חברת הפוד-טק הישראלית BioMilk קיבלה את אישור וועדת הלסינקי - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות כלכלה

חברת הפוד-טק הישראלית BioMilk קיבלה את אישור וועדת הלסינקי


BioMilk. קרדיט צילום- ליבי קטן נאור
למחקר נוסף לקידום פיתוח חלב אם מתורבת, בשיתוף עם בית החולים איכילוב
חברת הפוד-טק הישראלית Biomilk קיבלה השבוע את אישור ועדת הלסינקי, לקידום מחקר החברה בחלב אם בבית החולים איכילוב.

המחקר יעשה בשיתוף המחלקה לכירורגיה פלסטית בניהולו של פרופ' יואב ברנע במסגרתו החברה תפעל לייצור חלב אם מתורבת (המיוצר במעבדת החברה) לאחר בידוד תאים ראשוניים מרקמת שד שהוסרה בניתוח פלסטי מנשים מתנדבות בקו בריאות תקין ולגדלם בתרבית תאים במעבדה.

המחקר יכלול עד 20 מתנדבות הניגשות לניתוח הפלסטי, אשר יתרמו כ-100 גרם מהרקמה המוסרת מכל שד. הרקמה תתקבל במעבדותיה של החברה על מנת להפריד ולגדל את התאים כך שיגדלו ויפיקו את רכיבי חלב האם בתנאי מעבדה, זאת בעזרת הידע הקיים והנרכש של החברה.

מטרתה העיקרית של החברה בקיום המחקר הוא להוכיח היתכנות (POC) לכך שהתאים שמייצרים את חלב האם ניתנים לבידוד מן החלב עצמו וכי ביכולתה של החברה להפיק מתאים אלו את רכיבי חלב האם העיקריים, כמו למשל - חלבון ושומן.

מחקר זה מצטרף למחקר קודם מוצלח ביותר שערכה החברה עם בית החולים, בילינסון, בשיתוף מחלקת המיילדות, גניקולוגיה ופריון שכלל כ-50 מתנדבות בסמוך לאחר הלידה, אשר תרמו כ-50 מ"ל חלב-אם כדי לקדם את מחקר החברה במעבדותיה.

התקדמות החברה בפיתוח חלב-אם מתורבת באמצעות 2 המחקרים הנ"ל, המבוצעים במקביל, תסייע לחברה לבחון 2 אפיקים משמעותיים לייצור חלב אם מתורבת, הן דרך הפקת תאים מתרומות חלב והן דרך הפקת תאים ישירות מרקמת השד. החברה צופה שככל שתעמוד במטרתו העיקרית של מחקר זה, הוא עשוי להוות פריצת דרך משמעותית בתחום ייצור חלב אם מתורבת, שכן, בהתאם למחקרים, חלב אם הינו המזון הבריא והמתאים ביותר לתינוקות. יחד עם זאת, לעיתים קיים קושי בריאותי, חברתי או כזה הנובע מטעמים אחרים, המובילים לכך שחלב-אם יהיה חסר לתינוקות רבים- מחסור אשר מאלץ לשימוש בתחליפים אחרים, כאשר כאמור, לחלב-אם יתרונות בריאותיים והתפתחותיים מוכחים ביחס לתחליפים האחרים.


תומר אייזן, מנכ"ל החברה ציין: "בתוך זמן קצר התחלנו ב-2 מחקרים פורצי דרך, שקיבלו את אישור וועדת הלסינקי, ביחד עם בית החולים בילינסון ובית החולים איכילוב. ביחד עם המתנדבות מבתי החולים, שיתרמו לנו את התאים הדרושים, נוכל לקדם את המחקר והפיתוח של החברה ולעשות מהפכה ושינויים בתעשיית החלב בישראל ובעולם כולו. המחקר שלנו עם בילינסון הוכיח את עצמו ואני צופה שגם המחקר הנוכחי עם איכילוב עשוי להיות 'הדבר הבא' בכל הנוגע לשוק תחליפי החלב אשר יאפשר לכל אם באשר היא, שלא יכולה או בוחרת שלא להניק, לספק לתינוקה את אותם הערכים התזונתיים שמגיעים מחלב-אם "מסורתי", רק שהפעם החלב יהיה חלב מתורבת שיוצר במעבדה".

ככל שהמחקר והפיתוח יושלמו בהצלחה, החברה עשויה לייצר חלב-אם מתורבת שיכיל את המרכיבים הקיימים באופן כמעט בלעדי רק בחלב-אם המגיע מנשים מניקות. לביומילק יש פוטנציאל אדיר להצלחה בשוק חלב האם המתורבת, שכן לחלב-אם מתורבת כמוצר ישנו סיכוי הצלחה גבוה לחדור לשוק, הן בהיבט האיכותי והן בהיבט הבטיחותי, היות והוא יוצר במעבדה תוך כדי הקפדה על בדיקות איכות מקיפות.

בנוסף, על מנת לגשר על הפערים שבין חלב-אם ופורמולות חלב לתינוקות, החברה צופה כי קיימת אפשרות שניתן יהיה לייצר את המרכיבים הנוספים שקיימים בחלב-אם, אך חסרים בפורמולות לתינוקות, ולצרפם לאותן פורמולות. הוספת המרכיבים הללו לפורמולות תאפשר לחברה לשפר את איכות תחליפי החלב הקיימים בשוק, ובכך לגשר על חלק מהפער הקיים כיום בין חלב-אם לבין תחליפי חלב-אם, בהיבטים ובמאפיינים האיכותיים והבריאותיים.

אודות BioMilk:
חברת הפוד-טק הישראלית מפתחת תהליך טכנולוגי מתקדם לייצור חלב מתורבת המופק מתאי בלוטת חלב ללא חליבה של פרה ו/או כל שאר היונקים. פיתוח זה מהווה פריצת דרך גלובאלית שכן החברה מתעתדת להיות הראשונה בעולם שתוכל לייצר את כל רכיבי החלב באופן מתורבת, בעל ערכים תזונתיים גבוהים שישמש לייצור כל מוצרי החלב (כגון: גבינות, יוגורטים, גלידות, חמאה וכו'). בנוסף, מפתחת החברה תהליך תעשייתי לייצור חלב-אם מתורבת. טכנולוגיה זו תהווה שינוי מהותי שכן החברה תהיה היחידה והראשונה בעולם שתוכל לספק רכיבי חלב אם מתורבתים ממקורות אנושיים אל מול תחליפי החלב הקיימים היום בשוק ממקורות מן החי או צמחיים. באמצעות הטכנולוגיה של החברה ופיתוח מדעי ייחודי, מתאפשרת שמירה על הסביבה ומשאבי הטבע וכן שמירה על איכות חייהם של בעלי החיים.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il