סקירה שבועית קולמקס שוקי הון - רון אייכל - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות שוק ההון

סקירה שבועית קולמקס שוקי הון - רון אייכל


רון אייכל קולמקס שוקי הון צילום: יחצ
שבוע המסחר הקרוב יהיה גדוש באירועים החל מהכרזת הריבית של ה-Fed , דרך פגישת OPEC+ וכלה בדוחות הכספיים

עיקרי הדברים
שוק המניות איבד השבוע במעט את כיוון, תוך שעלה חשש מסוים מתוכניתו של הנשיא ביידן להעלות את מס הרווחים בשוק ההון לטובת תוכנית פיסקלית חדשה - American Families Plan
שבוע המסחר הקרוב יהיה גדוש באירועים החל מהכרזת הריבית של ה-Fed , דרך פגישת OPEC+ וכלה בדוחות הכספיים, כאשר ענקי הטכנולוגיה מצטרפים.
בין היתר, תוצאות כספיות לרבע הראשון של השנה יפורסמו על ידי החברות הבאות: Tesla, Check Point, Microsoft, Alphabet, Apple, Teva ו-Amazon.

הזירה העולמית
השוק מאבד כיוון השבוע
המניות סיימו את שבוע המסחר האחרון בתנודות קלות, תוך כדי כך שנרשמו מחזורי מסחר יומיים נמוכים למדי. המניות ה"קטנות" רשמו ביצועים מעט טובים יותר המניות הגדולות, והנאסד"ק היה רחוק עוד יותר. השבוע לא היה בפוקוס שום נושא מסוים ברמת המיקרו, כגון השפעה הפתיחה המחודשת על ענפים ספציפים, עם זאת, מניות המוליכים למחצה היו חלשות במיוחד. מנגד, הנדל"ן ושירותי בריאות הובילו.

הכותרות על העלאת מס רווחי הון מעלות את המניות בקצרה
הדיווח ביום ה', לפיו הנשיא ג'ו ביידן מתכנן להציע כמעט הכפלת שיעור המס על רווחי הון לטווח הארוך עבור המשתכרים יותר ממיליון דולר בשנה, הביא לירידה בשערי המניות ביום זה. העלאת המס תשמש למימון חלק מהצעדים בתכנית "משפחות האמריקאיות" (American Families Plan) של ביידן, אשר תוצע רשמית בשבוע הבא וצפויה לשלב בין שכר לימוד חינם במכללות קהילתיות, סבסוד בטיפול בילדים ובהוצאות אחרות הקשורות לבריאות או לחינוך. המניות החזירו חלק מההפסדים שלהן לאחר שהמשקיעים הבינו כי המשא ומתן בקונגרס עשוי ככל הנראה לצמצם את שיעור העלאת המס, לעומת הצעתו הראשונית של בידן.
עונת הרווחים בעיצומה, ודוחות הרווחים של השבוע סיפקו עדויות נוספות לכך שהכלכלה עוברת בהדרגה לסביבה נורמלית. נטפליקס דיווחה כי מספר המנויים החדשים שלה ירד בצורה תלולה ברבע הראשון והיא מצפה להוסיף עוד פחות מנויים ברבע השני מכיוון שהצרכנים מבלים פחות זמן בבית. חברות תעופה גדולות, כולל יונייטד, פרסמו רבעון נוסף של רווחים חלשים, אך אמרו כי הן רואות זינוק משמעותי בביקוש הנסיעות מכיוון שיותר אנשים מחוסנים והם מעוניינים לטוס.

התביעות השבועיות לדמי אבטלה שבועיות מדרדרות לרמה הנמוכה ביותר במגיפה
תביעות האבטלה הראשוניות צנחו לרמה הנמוכה ביותר מאז פרוץ המגיפה, מארס 2020. הדו"ח מראה כי שוק העבודה ממשיך להשתפר, אם כי התביעות השבועיות נותרו ברמה הגבוהה מעל לתקופה שלפני המגיפה.
התאחדות המתווכים הארצית דיווחה כי מכירות הבתים הקיימות צנחו ב-3.7% בחודש מארס לעומת פברואר על רקע היצע מוגבל של בתים בשוק. ההיצע המוגבל והביקוש החזק דחפו את מחיר המכירה החציוני לשיא.

תשואות האוצר האמריקאי יורדות קלות
התשואות של משרד האוצר האמריקני ירדו במתינות כאשר החדשות באשר להגדלת מס רווחי הון תמכו בביקוש לנכסים פחות מסוכנים. באירופה, נרשמה מגמה מעורבת בשוק הממשלתי, אך גם כאן תוך תנודות קלות.
באפיק הקונצרני נרשמו השבוע עליות שערים כאשר אפיק ה-IG מוסיף לערכו 0.5% וה-HY מתייקר ב-0.1% בלבד. בין היתר, היקפי הנפקה נמוכים למדי במהלך השבוע סייעו להתאוששות בשוק המשני.


אירופה
בגרמניה, אושרו מהלכים חדשים להתמודדות במגיפה - הפרלמנט הגרמני העביר חוק, שנוי במחלוקת, שיאפשר לממשלת גרמניה להטיל מגבלות קפדניות, כמו עוצר לילי וסגירת בתי ספר, בכל מקום בו שיעור ההדבקה של הנגיף עולה לרמות מסוכנות.
משרד האוצר של גרמניה צופה כי הגירעון במגזר הציבורי יתרחב לכ-9% מהתוצר המקומי הגולמי בשנת 2021 - לעומת 4.2% אשתקד. זאת, כאשר המדינה מגדילה את ההוצאות כדי להתמודד עם הנזק הכלכלי שנגרם ממגפת הקורונה.
מדד ה-PMI לגוש האירו מפתיע לטובה - מדד מנהלי הרכש הכללי IHS Markit (PMI) עבור גוש האירו עלה לשיא של תשעה חודשים, 53.7 נק' באפריל, לעומת 53.2 נק' במארס. כידוע, נתון PMI הגבוה מעל 50 מרמז על התרחבות של הפעילות הכלכלית. הפעילות העסקית בענפים הייצרניים עלתה לשיא, וחלק מענפי השירותים במשק חזרו לצמוח באופן בלתי צפוי, למרות הטלת מגבלות חדשות, שמטרתן לרסן את התפשטות הוירוס.
הבנק הבנק המרכזי של אירופה שומר על עלויות הלוואה נמוכות – כצפוי ב-ECB שמרו על המדיניות העיקרית ללא שינוי וחזרו בנחישות על המסר שיישמרו עלויות ההלוואות נמוכות, ויישמר קצב רכישות האג"ח, המוגבר לאחרונה, עד שכלכלת גוש האירו תהיה בדרך להחלמה. בסיכום הישיבה אמרה לגארד כי: "המועצה הממשלתית צופה שרכישות במסגרת תוכנית ה- PEPP(תכנית רכישת חירום) ברבעון הנוכחי ימשיכו להתנהל בקצב גבוה משמעותי, בהשוואה לחודשים הראשונים של השנה".

הזירה הטכנית
אנרגי'אן (אנרג'יאן, 3653 אג')אנרג'יאן, שהוקמה בשנת 2007, הינה חברת FTSE 250 הנסחרת בלונדון בתל אביב 35. לחברה פעילות בתשע מדינות ברחבי הים התיכון ובים הצפוני של בריטניה. אנרג'ין עוסקת בתחום ה-E&P וממוקדת במגזר הגז במזרח הים התיכון. התפוקה המרכזית של אנרג'ין מגיעה בעיקר משדה אבו קיר (Abu Qir) במצרים, בדרום אירופה ובבריטניה.
הפרויקט הדגל של החברה הוא פיתוח השדות: כריש, כריש-צפון ותנין.
ב-17 בדצמבר 2020, אנרג'יאן חתמה את רכישתה של אדיסון E&P. התמורה נטו ששולמה, בניכוי מזומנים שהתקבלו, היתה 203 מיליון דולר.
החברת הגז חתמה את 2020 בהכנסות שהגיעו לכדי 28 מיליון דולר בלבד, המהוות בקושי שליש מסך ההכנסות שנרשמו ב-2019 והסתכמו ב-75.7 מיליון דולר. בהתאם, ההפסד התפעולי בתקופה העמיק לכדי 124.5 מיליון דולר לעומת 94 מיליון דולר בלבד ב-2020. בדוחות החברה הכוללים גם את נכסי אדיסון שנרכשו ב-2020, ההכנסות עמדו על כ-335 מיליון דולר.
סך ההפסד לפני ריבית, מיסים, פחת, הפחתות וכן הוצאות חיפוש מאגרים (ה-EBITDAX המתואם) הגיע לכדי 8.3 מיליון דולר, לעומת רווח של 36.3 מיליון דולר לפני שנה. גם התזרים מפעילות שוטפת הצטמק ל-1.5 מיליון דולר, מול כ-36 מיליון דולר בתקופה המקבילה. ההשקעות ההוניות (CAPEX) ירדו לכ-429 מיליון דולר, בהשוואה ל-685 מיליון דולר שנרשמו ב-2019.
טכנית, המניה נמצאת בעמדה נייטרלית לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 1691 אג'. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 4750 אג'.

בזק (בזק, 46.64 אג')


קבוצת התקשורת בזק חתמה את השנה שהסתיימה עם הכנסות שהסתכמו בכ-8.72 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-8.93 מיליארד שקל בשנת 2019, המהווה ירידה של כ-2.3%. ההכנסות ברבעון הרביעי של שנת 2020 הסתכמו בכ-2.20 מיליארד שקל, בדומה לרבעון הרביעי אשתקד. לדברי החברה, הירידה בהכנסות נבעה מקיטון בהכנסות פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes, אשר קוזזה בחלקה על-ידי עלייה בהכנסות בבזק קווי.
הרווח התפעולי של בזק בשנת 2020 הסתכם בכ-1.46 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-850 מיליון שקל בשנת 2019 - עלייה של כ-71.2%. ברבע הרביעי של 2020 הסתכם הרווח התפעולי בכ-296 מיליון שקל, בהשוואה לכ-8 מיליון שקל ברבעון הרביעי אשתקד.
הרווח הנקי לשנה שנסתיימה הסתכם בכ-796 מיליון שקל, בהשוואה להפסד נקי בשל כ-1.19 מיליארד שקל בשנת 2019. הרווח הנקי ברבע הרביעי הסתכם בכ-174 מיליון שקל, בהשוואה להפסד נקי של כ-87 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. המגזר הקווי של בזק (טלפוניה ואינטרנט), הציג ב-2020 רווח נקי של 1.04 מיליארד שקל, ירידה של כ-12.8% לעומת שנה מקבילה. לעומת זאת, בזק בינלאומי רשמה הפסד של 275 מיליון ש"ח ב-2020, לעומת 157 מיליון ש"ח בשנת 2019.
הרווח הנקי המתואם בנטרול הפרשות הסתכם בכ-1.14 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-913 מיליון שקל בשנת 2019, כלומר עלייה של כ-25.3%. הרווח הנקי המתואם ברבעון הרביעי של שנת 2020 הסתכם בכ-277 מיליון שקלף בהשוואה לכ-203 מיליון שקל ברבעון הרביעי אשתקד - עלייה של כ-36.5%.
טכנית, המניה נמצאת בעמדה נייטרלית לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 198.3 אגורות. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 428.3 אגורות.

DXY Index DXY, 90.832 דולר


האינדקס הדולרי מונע, בין היתר, בטווח הבינוני, מתשואות ה-UST (האוצר האמריקאי) ל-10 שנים ואלו יושפעו משילוב של ​​פתיחת המשק, צמיחה גבוהה יותר, אינפלציה ותמיכה פיסקלית נוסף. למרות המגמה האחרונה, הבנק Citi עדכן לאחרונה כלפי מעלה את תחזית התשואה לפדיון של UST בסוף השנה לכדי 2%.
החולשה ברמת הריביות באירופה וביפן מביאה לכך שהנטייה הברורה היא לעבר ה-UST וארה"ב וזו יכולה להימשך זמן מה. השוק מתמחר את הפד לשנות את הגישה המוניטרית ולהעלות את הריבית רק עוד 2-3 שנים, אך ב- ECB וב- BoJ יישארו בעמדת המתנה עוד תקופה ממושכת לאחר מכן. להוציא את הבנק הקנדי, הרטוריקה האחרונה של הבנקים המרכזיים אישרה לכאורה את ההטייה הזו.
נגידת הבנק המרכזי האירופי, לגארד, שללה השבוע כל קשר בין שינויים במדיניות ה-Fed למדיניות ECB. לגארד גם אמר כי לא התקיים כלל דיון בבנק על הפחתה ברכישות ה-PEPP וכי כל דיון בנושא ה-Tapering הוא מוקדם למדי. כל הפחתה בקצב רכישות ה- PEPP תהיה תלויה בנתונים.
לטווח הקרוב יותר, נראה כי היחלשות ה-DXY שהחלה מראשית אפריל תיוותר עוד תקופה אם האינדיקטורים השוטפים ובראשם הנפט יאכזבו.
טכנית, המטבע נמצא בעמדת מכירה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 90.41 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 92.09 דולר.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il