רון אייכל אנליסט קולמקס בסקירה שבועית - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> חדשות שוק ההון

רון אייכל אנליסט קולמקס בסקירה שבועית


רון אייכל קולמקס שוקי הון צילום: יחצ
האינפלציה היא מוקד עניין מרכזי כבר תקופה. וורן באפט התייחס בסוף השבוע הקודם לכך שהכלכלה מתחילה להיות "לוהטת", ושר האוצר ויו"ר הפדרל ריזרב לשעבר, ג'נט ילן, הודו ביום שלישי כי ייתכן שהריביות יצטרכו לעלות מעט כדי למנוע התחממות יתר של הכלכלה, למרות שילן הבהירה מאוחר יותר כי דבריה לא נועדו להיות תחזית או המלצה לבנק המרכזי להעלות את הריבית. 2 מניות מומלצות והמלצה על סחורה - סוכר

עיקרי הדברים:
•מניות הטכנולוגיה הציגו שבוע חלש למדי וירידות שערים, עם המשך הרוטציה לעבר מניות הערך, על חשבון מניות הצמיחה. נתונים כלכליים חלשים אפשרו שינוי מגמה בסקטור לכדי עליות ב-2 ימי המסחר האחרונים של השבוע
•החמצה של דוח התעסוקה מביא להיחלשות של ה-DXY
•השבוע יהיו בפוקוס נתוני האינפלציה והאשראי מסין. כמו כן, הרבה דוברים רשמיים של ה-Fed יספקו השבוע עניין למשקיעים

הזירה העולמית

מגמות מעורבות בשוקי המניות
המדדים העיקריים הניבו השבוע תשואות מעורבות ובמנעד די רחב, כאשר עליות השערים של יום שישי מחקו בחלקם הפסדים שנרשמו מתחילת השבוע. מדד הדאו ג'ונס היה מוצלח השבוע, בעוד שמדד הנאסד"ק למניות הטכנולוגיה רשם את ההפסד השבועי העמוק ביותר זה חודשיים. מניות הטכנולוגיה היו בקבוצת הענפים החלשים השבוע ביחד עם מוצרי צריכה מחזוריים, נדל"ן ותשתיות. מניות ה"ערך" רשמו תשואות עודפות על מניות ה"צמיחה", זה כבר שבוע שלישי ברציפות.
עונת הרווחים כבר נמצאת בשלבים האחרונים, כאשר 442 מחברות S&P 500 כבר דיווחו על תוצאות הרבעון הראשון. הרווחים הרבעוניים עקפו לרוב את הערכות האנליסטים ובפער רחב.השוק מעריך כי הרווח הכולל של חברות ה-S&P 500 יצמח ביותר מ-49% ביחס לרבעון הראשון בשנה הקודמת. עם זאת, עונת הדוחות הייתה יחסית "שקטה" במובן זה שלהפתעות כלפי מעלה או מטה לא היתה השפעה דרמטית על מחירי המניות.


דוח התעסוקה ממפחית חששות מפני מתחממות יתר של הכלכלה
האינפלציה היא מוקד עניין מרכזי כבר תקופה. וורן באפט התייחס בסוף השבוע הקודם לכך שהכלכלה מתחילה להיות "לוהטת", ושר האוצר ויו"ר הפדרל ריזרב לשעבר, ג'נט ילן, הודו ביום שלישי כי ייתכן שהריביות יצטרכו לעלות מעט כדי למנוע התחממות יתר של הכלכלה, למרות שילן הבהירה מאוחר יותר כי דבריה לא נועדו להיות תחזית או המלצה לבנק המרכזי להעלות את הריבית. נראה, כי המשקיעים ממוקדים בחיפוש אחר צווארי בקבוק בשרשרות האספקה ​​ואינפלציה במחירי התשומות. וכך, ביום רביעי דווח כי כי מחירי הנחושת והעץ הגיעו לשיאים חדשים של כל הזמנים.
האופטימיות בשוק המניות ביום שישי הייתה במידה רבה כתוצאה מנתונים חשובים המצביעים על כך שהכלכלה לא צומחת במהירות כפי שציפו. ממשרד העבודה דווח כי מספר המועסקים (ללא חקלאות) התרחב באפריל ב-266,000 בלבד, הפתעה כלפי מטה ובפער ניכר מהתחזית לכמעט מיליון משרות צפויות. בעוד שעסקי המסעדות והפנאי הוסיפו 331,000 משרות, המשרות בענפי הייצור והקמעונאות רשמו ירידה. שיעור האבטלה עלה במעט, מ-6.0% ל -6.1%, וגם נתוני המועסקים לחודש מארס עודכנו כלפי מטה. ישנן מספר עדויות לכך שמחסור בעובדים יוצר בהאטה בגיוס עובדים, וגם קיימת תחרות מוגברת על עובדים. ייתכן ואלו באו לידי ביטוי בזינוק מפתיע של 0.7% בשכר השעתי במהלך החודש. בראייה מנוגדת לדוח התעסוקה, התביעות השבועיות של מחוסרי עבודה הגיעו לשפל של תקופת המגיפה, לכדי 498,000.
חלק מנתוני השבוע הפתיעו לצד השלילי, גם אם במידה צנועה למדי. מדד המכון לניהול אספקה ​​(ISM) של פעילות הייצרנים באפריל הגיע ל-60.7 נק', הנמוך ביותר מאז ינואר והרבה מתחת לאומדני הקונצנזוס סביב 65 נק' (קריאות מעל 50 מצביעות על התרחבות). גם ההשקעות בבנייה לחודש מארס עלו בפחות מהצפי. מדד ה-ISM לענפי השירותים, לחודש אפריל, פספס את הצפי, אך מדד דומה של IHS Markit הפתיע קלות כלפי מעלה.

התשואה לפדיון של האג"ח הממשלתית האמריקאית ל-10 שנים נוגעת בשפל של חודשיים
נתוני המשרות המאכזבים עוררו ירידה חדה אך זמנית בתשואות האוצר ביום שישי בבוקר, ועזרו לדחוף זמנית את התשואה לפדיון באג"ח ל-10 שנים לשפל של חודשיים. כפי הנראה גם התבטאויות יוניות של כמה פקידי הפדרל ריזרב תרמו לירידת התשואה.
מרווחי אגרות חוב קונצרניות בדרגות השקעה התרחבו לצד חולשת המניות בתחילת השבוע. עם זאת, המרווחים התהדקו אחר כך על רקע כספים שנכנסו לאפיק.

אירופה בקצרה
הולנד ובלגיה החלו להקל בפעילות במדינה, ואיפשרו את פעילותו של מגזר האירוח.
מרבית מדינות אירופה נתנו לפחות לרבע מאוכלוסיותיהן מנה אחת של חיסון, כך דיווח העיתון "גרדיאן" (המקור: המרכז האירופי למניעת ובקרת מחלות).
בגרמניה, שם עלה משמעותית מספר האנשים המחוסנים, אמר שר הבריאות, ג'נס ספאן, כי לכל המבוגרים יוצע החיסון של אוקספורד-אסטרה-זנקה.
בריטניה מתכננת להציע חיסון שלישי לאלו שמעל לגיל 50 כבר בסתיו, במטרה אגרסיבית למגר את האיום הקורונה, עד חג המולד, כך דיווח העיתון "טיימס".
הנציבות האירופית גם הודיעה כי היא מתכננת לפתוח מחדש את גבולות האיחוד האירופי בפני נופשים מחוץ לגוש עד יוני.
הנתונים הכלכליים המשיכו להצביע על התקדמות רחב בפעילות גוש האירו בחודש מרץ. היקף המכירות הקמעונאיות בגוש האירו טיפס ב-2.7%, בהמשך לעלייה של 4.2% בפברואר. הגידול בהיקפי המכירות הקמעונאיות היה חזק במיוחד בהולנד, דנמרק, גרמניה וליטא.
הזמנות לייצור בגרמניה בחודש מארס עלו ב-3.0%, בהמשך לעלייה של 1.2% בפברואר. היצוא מגרמניה המשיך להתאושש במארס למרות המשך המגבלות ועלה ב-1.2%.הזירה הטכנית
Pfizer PFE, 39.58 דולר
דוחות רבע 1 2020:
הכנסות החיסונים של פייזר לקורונה היו גבוהות בכ-60% מהערכות השוק.
החברה צופה לספק 1.6 מיליארד מנות של החיסון בשנת 2021 תחת חוזים חתומים.
גם ללא הכנסות מחיסון הקורונה, ההכנסות התפעוליות של פייזר צמחו ב-8%.
חברת פייזר דיווחה על רווחיה לרבעון הראשון של שנת 2021 והם היו טובים. הרווח המתואם למניה (EPS) הגיע ל- 0.93 דולר ועקף את תחזיות האנליסטים ל-0.76 דולר בלבד, תוך צמיחה משמעותית השנה (YOY) של קרוב ל-50%. הכנסות פייזר הסכמו ב-14.6 מיליארד דולר והיו גבוהות ב-44.6% בהשוואה לרבעון הראשון של שנת 2020 ו-8.1% מעל ציפיות האנליסטים.
פייזר גם הפתיעה בצורה משמעותית בכל האמור להכנסות מהחיסון שלה לקורונה, אותו הוא מכנה בשם "BNT162b2". לפי הדיווח החיסון הניב רווח של 3.5 מיליארד דולר ברבעון הראשון של שנת 2021. האנליסטים ציפו לרווח של 2.2 מיליארד דולר ממוצר זה. המשקיעים המתינו לנתוני ההכנסות מהחיסונים לקורונה לרבעון הראשון, מכיוון שזהו הרבעון המלא הראשון במכירות החיסונים, לאחר שהחברה קיבלה אישור חירום בסוף השנה שעברה. ביצועים חזקים בתחום זה נתפסים כמשקפים את יכולתה של פייזר להגדיל את היקף ייצור החיסון וההכנסות, כאשר החברה זוכה לחוזי אספקה ​​ממשלתיים חדשים. ואכן, פייזר הודיעה כיבמהלך הרבע הראשון כי החברה חתמה על חוזים למסירת 1.6 מיליארד מנות של החיסון בשנת 2021, עם חוזים נוספים עם ממשלות קנדה וישראל למשלוחים מעבר ל-2021.
במבט קדימה, פייזר העלתה את התחזיות שלה לשנת 2021 והיא מונעת מביצועי החיסון שלה לקורונה ומצמיחה של 8% בהכנסות התפעוליות, ללא הכנסות ממוצר זה. כעת החברה צופה להכנסות השנה שבין 70.5 מיליארד דולר ל-72.5 מיליארד דולר, עלייה מ-59.4 מיליארד דולר ל-61.4 מיליארד דולר, בהתאם הרווח למניה עלה לטווח שבין 3.55 דולר ל-3.65 דולר, לעומת 3.10 דולר ל-3.20 דולר.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קניה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 27.80 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 44.45 דולר.Sugar SB1, 17.49 דולר
מחירי הסוכר בשוק הבינלאומי עלו כאשר התגבר השיח על צמצום הייצור בברזיל, ספקית הסוכר הגדולה בעולם. מחירי הסוכר העולמיים עלו ב-20% באפריל. הייצור הברזילאי עומד על כמעט 8-7 מיליון טון פחות משנה שעברה וגם תאילנד ייצרה 8-7 מיליון טון פחות מהייצור הרגיל שלה.
זה עשוי להועיל ליצוא הסוכר מהודו, שחלקה בשוק העולמי גדל. טחנות הסוכר במדינה עיבדו עד כה בקרוב ל-5.4 מיליון טון וביצעו משלוחים פיזיים של כ-4 מיליון טון. כושר הייצור של הודו הוא לא מלא, המדינה צפויה לגביר את כמויות הייצור לכדי 6 טון, במיוחד על העובדה שיש במדינה מלאים עודפים של סוכר.
אם שני היצואנים הגדולים בעולם יחד מייצרים כ-15 מיליון טון פחות ממה שהם עושים בדרך כלל, זה נותן הזדמנות להודו לייצא לשוק הבינלאומי והודו היא כיום אחת מיצואניות הסוכר הגדולות ויש לה עודף גדול עודף, מהשנתיים האחרונות. אז זה נותן הזדמנות לייצא, להפחית את עודפי הסוכר שלנו וגם להרוויח ממחיר הסוכר שנסק.
עם זאת, אם מסתכלים על זה מנקודת מבט ארוכת טווח, לא בטוח שהודו תהיה מתחרה רצינית הואיל ומחיר קנה הסוכר ההודי הוא כמעט כפול מהמחיר העולמי.
בינתיים, ייצור הסוכר באזור מרכז-דרום ברזיל שהוא מרכזי לייצור הסוכר צפוי לרדת ב-33% לעומת רמתו בשנה שעברה. כך עולה מסקר S&P Global Platts שנערך בקרב 11 אנליסטים ב-26 באפריל. ניתן להסביר את הירידה בעיבוד קני הסוכר על ידי עיכוב של שבועיים בתחילת קציר הסוכר עקב הבשלה מאוחרת ופחות טחנות (כ-30 תחנות) לעיבוד סוכר שפעלו החל מ-16 באפריל בהשוואה לשנה שעברה.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 11.06 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 17.91 דולר.Sysco SYY, 252.18 דולר
חברת סיסקו דיווחה על רווח רבעוני של 0.22 דולר למניה שהיה גבוה, לעומת אומדן הקונצנזוס שעמד על 0.20 דולר למניה. זאת, בהשוואה לרווח של 0.45 דולר למניה לפני שנה. נתונים אלה מותאמים לאירועים חד-פעמיים.
דוח רבעוני זה ייצג הפתעת רווח של 10%. לפני רבעון, היה צפוי כי מפיץ מזון זה ירשום רווח של 0.35 דולר למניה כאשר בפועל ייצר רווח של 0.17 דולר, מה שסיפק הפתעה של 51.43%-.
בארבעת הרבעונים האחרונים החברה עברה את הקונצנזוס הרבעוני שלוש פעמים.
סיסקו, המשתייכת לתעשיית המזון הציגה הכנסות של 11.82 מיליארד דולר ברבעון שהסתיים במרץ 2021, ופספסה את אומדן הקונצנזוס ב-2.95%. זאת, לעומת הכנסות של 13.7 מיליארד דולר לפני שנה. החברה עקפה את אומדני ההכנסות רק פעמיים בארבעת הרבעונים האחרונים.
קווין האוריקן, נשיא סיסקו ומנכ"ל אמר: "התאוששות עסקית חזקה בפתח. אנו רואים שיפור מתמיד של מגמות הביקוש מלקוחותינו בארצות הברית ואנחנו מוכנים לפעול בשווקים הבינלאומיים עם פתיחת השווקים מחדש. סיסקו עשתה התקדמות ניכרת במסגרת תהליך שינוי החברה, כאשר אנו משקיעים בצמיחה ובמקביל משנים את החברה בכדי לשרת טוב יותר את הלקוחות."
טכנית, המניה נמצאת בעמדת מכירה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 159.01 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 259.35 דולר.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il