המשקיעים מביעים אמון בפתאל החזקות: 99% מבעלי המניות השתתפו בהנפקת הזכויות בתמורה לכ- 99 מיליון ש"ח - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות כלכלה

המשקיעים מביעים אמון בפתאל החזקות: 99% מבעלי המניות השתתפו בהנפקת הזכויות בתמורה לכ- 99 מיליון ש"ח


פתאל
פתאל החזקות מדווחת , כי סיימה בהצלחה רבה את הנפקת הזכויות למשקיעים. 99% מבעלי המניות השתתפו בהנפקה בתמורה כוללת לחברה של כ- 99 מיליון שקל, מתוכם השקיע דוד פתאל בעל השליטה בחברה כ-57 מיליון שקל

פתאל החזקות מדווחת הבוקר, כי סיימה בהצלחה רבה את הנפקת הזכויות למשקיעים.  99% מבעלי המניות השתתפו בהנפקה בתמורה כוללת לחברה של כ- 99 מיליון שקל, מתוכם השקיע דוד פתאל בעל השליטה בחברה כ-57 מיליון שקל. המניות הוצעו לציבור באופן בו כל בעל מניות של החברה שהחזיק ב-1,833 מניות רגילות של החברה ביום 7 ביולי 2020, היה זכאי לרכוש יחידת זכות אחת בתמורה לכ-12,692 שקל.  סה"כ התקבלו מבעלי מניות החברה הודעות ניצול לרכישת 778,741 מניות רגילות של החברה, המהוות כ-5.12% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה ומזכויות ההצבעה בה וכ-5.05% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה ומזכויות ההצבעה בה, בדילול מלא.
בשבוע שעבר דווחה חברת הבת, פתאל נכסים אירופה, , כי הינה בוחנת מהלך של הנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה ד') בהיקף של עד כ- 200 מיליון שקל. הסדרה החדשה תהיה מובטחת בשעבוד מדרגה ראשונה על מספר נכסים של החברה ומדורגת על ידי מידרוג.
בדוחות הרבעון הראשון לשנת 2020 דווחה החברה, כי להערכתה, תכניתה האסטרטגית, למכור חלק קטן מהמלונות שבבעלות החברה, לעשות מימון מחדש לנכסים לא משועבדים , ולקבל  הלוואות בערבות מדינה בסכומים משמעותיים עשויה יחד עם הנפקת הזכויות להביא לתוספת מקורות כספיים של כ- 1 מיליארד שקל.  סכום זה ויתרת המזומנים ושווי מזומנים  בהיקף של כ- 740 מיליון שקל הנמצאים בקופת החברה נכון למועד פרסום דוחות מרץ 2020, יאפשרו לחברה לעמוד בכל התחייבויותיה בשנה הקרובה (עד יוני 2021) גם אם לא תהייה התאוששות בענף".
בחודש יוני דווחה פתאל אירופה, כי היא נמצאת במשא ומתן למכירת 3 בתי מלון באירופה במתווה שלsale and lease back  ששווים בספרי החברה כ- 136 מיליון אירו (כ- 524 מיליון שקל)  ועליהם יתרת מימון בהיקף של כ- 58.5 מיליון אירו. 2 מבתי המלון נמצאים בגרמניה Leonardo Royal Berlin Alexanderplatz,   Leonardo Hotel Munich City East והשלישי בהולנד Leonardo Royal Den Haag.
רשת מלונות פתאל, בבעלות משפחת פתאל (63.65%), הוקמה על ידי דוד פתאל במרץ 1998 והיא מתמחה באמצעות תאגידים המוחזקים על ידה, בהחזקה, תפעול, שכירות וניהול מלונות בישראל ואירופה וכן ברכישה והקמה של מלונות חדשים.

שחר עקה, דירקטור וסמנכ"ל הכספים, מסר: "ההיענות הגדולה להנפקת הזכויות מהווה הבעת אמון מצד המשקיעים ביחס לעוצמתה של הרשת וליכולתה לצלוח את משבר הקורונה. בכוונתנו לבצע פעולות נוספות אשר יחזקו את החברה ויגדילו את נזילותה. בנוסף, בכוונת פתאל נכסים (אירופה) להגדיל את נזילות החברה ובשבוע שעבר הודענו, כי בין היתר אנו בוחנים גיוס חוב באמצעות סדרה חדשה עם שעבודים מדרגה ראשונה לנכסים איכותיים של החברה. בנוסף, אנחנו מנהלים מו"מ למכירת 3 בתי מלון באירופה ששווים בספרים כיום 524 מיליון ₪. יצוין, כי אנו ממשיכים לראות התאוששות בהזמנות של לינות בבתי המלון בארץ ובחו"ל .אלדר גריידי

טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il