אנשי מקצוע בתחום עבודות הבניין, אינם מנהלים ספרים וכלל לא מדווחים לרשות המסים - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > חדשות כלכלה

אנשי מקצוע בתחום עבודות הבניין, אינם מנהלים ספרים וכלל לא מדווחים לרשות המסים


רשות המיסים
כך עלה במבצע מס הכנסה בחיפה ובאזור
במבצע ביקורות שערך פקיד שומה חיפה, נערכו בין היתר, ביקורות באתרי בנייה בחיפה ובאזור. בביקורות אלו, עלה כי אנשי מקצוע שונים בתחום עבודות הבניין אינם מדווחים על הכנסותיהם כלל. כך לדוגמא, בביקורת באתר בנייה בקריית אתא, התברר שטייח המבצע עבודות באתר במשך מספר ימים, מקבל תשלום יומי בעבור עבודתו אך אינו מדווח עליו. עוד עלה כי לטייח כלל אין תיק ברשות המסים. ממצאים דומים עלו בשני אתרי בנייה נוספים בעיר, בקרב שני בעלי מקצוע בתחום עבודות הבניין, שאינם מדווחים על הכנסותיהם וכלל לא מחזיקים בתיק ברשות המסים.

מבצע הביקורות התרכז גם בעסקים בענפי המסחר, התעשייה ומתן השירותים. באחת הביקורות, הגיעו המבקרים למשרד עו"ד בחיפה, שם מצאו שעשרה תשלומים שונים שהתקבלו באמצעות העברה בנקאית בסך כולל של 30,537 ₪ לא נרשמו בספרים. עוד עלה בביקורת כי שני צ'קים נוספים, בסך כולל של 110,315 ₪ גם הם לא תועדו. עורך הדין הסביר: "לא התפניתי לרשום". בתירוץ זהה נתקלו המבקרים גם בביקורת בגן ילדים בקריית אתא, שם מצאו 14 צ'קים שונים על סך 30,800 ₪, שלא תועדו בספרים. בעלת המקום הסבירה כי גם היא "לא התפנתה לרשום".

הביקורות במבצע ביקורות זה התרכזו בערים חיפה, קריית אתא, קריית חיים, דלית אל כרמל, עוספייא ועוד. לקראת המבצע ערכו עובדי מס הכנסה מיפוי וסריקה לאיתור עסקים בעלי נפח גואה וקניות ביקורת מקדימות וסמויות שנבדקו ביום המבצע. במבצע נערכו 91 ביקורות מהן עלה כי 13 בתי עסק לא רשמו הכנסות כחוק. בנוסף לביקורות ניהול הספרים, נערכו במבצע גם 49 ביקורות לאכיפה והסברה של החוק לצמצום השימוש במזומן ומתוכם נמצאו 8 הפרות.

מבצע הביקורות נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il