שלוש וחצי שנות מאסר וקנס מצטבר בסך 280 אלף ש"ח הוטל על חברת בנייה ובעליה בגין קיזוז חשבוניות פיקטיביות בסכום מס כולל של 6.5 מיליון ש"ח - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > חדשות כלכלה

שלוש וחצי שנות מאסר וקנס מצטבר בסך 280 אלף ש"ח הוטל על חברת בנייה ובעליה בגין קיזוז חשבוניות פיקטיביות בסכום מס כולל של 6.5 מיליון ש"ח


רשות המיסים
העבירות כללו מאות חשבוניות פיקטיביות על שם לא פחות מחמש עשרה חברות, במשך יותר מארבע וחצי שנים אשר לא ביצעו בפועל עסקאות עם החברה. באחד המקרים נעשה שימוש בוטה בחברה של אדם שנפטר, תוך רישום שמו על החשבוניות כמי שנמצא בין החיים

גזר דין חמור הוטל לאחרונה כנגד חברת הבנייה א.פ אלזהרה לקידום פרוייקטים בע"מ ועל מנהלה, פואד אבו חמיד, בגין קיזוז חשבוניות פיקטיביות בדיווחיו למע"מ, במטרה להקטין את הכנסותיה החייבות במע"מ של החברה. על אבו חמיד, תושב בית צפאפא, נגזרו שלוש וחצי שנות מאסר בפועל, והוטל עליו ועל החברה קנס בסך כולל של 280,000 ₪ (100,000 ₪ הוטלו על החברה ו-180,000 ₪ על הנאשם).


גזר הדין ניתן בעקבות כתב אישום שהגישה עו"ד אחינועם צוריאל מהמחלקה המשפטית מע"מ ירושלים לאחר חקירה של חקירות מכס ומע"מ ירושלים.

על פי כתב האישום, בתקופה שבין אוגוסט 2009 ועד מרץ 2014, כלל הנאשם בדיווחיו למע"מ חשבוניות כוזבות על שם חמש עשרה חברות שונות, אשר לא ביצעו בפועל עסקאות עם החברה. סכום המע"מ בחשבוניות שנוכה עמד על כ-6.5 מיליון ₪. הדבר נעשה תוך שימוש במסמכים מזויפים ובאנשי קש או מיופי כח, כאשר חלקם כלל אינם ידעו ששמותיהם נוצלו למטרה זו.


באחת החברות נעשה שימוש בחברה של אדם שנפטר, תוך רישום שמו על החשבוניות משל היה בין החיים. בשתי חברות נוספות, דאג הנאשם לרישום של בן משפחתו כמיופה כוח של החברות, כדי שיוכל לפעול בשמן – וזאת ללא ידיעת בעליהן. במקרה אחר, הוציא הנאשם צ'קים לפקודתן של שתי חברות, אשר נפרעו למזומנים בידי הבעלים הרשומים שלהן והושבו לנאשם. כל זאת נעשה במודע ובמטרה להקטין את חבות המס של חברת א.פ. אלזהרה, לאורך שנים ובהיקפים כספיים גדולים תוך ביצוע שורה של מעשי רמיה וזיוף. העבירות שביצע הנאשם הסבו נזק ישיר של מיליוני שקלים לקופה הציבורית.

במהלך המשפט עלה כי הנאשם נחקר בגין ביצוע חלק מעבירות אלו בשנת 2012, אך המשיך בביצוען ואף שינה את שיטת הפעולה שלו וניסה להסתיר על מעשיו לאחר החקירה.

אבו חמיד לא הביע כל חרטה על מעשיו, והמחדלים לא הוסרו עד למועד גזר הדין.

בעת מתן גזר הדין אמר כבוד השופט אוהד גורדון בבית משפט השלום בירושלים על הנאשם כי הוא "הראה במעשיו מעורבות של ממש בעולם עבריינות המס, נכונות לנקוט בדרכי רמיה מתוחכמות על מנת להסוות את מעשיו, וקשר עם גורמים מתאימים לצורך זה לרבות בסביבתו הקרובה...עדותו הותירה רושם של אדם שדרך הכזב והרמייה אינה זרה לו, באופן המשתלב במעשים שביצע לאורך שנים"טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il