רציו מסכמת את הרבעון הראשון עם נתון היסטורי בתולדות השותפות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות כלכלה

רציו מסכמת את הרבעון הראשון עם נתון היסטורי בתולדות השותפות


יגאל לנדאו, מנכל רציו
ההכנסות הסתכמו בכ- 47 מיליון דולר והרווח התפעולי הסתכם בכ-28 מיליון דולר סך המזומנים והפיקדונות בסוף הרבעון הראשון מסתכמים בכ- 91 מיליון דולר
רציו מדווחת כי ברבעון הראשון של שנת 2020, ולראשונה מאז הקמתה לפני 28 שנים, השותפות רושמת הכנסות של כ- 47 מיליון דולר ורווח תפעולי של כ- 28 מיליון דולר כתוצאה מתחילת הפקת גז בפרויקט לוויתן בו היא שותפה (15%). בתקופת הדו"ח נמכרו מהמאגר כ- 1.64 BCM גז טבעי ללקוחות בישראל, מצרים וירדן ומאז תחילת ההפקה נמכרו כ- 2.5 BCM.

נובל אנרג'י, מפעילת המאגר, ממשיכה לפעול בהתאם לתוכנית הפעולה שגובשה להפקה בטוחה ורציפה במהלך מגפת הקורונה, ובתיאום עם משרדי האנרגיה והבריאות. השותפות בלוויתן פועלות להשלים את הרצת כלל המערכות על האסדה אשר יאפשרו עליה ביכולת תפוקה המאגר (Ramp-up) לקראת חודשי הקיץ והעלייה הצפויה בביקושים עם המשך החזרה לשגרה. קצב המכירות מלוויתן בהמשך השנה צפוי להתגבר לאור ההשפעה העונתית, הפעלת תחנת הכוח IPM והגדלת הכמויות במסגרת הסכם דולפינוס.

בשל השפעות הקורונה ובעקבות ירידת מחירי הנפט וירידה בביקוש לגז טבעי שנבע מהירידה בפעילות הכלכלית מעדכנת השותפות את תחזית המכירות ממאגר לוויתן לכ- 7-8 BCM בשנת 2020 ולכ- 8.5-10 BCM בשנת 2021. השותפות מציינת שההסכמים עם מרבית הלקוחות, ובכללם הסכמי היצוא, הינם לתקופה ארוכה, וכוללים התחייבויות של הרוכשות לרכוש או לשלם (Take Or Pay) בעבור כמות שנתית מינימלית של גז טבעי (בהתאם למנגנונים הקבועים בהם) ומחיר הגז שנקבע בהם כולל "מחיר רצפה".

לאחרונה דיווחה השותפות על מהלך למחזור חוב במסגרתו הגיעה להבנות בלתי מחייבות מול מספר מממנים על העמדת הלוואה של 600-650 מיליון דולרים למימון מחדש של ההלוואה הבנקאית הקיימת שעומדת על כ- 450 מיליון דולר. השותפות מעריכה כי המימון מחדש יושלם במהלך הרבעון השלישי של שנת 2020 וזאת לפני מועד פירעון ההלוואה במרץ 2021. בנוסף, בחודשים האחרונים רכשה השותפות אג"ח סדרה ב' בסך כולל של כ-10 מיליוני דולר, והיא צפויה להמשיך לרכוש אג"חים בהתאם להזדמנויות בשוק.
יגאל לנדאו מנכ"ל רציו: "זהו רבעון משמעותי לרציו שלראשונה בתולדותיה, עם תחילת הפקה ממאגר לוויתן, רושמת הכנסות משמעותיות. היינו עדים בחודשים האחרונים לפגיעת משבר הקורונה אך אנו כבר רואים התאוששות בביקושים שצפויים לגדול לקראת חודשי הקיץ. אני יכול לבשר שאנו מצפים להשלים תהליכים שונים באסדה אשר יאפשרו עליה ביכולת תפוקה המאגר והזרמה נוספת של גז טבעי למשק הישראלי ולשכנותיה של ישראל."


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il