ארז כהן: "בלימת עליית המחירים? לעג לרש!" - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות נדל"ן

ארז כהן: "בלימת עליית המחירים? לעג לרש!"


בתגובה לעליית המדד ומחירי הדיור ב-0.4 אחוזים
ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין:" הדיבורים על בלימת עליות המחירים, כביכול, בעקבות מדד המחירים לצרכן שפורסם אתמול, הינם בבחינת לעג לרש. 0.4 אחוזים עלייה, למי שלא יודע, זה עוד כעשרת אלפי שקלים(!) תוספת ממוצעת למחיר דירה בישראל, אז על איזו בלימת מחירים מדובר? הנתונים שברשותי מלמדים על המשך ביקושים גבוהים והמשך עליות מחירים גם בחודש האחרון ולצערי אין לי שום ספק שבמדד החודש הבא נהיה עדים לעליית מחירים נוספת, אולי אף גדולה יותר מזו שהיתה בחודש אפריל. חמורה מכל העובדה שכיום "מר ישראלי" נזקק לכפליים משכורות יותר מאשר לפני 20 שנה, אם ברצונו להגיע לדירה סבירה, והעובדה שלמרות הבטחות הממשלה שמחיר למשתכן יתרום משמעותית להורדת מחירי הדיור, מאום לא קרה ועולם כמנהגו נוהג. רוצים להוריד מחירים? בבקשה. שיתחילו לשווק קרקעות מתוכננות לבנייה, שיקצרו הליכי תכנון ויחשבו סוף סוף ברצינות על התחדשות עירונית".

אדריכל עדן בר, מבעלי בר לוי אדריכלים: "שוק הדיור איבד לחלוטין את הכיוון, כל זאת בשל העדר תכנית אב לאומית ברורה עם מטרות ויעדים. השוק עובד כיום כמטוטלת שנעה רצוא ושוב עם כל משב רוח קל שבקלים ואיננה מסוגלת לאזן את עצמה. הצעתי בעבר, ואני מציע כעת ביתר שאת, להקים מועצת תכנון לאומית, בשיתוף נציגי ממשלה, נציגי ציבור, אדריכלים ומתכננים שתקבע ותמפה בדיוק היכן אנחנו רוצים לבנות, היכן יהיו מקומות עבודה והיכן ניתן ואפשר לנצל את משאב הקרקע באופן מושכל ונבון ולא לבנות כלאחר יד רבבות יחידות דיור ב"סוף העולם שמאלה", בדיוק כפי שכיום עושים, לדוגמא, בבאר שבע, ובמקומות נוספים. תראו לי זוג צעיר או משפר דיור מהמרכז שישוכנע לגור בקומה ה-27 אי שם בפאתיה הצפוניים של באר שבע, רק בגלל שאין לו די כסף לרכוש דירה בתל אביב או ראשון לציון? המדיניות הנוכחית, לצערי, מובילה את שוק הדיור "על העוקם", וחיוני מאוד שיבוא מבוגר אחראי שיבצע סדר בכאוס"..

חיים מאירוביץ, מבעלי קבוצת "מאירוביץ-גלנור: "הצפי שמחירי הנדל"ן יירדו, מככבים בכותרות העיתונים זה עשור שנים ויותר וניתן לרצף בכותרות הזויות אלה את כל הכבישים המפוקקים המובילים לעת בוקר את משפרי הדיור האומללים שעקרו לראש העין, כפר סבא, הוד השרון , חדרה ואף רחוק מזה, ונאלצים כיום להחזיק שתי מכוניות פרטיות ולבלות שעות ארוכות מידי יום על הכביש. זוהי בדיוק הסיבה מדוע מחירי הדיור ממשיכים לעלות: במקום להתמקד בהתחדשות עירונית ולנצל כיאות את משאב הקרקע היקר מפז בגוש דן, כופים על עמישראל לצאת החוצה באופן מלאכותי לשכונות פרבריות מרוחקות, משקיעים מיליארדים בהקמת תשתיות מיותרות וכך כל הצדדים יוצאים נפסדים, גם המדינה, גם האזרחים, וגם הכלכלה הישראלית שסובלת מהפסדים עצומים מידי שנה בשנה. בדקנו ומצאנו שרק בגוש דן המצומצם, קרי תל אביב, רמת גן, גבעתיים, חולון ובת ים, ניתן בנקל לקדם בניית כ-120 אלף דירות חדשות במסגרת התחדשות עירונית. עד שזה לא יקרה, המדדים ימשיכו לעלות..

יוסי חסון, מנכ"ל החברה לחיזוק מבנים:"ישראל בכלל ושוק הדיור בפרט, זקוקים נואשות לתמא 38/4 ויפה שעה אחת קודם. היא תאפשר גם יותר זכויות ליזמים וכך יוכלו לבנות לא רק בתל אביב ורעננה אלא גם בערים מרוחקות יותר, בהן ערכי הקרקע נמוכים יחסית, והיא תאפשר גם ניוד זכויות ליזמים שיהיו מוכנים לבנות בפריפריה, ובתמורה יקבלו זכויות בנייה משמעותיות נוספות באיזור הביקוש, כולל שכונות דרום תל אביב ויפו, שכיום כמעט ואינן נהנות כלל מהתחדשות עירונית. חשוב לי להדגיש שבאמצעות מת"א 38/4 תוכל המדינה סטופסוף למגן מיליוני אזרחים הן בפריפריה והן בשכונות דרום תל אביב שכיום הן לצערי "חשופים בצריח" בשומה למדינה להעניק להם הגנה מינימלית זו!".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il