הראל תרוויח 450 מיליון שקלים (לאחר מס) ב-9 החודשים הראשונים של 2019 - למרות הפרשה של 900 מיליון שקלים (לפני מס) - טלנירי










TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות כלכלה

הראל תרוויח 450 מיליון שקלים (לאחר מס) ב-9 החודשים הראשונים של 2019 - למרות הפרשה של 900 מיליון שקלים (לפני מס)


מישל סיבוני, מנכל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים
הפרשת הענק – בעיקר בשל הצורך בחיזוק עתודות לביטוח הסיעודי לאור ירידת הריבית
מנכ"ל הראל: "העובדה כי למרות הפרשת הענק אנו צפויים לסיים את תשעת החודשים הראשונים ברווח של 450 מיליון היא עדות לעוצמתה ואיתנותה הפיננסית של הראל"

חברת הביטוח הראל דיווחה לבורסה כי לאור ירידה מתמשכת בריבית חסרת סיכון המשמשת לחישוב ההתחייבויות הביטוחיות לכל תקופת הביטוח, אשר התחזקה משמעותית ברבעון האחרון, היא צפויה להפריש ברבעון הקרוב כ-900 מיליון שקלים (לפני מס) לחיזוק העתודות הביטוחיות.

החברה ציינה בדיווח לבורסה כי ללא השפעת ירידת הריבית, צפוי היה הרווח ברבעון השלישי של 2019 להסתכם לסך של מעל 400 מיליון שקל (אחרי מס), ולתקופה של תשעת החודשים הראשונים של השנה להסתכם לסך של מעל מיליארד שקל (אחרי מס) – מה שאמור היה להיות הרווח הגבוה ביותר בתולדות הקבוצה. בשל ההפרשה, החברה תרשום ברבעון השלישי הפסד חשבונאי כולל של 200-260 מיליון שקל (לאחר מס), אך למרות זאת הרווח הכולל הנקי לתשעת החודשים הראשונים של השנה צפוי לעמוד על כ-450 מיליון שקלים.

עיקר ההפרשה (למעלה מ-600 מיליון) הינה בגין ביטוחי סיעוד והשאר כנגד ביטוחי חיים מבטיחי תשואה ובחבויות בביטוח אלמנטרי.

מנכ"ל קבוצת הראל, מישל סיבוני, אמר: "העובדה כי למרות הפרשת ענק של מעל 900 מיליון שקל אנו צפויים לסיים את תשעת החודשים הראשונים של השנה ברווח כולל נקי של כ-450 מיליון שקל - היא עדות לעוצמתה ואיתנותה הפיננסית של הראל. מבחינה עסקית ובניטרול השפעת הריבית - זוהי השנה הטובה ביותר של הראל מאז הקמתה. 900 מיליון השקלים שנפריש יבטיחו תשלום תביעות למבוטחים עשרות שנים קדימה. כמובן שאם הריבית תעלה בהמשך - סכום זה יוחזר לשורת הרווח, במלואו או בחלקו, בהתאם לשיעור עליית הריבית."

מצ"ב דיווח למאיה : https://maya.tase.co.il/reports/details/1261416  


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il