TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילה


> > חדשות כלכלה

השבוע צפויה להתקיים החלטת הריבית של הפד, מהן הציפיות לקראתה?


גיא בית אור. צילום מושיק ברין
פסגות: השבוע השווקים אמורים לקבל יותר בהירות לגבי כיוון הפד לאחר תקופה ארוכה של ספקולציה שהמלחמה רק הגבירה.
מערכת טלנירי | 13/3/22, 10:00
בואו לדבר על זה בפורום ארה"ב
מאת: גיא בית אור, הכלכלן הראשי של פסגות בית השקעות

אם נתחיל מהשורה התחתונה, הפד צפוי להעלות את הריבית ב-25 נ"ב ולשקף לנו סט תחזיות יותר אגרסיבי עם לפחות 5 העלאות ריבית השנה ועוד ארבעה בשנה הבאה. בנוסף, לאחר סיום תהליך צמצום ההרחבה הכמותית, כעת הפוקוס יעבור לתוכנית צמצום המאזן שצפויה ככל הנראה להתחיל באמצע השנה.
מתחילת המלחמה אנו עדים לתנודתיות מאוד גבוהה לא רק בשוקי המניות אלא גם בשוקי האג"ח אשר התקשו למצוא את האיזון בין האינפלציה הגבוהה לבין הצפי לפגיעה הכלכלית הצפויה בעקבות המלחמה.
לפחות נכון להיום, לאחר עוד שבוע תנודתי, השווקים אמנם הורידו העלאת ריבית של 50 נ"ב בהחלטה ביום רביעי הקרוב, אך מגלמים פד אגרסיבי יותר בהמשך כאשר כבר עבור ההחלטה באפריל השוק מגלם הסתברות של 50% לעלייה של 50 נ"ב. ובמבט לשנה הקרובה יותר מ-7 העלאות ריבית, מה שיביא את ריבית הפד האפקטיבית לרמה של 1.9% כבר בפברואר 2023
שני גורמים עזרו תמכו בזינוק מחודש בתשואות האג"ח ובתמחור הריבית במהלך השבוע האחרון
הראשון היה החלטת הריבית של ה-ECB אשר הפתיעה והייתה יותר אגרסיבית משציפו. ניכר כי למרות הפגיעה הכלכלית הקשה הצפויה, ב-ECB מאוד מוטרדים ממגמות האינפלציה הנוכחיות שרק הולכות להחריף עקב המלחמה. ב-ECB מבינים כי הפגיעה הכלכלית והזינוק באינפלציה הם אירועים בלתי נמנעים בטווח הקצר. ולכן הבחירה שלהם ושל הפד אגב, היא או לא לעשות דבר מה, שיתדלק עוד יותר את ציפיות האינפלציה הארוכות ויעלה את הסיכון לסחרור אינפלציוני. או לבצע את תפקידם הבסיסי והוא לשלוט באינפלציה. נכון, הידוק מוניטארי אל תוך משבר כלכלי יכול רק להעצים את הפגיעה בביקוש המצרפי, אך הבחירה כאן היא בין שתי אפשרויות לא פשוטות ורק באחת מהן הבנק המרכזי שומר על אמינות, ומייצב את הציפיות הארוכות.
הגורם השני היה נתוני האינפלציה בארצות הברית אשר ממשיכים לאותת על לחצי מחירים נרחבים וזה עוד לפני השפעות המלחמה הבלתי נמנעות.
מלחמה מצד אחד, הידוק מוניטארי מצד שני, מהן המשמעויות לשווקים?
אכן זו שנה לא ממש פשוטה להשקעות וזה בלשון המעטה.
לראייתנו, הפד אכן ייאלץ להיות יותר אגרסיבי במהלך החודשים הקרובים ובהחלט סביר כי בחודשים הבאים נראה עליות ריבית של 50 נקודות בסיס בפגישה. עם זאת, אנו מעריכים כי הפד לא יספיק במחזור הנוכחי להגיע לרמות הריבית שהשוק מגלם.
עוד לפני המלחמה הערכנו כי ארה"ב תחווה פגיעה בביקוש המצרפי עקב האינפלציה הגבוהה, השחיקה בשכר ובהכנסה הפנויה, אמון הצרכנים הנמוך ועקב מה שאנו מגדירים כרוויה בצריכה הפרטית לאחר שנים של הוצאות גבוהות.
כל מה שהמלחמה עושה היא רק להגביר את האינפלציה מצד אחד, ולהביא לפגיעה משמעותית בביקוש המצרפיים בעולם מן הצד השני באופן שישפיע על כל המדינות וכמובן שגם על ארה"ב.
מה שאנו מנסים לומר כאן הוא שאמנם הפד יהיה מאוד אגרסיבי, אך אנו מעריכים שחולשת הנתונים הכלכליים תתחיל להיות הרבה יותר ברורה בנתונים החל מחודשי הקיץ בהם אנו גם מצפים להתחיל לראות ירידה הדרגתית בקצב האינפלציה השנתי עקב התפוגגות השפעות קצה מהשנה שעברה. זה לא שהאינפלציה תהיה נמוכה, אך אנו מעריכים בזהירות שהמאזן של הסיכונים האינפלציוניים אל מול הפגיעה בפעילות הכלכלית יתחיל להשתנות מה שיוביל את הפד לעצור את מחזור העלאות הריבית לקראת סוף השנה.
המשמעות לשווקים היא שבמהלך החודשים הקרובים התנודתיות הגבוהה בשוקי המניות צפויה להמשך מה שממשיך להצדיק לראייתנו גישה יותר דפנסיבית. בשוק האג"ח אנו ממשיכים לדבוק בנוסחה הסטגפלציונית – אינפלציה גבוהה בטווח הקצר תומכת בצמודים הקצרים והבינוניים והפגיעה בפעילות הכלכלית והחולשה בשוקי המניות, ביחד עם ההערכה שלנו כי הפד יסיים את מחזור העלאות הריבית מוקדם מהצפוי תומך במח"מים ארוכים באפיקים הנומינליים בחו"ל כמו גם בישראל.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il