מאות אנשי הייטק, הורים ואנשים על רצף האוטיזם השתתפו במרתון טכנולוגי לשיפור חייהם של ילדים ובוגרים עם אוטיזם באמצעות אפליקציות ומיזמים שונים - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות שוק ההון

מאות אנשי הייטק, הורים ואנשים על רצף האוטיזם השתתפו במרתון טכנולוגי לשיפור חייהם של ילדים ובוגרים עם אוטיזם באמצעות אפליקציות ומיזמים שונים


שופטי ההאקותיזם - צילום הילל קוברובסקי
יוזמה של רימון טובין, אבא של יובל, צעיר עם אוטיזם, בשיתוף עם עמותת אלו"ט והמכון הישראלי לחדשנות ובסיוע חברת IBM, בנק הפועלים, בזק, איטרניטי, חברת Interblog והאוניברסיטה הפתוחה

רימון טובין: "בחרנו להפוך את האתגר האין סופי של אנשים על הרצף האוטיסטי - למנוע צמיחה עבורם, עבור משפחותיהם ועבור כלל החברה. החלום שלנו הוא לא לטוס לירח אלא להנחית לכדור הארץ את ילדינו, לסביבה מכילה ואוהבת"


עשרות צוותים של יזמים השתתפו ב"האקוטיזם", אירוע יזמות מרתוני לפיתוח פתרונות עבור אתגרים של אנשים וילדים על הספקטרום האוטיסטי. בין המשתתפים היו אנשי טכנולוגיה, הורים, אנשים על הרצף ואנשי מקצוע שחברו כדי לתת מענה לאתגרים שהציפו הורים ומטפלים לילדים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי.
בסיום המרתון, הוכרזו שלושת הפתרונות הזוכים שיזכו לעבור לחממת פיתוח, ובהמשך הדרך יוצגו למשקיעים שירצו לקחת את הפתרון ולהפכו למוצר אמיתי:


מקום ראשון -EmotiPlay של היזמית נוגה מאיר-גורן (חברה בת שלCompedia ): אמצעי טיפולי לעבודה על ויסות רגשי באמצעות טכנולוגיית VR. חושף את המטופל על הרצף האוטיסטי למצבי לחץ – וכך מסייע לו לפתח דרכי התמודדות. הצוות פיתח פיצ'ר ראשון המאפשר בניית סצנות חברתיות שהילד חווה כסרטון VR אינטראקטיבי. בשלב הבא, היזמים מתכננים לחבר את הפיצ'ר למערכת ביו-פידבק הכוללת צמיד לביש שיאסוף נתונים פיזיים על המטופל. המערכת בוחנת אילו סיטואציות מעוררות לחץ אצל כל מטופל כדי ללמד אותו כיצד לשלוט בסיטואציה ולהירגע. המוצר יותאם לשפות ותרבויות שונות.


מקום שני - KannaWiser של היזמים ד"ר אורנה יהודה אברמסון, גלעד סברדלוב ואביגיל דר: אפליקציה לשימוש ומעקב על טיפול בקנאביס שנועדה לטייב את הטיפול בקנאביס רפואי לילדים על הספקטרום האוטיסטי. להורים לילדים המטופלים בקנאביס לוקח זמן להבין מהו הטיפול האופטימלי המתאים לילדם. האפליקציה תשתמש בביג דאטה ובבינה מלאכותית לצורך מעקב אחר השיפור במצב הילד ושיפור השימוש. המטרה: להפוך את השימוש בקנאביס רפואי להרבה יותר נגיש, מבוסס ידע ואופטימלי עבור הילד המטופל.


מקום שלישי ODEO - של היזמים אורי דותן, ליאון רוזנגארטן ואנני עמר: מערכת ואפליקציה לניטור והפחתה של עוצמות רגשיות תוך כדי התראה לצוות המטפל והפעלתו. האפליקציה מתריעה לצוות המטפל על שינוי במצב הרוח של המטופל ובהמשך תיתן למטופל כלים להפחית את העוצמה הרגשית ולהקל על המתח. המערכת מתבססת על טכנולוגיית GSR – (Galvanic Skin Response) שמראה על שינוי במוליכות העור, וקשורה לתהליכים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים המתרחשים בגוף. כאשר מזוהה שינוי פיזיולוגי, המערכת נותנת התראה למטפלים.


חביב הקהל היה יובל טובין, צעיר על הרצף האוטיסטי ובנו של יוזם המרתון הטכנולוגי - רימון טובין. יובל הגה יחד עם צוות החונכים שלו רעיון למיזם "חוות הנפש" - הקמת חוות זברות שילדים על הספקטרום יטפלו בהן, מתוך הבנה שבעולמו הפנימי של יובל, הזברות הן כמו ילדים אוטיסטים שצריך לשלב אותם בחברה ולמצוא להם תפקיד. יובל עצמו טופל בחוות סוסים טיפולית והרגיש עד כמה זה ממש "הציל" אותו ממצבים קשים לדבריו. הזברות, ממשפחת הסוסים, הן חיות עם סף רגישות מאוד גבוה ולכן יובל מאמין שהן יתאימו מאוד לתפקיד. השלב הראשון יכלול חווה עם סוסי משטרה בפנסיה שהם סוסים מאולפים, שרגילים לרעש וגירויים חזקים, ויכולים להכיל גם התנהגויות חריגות של ילדים אוטיסטים.


לדברי רימון טובין, אבא של יובל: "בחרנו להפוך את האתגר האין סופי של אנשים על הרצף האוטיסטי למנוע צמיחה עבורם, עבור משפחותיהם ועבור כלל החברה. החלום שלנו הוא לא לטוס לירח אלא להנחית לכדור הארץ את ילדינו לסביבה מכילה ואוהבת."


בשם צוות השופטים בתחרות דיבר גדעון שלום, סמנכ"ל בכיר, ראש מינהל מוגבלויות במשרד הרווחה: "אנו מברכים על כך שיש כל כך הרבה יזמים שחושבים על אנשים עם צרכים מיוחדים. משרד הרווחה יבחן כל פרויקט על-פי קצב ההתקדמות שלו והתאמתו לאנשים עם אוטיזם בפרט וגם לאנשים עם מוגבלות אחרות, ויסייע בכל דרך שיוכל".


עמוס שפירא, יו"ר אלו"ט ושופט בתחרות: "מרגש לראות את ההירתמות של כל כך הרבה אנשים מתחומים שונים חוברים יחד כדי למצוא פתרונות לאתגרים המורכבים איתם מתמודדות יום יום משפחות לילדים עם אוטיזם וצעירים על הרצף. אני שמח לראות כאן קבוצה גדולה של יזמים ואנשי מקצוע שבאים ליצור אקו-סיסטם חדש שאני בטוח שיניב עוד ערך מוסף רב בהמשך."


מיזמים נוספים שפותחו במסגרת ה"האקוטיזם": שילוב תעסוקתי של בוגרים עם אוטיזם בתפקידי תיוג בתחום הבינה המלאכותית, פלטפורמה טכנולוגית מחקרית ליצירת מרחב פעולה משותף של הורים וחוקרים, הכשרת כלבי שירות לעבודה עם ילדים על הספקטרום, יוזמה לבניית מעונות סטודנטים כסביבה תומכת לדיור בקהילה, לוח תקשורת חכם הלומד את התגובות וההתנהגויות של הילד, מיזם לאימון באומנויות לחימה עבור אנשים על הרצף ועוד.


בין השופטים: דדי פרלמוטר – יו"ר המכון הישראלי לחדשנות, אורן הלמן – סמנכ"ל תקשורת ויחסי חוץ חברת החשמל, טל קארו – מלווה עסקית חברות וארגונים, אורן קפלן – נשיא המכללה למנהל לשעבר, עמוס שפירא – יו"ר אלו"ט, ליהיא לפיד – יו"ר עמותת שק"ל, מריאנה מועלם – מנהלת אסטרטגית נגישות, בנק הפועלים, רענן דינור – לשעבר מנכ"ל משרד רוה"מ ויו"ר הוועד המנהל מרכז אקדמי רופין, טניה טלמון – סמנכ"ל דיגיטל דאטה ופיתוח עסקי ישראכרט, רונית לבבי – אל"ם, ראש המטה של 8200, לשעבר, אבי ויזל – מנהל קשרי אקדמיה- IBM ישראל, שרית רוטנברג – מנהלת בית הספר למקצוענות באסותא, גדעון שלום, מנהל מינהל מוגבלויות במשרד הרווחה, סיוון שטראוס – בעלים ומנכ"לית שטראוס אסטרטגיה, אודי הלר – חוקר יזמות וחדשנות בתחומי מדיניות ציבורית. את הארוע אירחה חברת IBM, במעבדת הפיתוח הרב-תחומית שלה בגבעתיים.

אלו"ט – עמותת הורים ארצית המובילה את הטיפול באדם עם אוטיזם לאורך כל מעגל חייו, פועלת לקידום זכויותיהם של אנשים על הרצף ובני משפחותיהם, לפיתוח שירותים עבורם ולקידום ידע ומחקר אודות אוטיזם. העמותה מפעילה מעונות יום שיקומיים (אלוטפים), טיפולים בריאותיים מקדמים בגני ילדים, מועדוניות, קייטנות, נופשונים, בתים לחיים, מרכזי תעסוקה, מרכזים למשפחה העוסקים בליווי, תמיכה ומתן מידע למשפחות וכן מסייעת ומייעצת להורים במערכת החינוך. כמו כן עוסקת בקידום זכויות של למעלה מ- 23,000 המאובחנים על הרצף האוטיסטי בישראל ובני משפחותיהם.
אתר האקוטיזם: https://www.hackautism.org/
 טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il