ביקושים גבוהים של כ-1.16 מיליארד שקל בשלב המוסדי של הנפקת האג"ח של או.פי.סי אנרגיה; - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אורביט קבלה הזמנה ראשונה מלוקהיד מרטין בסך של כ-6 מיליון דולר בהמשך להסכם המסגרת שנחתם עמה באוגוסט 2020

מערכת טלנירי | 11/10, 10:09
הסכם מסגרת זה הינו בהיקף צפוי של כ-46 מיליון דולר לפיתוח וייצור הדור הבא של מערכות ניהול קשר ושמע תלת-מימד למטוסי F-16

ביולייט מדווחת על הסכם השקעה והסכם ייצור בחברה הבת דיאגנוסטיר

מערכת טלנירי | 18/10, 09:50
דיאגנוסטיר מגייסת כ- 4 מליון דולר לפי שווי של מעל 18 מליון דולר דיאגנוסטיר ואלכם מדיקל חתמו גם על הסכם ייצור מסחרי, על פיו אלכם מדיקל מתחייבת לייצור מסחרי כלל עולמי


> > חדשות כלכלה

ביקושים גבוהים של כ-1.16 מיליארד שקל בשלב המוסדי של הנפקת האג"ח של או.פי.סי אנרגיה;


גיורא אלמוגי
החברה בחרה לגייס בשלב המוסדי כ-555 מיליון שקל ע"נ (580 מיליון שקל) איגרות החוב המונפקות מדורגות בדירוג A- ע"י מעלות ו-A3 ע"י מידרוג. לאור הביקושים הגבוהים, נקבעה התשואה האפקטיבית של איגרות החוב על כ-1.9%

חברת או.פי.סי אנרגיה השלימה בהצלחה בסוף השבוע את השלב המוסדי של הנפקת איגרות החוב שלה. בשלב המוסדי של ההנפקה נרשמו ביקושים גבוהים בסך של כ-1.16 מיליארד שקל. לאור הביקושים הגבוהים החברה בחרה לגייס כ-580 מיליון שקל, כאשר הסכום שגויס ישמש לפירעון מוקדם מלא של אג"ח סדרה א' (בהיקף של כ-310 מיליון שקל), והיתרה לפעילות השקעה - העסקה לרכישת קבוצת CPV.


 


כמו כן, בעקבות הביקושים הגבוהים, נקבעה התשואה האפקטיבית של איגרות החוב של שיעור של כ-1.9%, בהשוואה לשיעור של כ-2.75% שהוצע במקור על ידי החברה.


 


או.פי.סי ביצעה את ההנפקה באמצעות הרחבת סדרה ב' של איגרות החוב שלה, המדורגות בדירוג של A- על ידי חברת מעלות S&P ובדירוג של A3 על ידי חברת מידרוג. איגרות החוב המונפקות הן צמודות למדד, ובעלות מח"מ של כ-5.9 שנים. האג"חים עומדות לפרעון בין השנים 2021-2028, כאשר 48% מסך הקרן תשולם בתשלום אחד בשנת 2028.  את ההנפקה הובילו החתמים ברק קפיטל, וכן חברות החיתום של מנורה, פועלים-אי.בי.אי, לאומי פרטנרס ואייפקס.


 


או.פי.סי דיווחה לאחרונה על חתימת הסכם אסטרטגי לכניסתה לשוק האנרגיה בארה"ב. החברה חתמה על מזכר עקרונות לרכישת קבוצת CPV, העוסקת בפיתוח, הקמה וניהול של תחנות כח באנרגיה מתחדשת ואנרגיה קונבנציונלית, ומספקת שירותי ניהול לתחנות ייצור חשמל בהספק כולל של 10,600 מגה וואט. ההשקעה הכוללת ב-CPV (100%), לרבות ההשקעה בפרויקטים העתידיים הנכללית בצבר של החברה, נאמדת ב-700-800 מיליון דולר.


 


קבוצת CPV (Competitive Power Ventures) פועלת משנת 1999 והינה אחת מהחברות הבולטות בשוק החשמל האמריקאי עם פעילות משמעותית של ייזום, פיתוח, הקמה וניהול של תחנות כוח בצפון מזרח ארה"ב. פעילות החברה הינה בסך הספק מותקן של כ-15 אלף מגה וואט במגוון שווקים  בארה"ב, וכן צבר פרויקטים בייזום בהיקף של כ-7,000 מגה וואט.


 


CPV  מחזיקה בתחנות כח פעילות מונעות גז טבעי בהספק של 4,045 מגה וואט, כאשר חלקה בתחנות אלו מסתכם ב-1,290 מגה וואט. כמו כן, מחזיקה CPV בתחנת כח המונעת באנרגיות רוח בהספק כולל של 152 מגה וואט (חלקה 106 מגה וואט), ובתחנות כח מונעות גז הנמצאות בהקמה בהיקף כולל של 1,260 מגה וואט (חלקה 220 מגה וואט).


 


בנוסף, ל-CPV צבר פרוייקטים בשלבי פתוח שונים, מתוכם כ-2,245 מגה וואט פרויקטים של אנרגיה מתחדשת ו-3,955 מגה וואט פרויקטים בפתוח של תחנות מונעות גז. יצויין, כי העיסקה כפופה להשלמת תהליך המו"מ בין הצדדים ולחתימת הסכם הרכישה וכן למספר אישורים רגולטוריים.


הנפקת האג"ח הנוכחית מתווספת להתקשרות החברה בשני הסכמים בהיקף של כ-350 מיליון שקל להנפקה פרטית מותנית עם קבוצת כלל וקבוצת הפניקס שיעודה לשמש כחלק ממקורות המימון של החברה לעסקה הפוטנציאלית.


בנוסף מנהלת החברה מו"מ לקבלת אשראי בהיקף של כ-400 מיליון שקל מקבוצת הראל, וכן בכוונתה לבצע הנפקת מניות ציבורית, במהלך השנים 2020-2023, כאשר סכום של כ-330 מיליון שקל יגוייס מהציבור, ואילו כ-350 מיליון שקל נוספים צפויה להשתתף במכרז הציבורי בעלת השליטה, חברת קנון הולדינגס במסגרת ההנפקה.


העסקה הפוטנציאלית צפויה להתבצע באמצעות שותפות, בה תחזיק החברה כ-70% מהזכויות  ומשקיעים מוסדיים/פיננסיים ישראלים יחזיקו ביתרת 30% מהזכויות.  


 


או.פי.סי אנרגיה פרסמה בחודש אוגוסט את תוצאותיה הכספיות לסיכום המחצית הראשונה של שנת 2020. החברה סיימה את המחצית עם הכנסות בסך של כ-577.5 מיליון שקל, ועם EBITDA  בסך של כ-133.7 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה, נכון לסוף המחצית הראשונה של השנה, עמד על כ-810.6 מיליון שקל (כ-751.8 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות), ובקופת החברה, על פי מאזנה המאוחד, מזומנים ופיקדונות בסכום כולל של כ-902.5 מיליון שקל.


בתחילת חודש יולי האחרון החלה תקופת ההפעלה המסחרית של תחנת הכוח שהקימה או.פיסי בחדרה, שהיקפה הכולל כ-144 מגה וואט.


 


או.פי.סי אנרגיה בע"מ, הינה חברת החשמל הפרטית הראשונה והמובילה בישראל העוסקת בייזום, פיתוח, הקמה ותפעול של תחנות כוח, וכן ייצור חשמל ואספקתו ללקוחות פרטיים וחברת החשמל. החברה מחזיקה ב-80% בפרויקט תחנת הכוח מישור רותם, ב-100% בפרויקט תחנת הכוח חדרה, וב-100% מפרויקט תחנת הכח צומת, הנמצא בהקמה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il