הרשות להגנת הפרטיות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוהרשות להגנת הפרטיות


משרד המשפטים
25 אלף ₪ קנס להסתדרות המורים בגין שימוש שלא למטרה במידע אישי של מורים
הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים קבעה כי הסתדרות המורים לישראל, לצד גורמים נוספים המזוהים עם סיעת ארגון מורי ישראל (אמ"י), ביצעה הפרות של חוק הגנת הפרטיות, בגינן הוחלט להטיל עליה קנס מנהלי בסך 25 אלף ₪.

הליך הפיקוח נפתח בעקבות עשרות תלונות שהתקבלו ברשות להגנת הפרטיות על מסרונים שנשלחו לחברי הסתדרות המורים. המסרונים נשלחו ממספר אנונימי, ללא יידוע על שימוש במאגר מידע וללא אפשרות הסרה, וכללו הפניה לעמוד פייסבוק לא מזוהה אשר עסק בתעמולת בחירות.

מממצאי הפיקוח עולה כי המסרונים נשלחו על ידי גורמים שיווקיים אשר פעלו מטעם סיעת אמ"י בהסתדרות המורים, אשר נציגתה כיהנה באותה תקופה גם כמזכ"לית הזמנית של הסתדרות המורים. המסרונים, שכאמור כללו תעמולת בחירות, נשלחו לפני הפצתו של "ספר הבוחרים", בהתבסס על מידע אישי של כ-140 אלף מורים המוחזק על ידי ההסתדרות.

בנוסף לקנס המנהלי שהוטל על הסתדרות המורים, היא נדרשת לערוך תיקון ליקויים בשל ליקויי אבטחת המידע שנתגלו במערכותיה ולדווח לרשות על פעולותיה לתיקון הליקויים.

הרשות להגנת הפרטיות מדגישה כי בכל הליך בחירות הקשר עם הבוחרים יעשה אך ורק באמצעות "ספר בוחרים" או "פנקס הבוחרים". אלו מאגרי מידע ייעודיים שנועדו לצרכי קשר עם הבוחר. שימוש בכל מאגר מידע אחר, לרבות מאגר המנוהל ומתוחזק בארגון, לצורך תעמולת בחירות הינו אסור וחושף את מי שעושה בו שימוש לסנקציות הקבועות בחוק הגנת הפרטיות.

עו"ד אלון בכר, ראש הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים: "בשנה האחרונה נוכחנו לראות כיצד שימוש במידע אישי עשוי לייצר מניפולציות על הליכים דמוקרטיים ולהשפיע באופן לא הוגן על הבוחר, עד כדי הטיית תוצאות ההליך. לקראת הבחירות הקרבות לרשויות המקומיות, אנו מדגישים כי שימוש במידע אישי של אזרחים בניגוד לחוק, עלול להוות בנסיבות מסוימות אף עבירה פלילית של פגיעה בפרטיות שדינה עד חמש שנות מאסר או עבירה על חוק הבחירות שדינה מאסר שנתיים. לאחרונה הבהרנו שוב לכל הגורמים הרלוונטיים את מגבלות השימוש במידע שבפנקס הבוחרים, כמו גם החובות החלות על מי שמקבל או מחזיק מידע זה ביחס לאבטחתו. מקרה זה מבהיר כי הקפדה ושמירה על עקרונות השימוש במידע מפנקס הבוחרים ובשימוש במידע אישי ככלל, חיוניים להגנת הזכות לפרטיות של אזרחי מדינת ישראל".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il