תגובות מומחים לעימות בין מנהל התכנון לרשות להתחדשות עירונית האם להאריך את תוקף התמ"א 38 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות כלכלה

תגובות מומחים לעימות בין מנהל התכנון לרשות להתחדשות עירונית האם להאריך את תוקף התמ"א 38


ארז כהן
שמאי ומשפטן ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: "זהו מצב ממש הזוי

שמאי ומשפטן ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: "זהו מצב ממש הזוי. ישנן בסך הכל כ-45 אלף התחלות בנייה בשוק הדיור, כולל תמ"א 38, והעובדה שכעת גם הקבלנים וגם הציבור סבורים שייסגר הגולל על התכנית, גורמת כבר יום לנזק תודעתי חסר תקדים.


אין שום סיכוי שבעולם שהוועדה הארצית לתכנון ובנייה תמצא תחליף ראוי לתמא 38. לטעמי צריך לנהוג להיפך: לעודד את המשך התמ"א 38, להעניק עוד זכויות ליזמים ובמיוחד בתמ"א 38/2 ובד בבד לסייע בתקציבים לרשויות המקומיות זאת על מנת שיוכלו לקדם גם תשתיות תחבורה ומוסדות ציבור כנדרש".

יפעת גרתי, מנכ"לית פייב סטארס, אסטרטגית שיווק פרוייקטים: "אין ספק שהיה נכון ללכת על פינוי בינוי, שזו האלטרנטיבה הנכונה לשדרוג מן היסוד של כלל התשתיות באותה שכונה או איזור, ואנחנו אכן פועלים רבות בתחום זה. הבעיה היא שלא בכל מקום ניתן ואפשר ללכת על פינוי בינוי ובמיוחד באזורים עירונים צפופים דוגמת תל אביב, רמת גן וערים נוספות, עם לא ניתן בפועל לשנות את התב"ע ובינתיים אותם אזורים מתפוררים, הדיירים סובלים ומעוניינים בצדק רק בתמ"א 38.


נקודה נוספת, חשובה לא פחות, הינה ששעון החול זוחל במהירות לצערנו בכיוון של רעידת אדמה גדולה אפשרית, כפי שקורה אצלנו מידי 100 שנה לערך, ולמרבה הצער הליכי הפינוי בינוי מאוד ממושכים ורק התמ"א 38 תאפשר קיצור הליכים אלה, גם במרכז הארץ שם קיימת כדאיות כלכלית , אולם גם בפריפריה, שם אין כדאיות כלכלית וחשוב במיוחד שהמדינה תתגייס גם לכיוון זה. על כן עמדתי היא כן לתעדף היכן שאפשר פינוי בינוי, אולם לדאוג לקיצור משמעותי של התהליכים, אולם בד בבד לא לבלום תמ"א 38, ובמיוחד באותם מקומות שזו האלטרנטיבה היחידה האפשרית".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il