נחתם ההסכם למכירת השליטה בקבוצת מנרב - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות כלכלה

נחתם ההסכם למכירת השליטה בקבוצת מנרב


אברהם קוזניצקי, יור קבוצת מנרב קרדיט יחצ
אברהם קוזניצקי מוכר את החברה לפי שווי של כ-750 מיליון שקל
קבוצת מנרב הינה אחת מחברות התשתיות והבניה הוותיקות במשק הישראלי. אשתקד מכרה את חברת הבת מנרב פרויקטים, שריכזה את פעילות הייזום למגורים; החברה מחזיקה כיום בעיקר בפעילות בתחומי קבלנות הביצוע והתשתיות בישראל, נדל"ן מניב בישראל וביזמות נדל"ן בארה"ב
המיזוג יתבצע בדרך של מיזוג משולש הופכי, בסיומו מניות החברה תמחקנה מהמסחר בבורסה בתל-אביב
אברהם קוזניצקי, יו"ר קבוצת מנרב: "זהו רגע מרגש ביותר עבורי. אני גאה על כך, שב-52 שנות פעילותה, הפכה מנרב לשחקנית מובילה ולמותג המשדר מוניטין ומקצוענות בשוק הבנייה והתשתיות הישראלי. התרשמתי מהמקצועיות ומהכוונות של הבעלים החדשים, להמשיך בפיתוח החברה תוך שמירה על איתנותה הפיננסית.
"אני גאה על כך, שמנרב חתומה על מספר פרויקטים לאומיים משמעותיים, ובראשם עיר הבה"דים, המשרתת חלק ניכר מחיילי צה"ל, טרמינל 3 בנתב"ג, מוזיאון יד ושם בירושלים, ועוד רבים וטובים. ברצוני להודות לכל הצוות הניהולי והמסור של מנרב, שליווה והוביל את החברה במשך כל השנים, ובראשם למנכ"ל, פיני דקל, ומאחל לבעלי המניות החדשים הצלחה רבה בהמשך הדרך".
נחתמה העסקה להעברת השליטה בחברת קבוצת מנרב. אברהם קוזניצקי, בעל השליטה והמייסד של קבוצת מנרב, חתם על העסקה למכירת החברה לקבוצת משקיעים בראשות קבוצת אסנס, שלצידה אמורים להשתתף בהשקעה גם מספר גופים מוסדיים משוק ההון הישראלי בהובלת לאומי פרטנרס.
העסקה תתבצע בדרך של מיזוג משולש הופכי, במסגרתו תוקם חברת בת ייעודית, שהבעלות בה תוחזק על ידי הרוכשים, ושאליה יועברו מניותיה של קבוצת מנרב. תמורת העסקה מסתכמת בכ-750 מיליון שקל, בניכוי סכומים מסוימים שנקבעו בין הצדדים. העסקה כפופה לאישורים, כמקובל, ביניהם אישורי האסיפה הכללית של בעלי מניות ואישור בעלי האג"ח של קבוצת מנרב.
את קבוצת מנרב ייצגו עוה"ד עמית שטיינמן, אמיר עסלי ושלומי דלג'ו ממשרד ש. הורוביץ. את אסנס פרטנר ייצגו עוה"ד אברהם וול ושרית פרלמוטר שוגרמן, ממשרד פישר בכר חן וול אוריון.
נכון להיום, מחזיק אברהם קוזנציקי בכ-58.3% ממניות קבוצת מנרב, כאשר ארבעת ילדיו (דרור קוזניצקי, רונית קוזניצקי-אבנון, רותי גנץ וערן קוזניצקי) מחזיקים יחדיו, בחלקים שווים, בכ-10.5% נוספים ממניות החברה.
קבוצת מנרב השלימה אשתקד, בחודש יולי 2020, את מכירת חברת הבת, מנרב פרויקטים, שעסקה בתחום הייזום למגורים בשוק הישראלי, לפי שווי של 574 מיליון שקל.
לאחר מכירת מנרב פרויקטים, הקבוצה מחזיקה כיום בפעילות הליבה שלה בתחום קבלנות הביצוע, במסגרתה מבצעת ומקימה פרויקטי תשתית ברחבי הארץ, וכן פעילות בתחום הנדל"ן המניב ישראל, עסקי ייזום נדל"ן בארה"ב, וכן את האחזקה בחברת הביוטכנולוגיה האמריקנית קוואליטקס, שפיתחה טכנולוגיה להפקת תוספי מזון (אומגה 3) מאצות. על פי הסכם השליטה, סוכם כי קבוצת מנרב תפעל, בחצי השנה שלאחר חתימת ההסכם, למכירת האחזקות (כ-54%) בקוואליטס, ובמידה והיא לא תימכר – ניתנה לרוכשים אופציית מכר, המאפשר להם לחייב את אברהם קוזניצקי לרכוש אותה מידי החברה.
קבוצת מנרב, שהוקמה בשנת 1969, הנפיקה את מניותיה לראשונה בבורסה בתל-אביב בשנת 1983. החברה הינה אחת מחברות התשתיות והבנייה הוותיקות במשק הישראלי, והיא אחראית לשורה ארוכה של פרויקטים משמעותיים, לרבות פרויקטים לאומיים, כגון: עיר הבהד"ים, מוזיאון יד ושם, טרמינל 3 בנתב"ג, מנהרות הרכבת מתל-אביב לירושלים, כן מבני ציבור רבים, כבישים וגשרים, מכוני טיהור שפכים ועוד. נכון לדוחותיה הכספיים האחרונים, לחברה צבר עבודות בהיקף של כ-2.7 מיליארד שקל.
קבוצת מנרב נוסדה בשנת 1969 על ידי אברהם קוזניצקי, המכהן כיו"ר החברה. עיקר פעילותה של החברה הינה בענף הנדל"ן על תחומיו השונים: ייזום אלפי יחידות דיור למגורים ברחבי הארץ; זכיינות בשיטת ;B.O.T ביצוע עבודות קבלניות לבנייה ותשתיות במגזר הציבורי, העסקי והפרטי; פעילות נדל"ן בארה"ב; השכרה וניהול נכסים מניבים, וכן החזקה במניות קוואליטס המייצרת ומשווקת תוספי מזון המופקים מאצות. פיני דקל מכהן כמנכ"ל החברה.
אסנס פרטנרס היא חברת השקעות פרטית, שעוסקת בהובלת השקעות בתחום התשתיות בארץ ובעולם. החברה הוקמה בתחילת 2020 ומנוהלת ע"י מרים גז. גז כיהנה כמנהלת סקטור תשתיות ואנרגיה בבנק הפועלים והובילה את תחום מימון הפרויקטים בבנק למעלה מעשור. במסגרת זו הובילה גז גם את מימון פרויקט עיר הבהד"ים שם הכירה לעומק את חברת מנרב ואת בעל השליטה, אברהם קוזינצקי. בספטמבר 2020 רכשה אסנס את מלוא החזקות דלק תמלוגים מחברת דלק אנרגיה.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il