ארז כהן: לבטל לאלתר את רשות מקרקעי ישראל! - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות נדל"ן

ארז כהן: לבטל לאלתר את רשות מקרקעי ישראל!


בעקבות העימות בין שר השיכון גלנט לבין רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בנושא הבנייה באזורים כפריים בפריפריה
ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין:"באנגלית אומרים enough is enough! רשות מקרקעי ישראל, או בשמה הקודם מנהל מקרקעי ישראל, אחראית במו ידיה להקפצת מחירי הדיור בעשור האחרון, ושימשה כ"ספסר הקרקעות הלאומי" באינספור מכרזים שבהם המחירים רק עלו ועלו, וחלקם הגדול אף לא יצא לדרך בשך מדיניות המנהל. ממשלת ישראל, ראש הממשלה, שר האוצר והשר השיכון עומדים אכן כעת בפני דילמה אמיתית. האם מדינת ישראל תמשיך להיות משעבדת לגחמות המנהל, או שסוף סוף ראש הממשלה, כמבוגר האחראי, יחליט להוציא את הערמונים מן האש ולבטל לאלתר את המנהל, או לכל הפחות להחזיר אותו לתפקידו המקורי והנכון זרוע ביצועית של הממשלה, ותו לא. יש בכך יותר מקורטוב של חוצפה ועזות מצח כשהמנהל קובע במו ידיו את מחירי הקרקעות בהתיישבות העובדת בפריפריה, דווקא לאוכלוסיה ששומרת על גבולות המדינה, מוכנה ליישב את חלקי הארץ הרחוקים ובכך יש אינטרס לאומי וממלכתי מובהק. אני קורא לראש הממשלה להתערב בנושא זה שמהווה "סמן ימני" מובהק לבעייתיות של הגוף האנכרוניסטי שמוטב היה אם היה עובר מן העולם,. בוודאי במתכונתו הנוכחית".

חיים מאירוביץ, מבעלי קבוצת מאירוביץ גלנור:"הסכסכוך המתוקשר בין גלנט לבין רמ"י איננו הבעייה אלא סימפטום לבעייה. מקבלי ההחלטות של שוק הנדל"ן מבוזרים בין מערכות שונות ומשונות, ושר השיכון, כמום גם שר האוצר, פועלים כשידיהם קשורות בנושא כל כך אקוטי כמו מחירי הדיור בפריפריה, קל חומר בהיישבות העובדת. זה כמו לחפש את האור מתחת לפנס, זאת מכיוון שאם במקום הסכסוכים חסרי המשמעות הללו היתה ממשלת ישראל מחליטה החלטה אסטרטגית של התחדשות עירונית כוללת בכל חלקי הארץ, ובמיוחד באיזור הביקוש, ניתן היה בנקל לקדם כ-500,000(!) יחידות דיור חדשות במהלך 20 השנה הקרובות, מה שהיה תורם מאליו להורדת מחירי הדיור, והופך את רשות מקרקעי ישראל לגוף חסר משמעות לחלוטין בהשפעה על שוק הדיור. לצערי הרב חוסר האונים בנושא זה, הוא הוא שהופך שלא לצורך את רמ"י לגוף שעדיין יכול להשפיע על השוק, וזו לטעמי הטעות הגדולה של מקבלי ההחלטות. בנייה באיזור הביקוש לא רק שתגרום להיצע דיור ולהורדת מחירים, היא גם תחסוך מיליארדי שקלים למדינה, זאת מכיוון שלא יהיה צורך באותן תשתיות יקרות המתחייבות כעת מפרויקטים חדשים".

יוסי חסון, מנכ"ל החברה לחיזוק מבנים בישראל: "ליבי ליבי לתושבי הפריפריה. הם צריכים כעת לשמוע על הסכסוך המטופש הזה, זאת שעה שבתיהם כלל אינם ממוגנים בפני רעידות אדמה והם צריכים לראות בעיניים כלות איך התמ"א 38 מקודמת רק באזורים האמידים של תל אביב וערי הלווין ואילו אצלם? תקודם רק תמא 38/4 שתאפשר ניוד זכויות ליזמים שייבנו תמא 38 בפריפריה תוכל לא רק למגן את הנגב והגליל , אלא גם לתרום למחירים הרבה יותר שפויים שם ולעודד רבבות צעירים בחתך סוציו-אקנומי גבוה ליישב את הפריפריה, כפי שרצו אבות הציונות בראשית שנות המדינה."


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il