תגובות למ"ס ירידה בהתחלות בנייה. יו"ר לשכת שמאי מקרקעין ועוד - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות נדל"ן

תגובות למ"ס ירידה בהתחלות בנייה. יו"ר לשכת שמאי מקרקעין ועוד


יור לשכת השמאים חיים מסילתי
לדברי חיים מסילתי, יו"ר לשכת שמאי מקרקעין: "הירידה בהתחלות הבניה היא אחד הנתונים המדאיגים

לדברי חיים מסילתי, יו"ר לשכת שמאי מקרקעין: "הירידה בהתחלות הבניה היא אחד הנתונים המדאיגים. קיטון מתמשך בהיצע יכול לגרור את השוק חזרה לעליות שנצפו כאן לפני תקופת השר כחלון. הממשלה חייבת להבין שמדובר במצב חירום ולנהוג בהתאם. מעבר להתחדשות העירונית שחייבת לקבל עתה זריקת מרץ, יש למצוא דרכים יצירתיות כמו הכפלת או שילוש ההרכבים בוועדות הערר, מתן תמריצים כלכליים למסיימים בניה במהירות וכו'". לדברי מסילתי, אחת הדרכים שיכולות לסייע בעניין היא הטלת מס רכוש על מי שמחזיק קרקע ריקה זמינה לבנייה: "הדבר יעודד בניה באותן קרקעות במקום ספסור בהן ויסייע בהגדלת ההיצע בכל רחבי הארץ".

לדברי רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק: "מתחילת 2017 אנחנו רואים ירידה עקבית בהתחלות הבנייה בישראל. ברבעון השני התחלות הבנייה הגיעו לשפל של כ-11 אלף יח"ד וירידה גם בנתוני גמר בנייה. מעבר לכך, חלק ניכר מהתחלות הבנייה הם של מחיר למשתכן. כלומר מדובר בדירות שרובן נמכרו והיצע הדירות בשוק רק הולך וקטן. גם בתחום ההתחדשות העירונית אנחנו רואים עלייה בהתחלות בנייה אך מדובר בפרויקטים שאושרו לפני שהרשויות המקומיות עצרו את התמ"א. אם אנחנו לא רוצים שמחירי הדירות יחזרו לזנק במספר דו ספרתי, המשימה הראשונה של הממשלה החדשה היא לשווק קרקעות בשלות לבנייה בשוק החופשי ולהתיר את כל חסמי התכנון".

יוסי אברהמי מנכ"ל ובעלים חברת יוסי אברהמי:" אין זה מפתיע, שישנה ירידה בהתחלות הבנייה, שכן לא יצא כאן שום מכרז בשוק החופשי כבר חמש שנים. מצד אחד מדברים על כך, שהביקוש עולה על ההיצע ואין מספיק דירות ומצד שני לא משחררים קרקעות לשוק חופשי. היזמים רוצים לבנות אבל אין מלאי מספק של קרקעות. אין שום הגיון כזה.


בנוסף בשנים האחרונות נושא הבירוקרטיה ברשויות ובוועדות התכנון, הולך ומחריף וכיום לדעתי הוא החסם המרכזי להגדלת היצע הדירות בישראל. זה בלתי נתפס, משך התקופה, שיזם צריך להמתין כדי לקבל היתר בנייה, שלא לדבר על המשמעויות הכלכליות שהעיכובים הללו טומנים בחובם, גם לציבור וגם ליזמים. השילוב של היעדר מכרזים לשוק חופשי עם ההמתנה הממושכת לקבלת היתר בנייה, מוביל לצניחה בהתחלות בנייה "טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il