשוואה ל-36.4 מיליארד דולר ברבע הקודם ומתחת לקונצנזוס של 25.8 מיליארד דולר.
"שנת 2020 הייתה שנה מאין כמוה," אמר מייק וירט, המנכ"ל, בהתייחסו להשפעות מגיפת נגיף הקורונה. כאשר תנאי השוק החלו להשתנות, עברה החברה לצמצם את הוצאותיה ב-35% והפחיתה את עלויות התפעול. היא השלימה את רכישת נובל אנרג'י באוקטובר ומכרה נכסים תמורת 2.9 מיליארד דולר כולל מכירת עסקי הגז הטבעי שלה באפלצ'יה בדצמבר.
שברון הוסיפה, בשנת 2020, 832 מיליון חביות במאגרים. לחברה נכסים נזילים בסך 5.6 מיליארד דולר לסוף השנה וסך חוב של 44.3 מיליארד דולר.
טכנית, CVX נמצאת בעמדת מכירה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 50.14 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 120.21 דולר.
טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il