רון אייכל קולמקס שוקי הון: סקירה שבועית והמלצות למסחר - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> חדשות שוק ההון

רון אייכל קולמקס שוקי הון: סקירה שבועית והמלצות למסחר


רון אייכל קולמקס שוקי הון צילום: יחצ
3 מניות לקניה - כמה אפסייד צפוי בכל אחת?
עיקרי הדברים
גם השבוע נמשכה האופטימיות כאשר מדד ה-S&P 500 המשיך לרשום שיאים. מניות ה"צמיחה" רשמו השבוע תשואה עודפת על מניות ה"ערך"
מדד המחירים ליצרן בארה"ב עולה בשיעור החד זה כמעט עשור, אך בראייה שבועית שוק האג"ח הממשלתי רשם רווחי הון (ירידת תשואה לפדיון)
על רקע פרסום מדד המחירים ליצרן, המשקיעים יתעניינו השבוע בפרסום מדד המחירים לצרכן (יום ג') כאשר האינפלציה השנתית עלולה לזנק עד לכדי 2.5%
ביום ד' תוזנק עונת הדוחות כאשר הבנקים הגדולים: JPM, GS ו-WFC יפרסמו דוחותיהם


המניות ממשיכות לרשום שיאים חדשים
מרבית המדדים העיקריים עלו השבוע לרמות השיא של כל הזמנים, גם כאשר מדד ראסל 2000 המייצג את המניות ה"קטנות" רשם הפסד צנוע. מדד ה-Nasdaq למניות הטכנולוגיה נסק ב-3.1% ועקף את מדד ה-S&P 500 שהתייקר ב-2.7%. מניות הטכנולוגיה הובילו בין היתר בהשפעת עליות מחירים חזקות במניות אפל ומיקרוסופט - המהוות יחדיו כ-20% משווי השוק מדד ה-Nasdaq ו-40% משווי הסקטור ((XLK. מניות האנרגיה פיגרו גם השבוע כאשר מחירי הנפט המשיכו לרדת. מניות הצמיחה ביצעו ביצועים טובים יותר ממניות הערך, וצמצמו את פער הביצועים בשנה זו.

שכר העבודה גואה הכי הרבה מאז אוגוסט כאשר הכלכלה נפתחת מחדש
המסחר השבועי התחיל בצורה חזקה בזכות נתוני השכר החודשיים של השבוע הקודם, שהתפרסמו כאשר השוק היה סגור לרגל יום שישי הטוב. ממשרד העבודה דווח כי מעסיקים הוסיפו 916,000 משרות בחודש מארס, הרבה מעבר לאומדני הקונצנזוס, כ-650,000, והכי הרבה מאז אוגוסט האחרון. פתיחתם מחדש של ברים, מסעדות והתחדשות הנסיעות סיפקו בבירור עדויות בדוח התעסוקה, עם 280,000 משרות שנוספו בענפי פנאי והאירוח. מספר המשרות הפנויות, שדווח ביום רביעי, הגיע לכמעט 7.4 מיליון דולר, הנתון הגבוה ביותר מאז ינואר 2019. עם זאת, מעט מוזר כי גם התביעות ראשוניות לדמי אבטלה הגיעו לרמה גבוהה מאוד.
חלק ניכר מהנתונים הכלכליים בשאר השבוע הפתיעו כלפי מעלה. מדד הפעילות למגזר השירותים של המכון לניהול אספקה ​​(ISM) קפץ לרמה הגבוהה ביותר אי פעם. דוח ה-ISM היה מרשים והצביע על חוזק בתעסוקה, בהזמנות חדשות ובפעילות העסקית שקיזז את החולשה שהייתה במלאי ובהזמנות לייצוא.

אינפלציה - מחירי היצרנים רושמים זינוק חד ביותר, כמעט עשור
אם היה אלמנט מדאיג בנתונים השבוע, יתכן שזה היה דיווחים על מחירים גבוהים יותר עבור תשומות בייצור. ביום שישי דווח מחירי היצרנים עלו בשיעור של 1% בחודש מארס, בערך פי שניים מהקנצנזוס. הזינוק דחף את העלייה השנתית לכדי 4.2%, הגבוהה ביותר מזה כמעט עשור. נראה כי המשקיעים פוקחים עין אחר שרשרת האספקה, במיוחד עיכובים בנמלי ארה"ב והמחסור העולמי במוליכים למחצה, מה שהוביל לכיבויים זמניים בקווי ייצור הרכב.

הכרזתו של הנשיא ג'ו ביידן בשבוע הקודם על תוכנית תשתיות בסך 2.25 טריליון דולר, נראתה גם ככזו שהגבירה את התקוות לצמיחה והאופטימיות. נראה, כי הסיכויים שהתכנית תהפוך לחוק גוברים בעקבות פסק דין פרוצדורלי, לפיו ניתן יהיה להעביר אותה על ידי הדמוקרטים בלבד, בהצבעה בסנאט. המשקיעים היו מעודדים כאשר הנשיא ביידן הצהיר כי הוא מוכן לנהל משא ומתן בכמה יועלו מיסי חברות, בכדי לשלם את עלות התוכנית.

פאוול רואה בהתאוששות "לא אחידה ולא שלמה"
התשואה לפדיון באג"ח של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים רשמה עלייה לאחר שפורסמו נתוני המחירים ליצרן, אך בראייה שבועית היא דווקא רשמה ירידה. יו"ר הפד, ג'רום פאוול, נאם ביום חמישי בפני קרן המטבע הבינלאומית (קרן המטבע הבינלאומית) ולדעתו הכלכלה העולמית תישאר שברירית עד שתרשם שליטה ברורה במגפה. יתר על כן, לדעתו ההתאוששות בארה"ב נותרה "לא אחידה ולא שלמה".

אירופה
הפתיחה המחודשת בבריטניה נמשכת - ראש הממשלה הבריטי בוריס ג'ונסון אמר השבוע כי אנגליה תעבור ב-12 באפריל לשלב השני ב"מפת הדרכים" להסרת הנעילה. הפעם, פאבים חיצוניים, חנויות נוספות, מספרות, מכוני כושר ונוספים יורשו להיפתח מחדש. ממשלת בריטניה הודיעה גם על מסגרת לחידוש הנסיעות הבינלאומיות, אשר עשויה להיכנס לתוקף ב-17 במאי, לכל המוקדם.

גרמניה מקיימת שיחות לקבלת החיסון הרוסי - גרמניה התחילה במשא ומתן דו-צדדי עם רוסיה לרכישת החיסון לקורונה - ספוטניק 5. כך אמר השבוע שר הבריאות הגרמני, ג'נס ספאהן, לשרי הבריאות של האיחוד האירופי בשיחת וידאו. ברמת האיחוד, נציבת הבריאות של האיחוד האירופי, סטלה קיריאקידס, סירבה לפתוח בשיחות עם רוסיה, מטעם הגוש.

התפוקה התעשייתית בצרפת ובגרמניה צונחת; מנגד עלייה בפעילות הבנייה בבריטניה - הייצור התעשייתי בגרמניה ובצרפת צנח בפברואר. הדבר מעלה חשש לקצב הצמיחה הכלכלית במדינות מרכזיות אלו בגוש. בצרפת, התפוקה הכוללת צנחה ב-4.7%, בעוד שהייצור התעשייתי בגרמניה התכווץ ב-1.6%.
לעומת זאת, פעילות סקטור הבנייה בבריטניה צמח בקצב המהיר ביותר מאז ספטמבר 2014, על פי מדד מנהלי הרכש של IHS Markit / CIPS (PMI). דו"ח זה וסקרי ה- PMI החזקים האחרונים לשירותים וייצור עשויים להצביע על התכווצות צנועה למדי של המשק ברבעון הראשון, לעומת הצפי.

הזירה הטכנית
Amazon AMZN, 3,372.2 דולר
ענק הקמעונאות אמזון ניצח בשבוע שעבר בקרב קשה נגד קמפיין להקמת ועד עובדים במחסן באלבמה. הניצחון של אמאזון מחד, מסמן תבוסה גדולה עבור תומכי העבודה, מאידך. אך ברור, כי זהו רק שלב אחד הואיל וישנם מאמצים רבים של העובדים להתארגן במתקנים אחרים של אמזון ברחבי המדינה.
אמזון נאלצה לבזבז מיליונים בשכירת משרדי עורכי דין שפועל לבלימת התאגרנויות של עובדים. מאמצי ההתארגנות תפסו את תשומת הלב הלאומית, כולל של הנשיא ג'ו ביידן, בין השאר בגלל המוניטין של אלבמה כמדינה המתנגדת לועדים.
ההצבעה נגד התאגדות עובדי אמזון הייתה ברורה. מתוך 5,876 עובדי אמזון הזכאים להצביע במתקן, רק 3,041 הצביעו כאשר 1,798 הצביעו נגד הצטרפות לאיגוד הקמעונאות, הסיטונאות והחנויות הכלבו (RWDSU) ו-738 הצביעו בעד המהלך.
בהצהרה שניתנה לאחר ההצבעה, הודיע ה-RWDSU כי תוגש התנגדות רשמית למועצה הלאומית ליחסי עבודה (NLRB), לפיה אמזון מתערבת בזכות העובדים להצביע. אם יצליח, יתכן והדבר יתניע בחירות חוזרות.
חוקי העבודה בארה"ב יוצרים חוסר שוויון בין מעסיקים לעובדים המבקשים להתארגן. לדוגמא, מארגני האיחוד אינם רשאים לדבר בתוך מתקני אמזון עם עובדים, ועובדים יכולים לדבר רק עם עובדים אחרים בהפסקות ולפני ואחרי העבודה. למעשה, אמזון יכולה לגרום לעובדים להפסיק את מה שהם עושים בכל נקודה ביום, להכניס אותם לחדר ולדבר איתם נגד האיחוד.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה חזרה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 2,071.22 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 3,997.44 דולר.

איירפורט סיטי (איירפורט סיטי, 5,155 אג')
החברה עוסקת ב-2 מגזרי נדל"ן – מניב ומגורים. בשני המגזרים החברה פועלת החל בשלב האיתור והייזום, דרך בשלבי הפיתוח וההקמה וכלה בהשכרה או מכירה.
האסטרטגיה העסקית של הקבוצה נגזרת ממעמדה כאחד הגופים הגדולים במשק העוסקים בהשכרה וניהול נכסי נדל"ן וכגוף המתמחה בנכסים תחבורתיים. לקבוצה צבר קרקעות גדול בפריסה ארצית הכולל חטיבות קרקע גדולות במיקומים מרכזיים. האסטרטגיה העסקית של הקבוצה מבוססת על המשך צמיחת הקבוצה בתחום פעילות הליבה שלה, שהינה השכרת נכסים וניהולם והרחבת תיק נכסים הקיים על ידי פיתוח קרקעות בבעלות החברה, רכישת מקרקעין והשבחת נכסים קיימים, בעיקר בישראל, אך גם באירופה.
בשנת 2020 הסתכמו סך הכנסות החברה בכ-730 מיליון ש"ח, לעומת כ-770 מיליון בשנת 2019, המהווה ירידה של 5.5%. ה-NOI הסתכם ב-570 מיליון ש"ח, לעומת 594 מיליון ש"ח ב-2019 או 596 מיליון ש"ח בשנת 2018.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 3,098 אג'. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 6,836 אג'.

Carnival Corp CCL, 29.30 דולר

חברת הקרוזים, קרניבל, דיווחה ביום רביעי על הרווחים וההכנסות ברבעון הראשון שהסתיים ב-28 לפברואר. החברה החמיצה את תחזיות האנליסטים.
קרניבל הכריזה על הפסד למניה של 1.79 דולר בהכנסות, לעומת קונצנזוס להפסד של 1.66 דולר למניה.
ברבעון המקביל אשתקד דיווחה החברה על רווח למניה של 22 סנט. ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-26 מיליון דולר בלבד, והיו נמוכות משמעותית מהקונצנזוס שעמד על 108 מיליון דולר.
הנשיא והמנכ"ל, ארנולד דונלד, אמר כי "אנו מתמקדים בחידוש הפעילות ככל שמתאפשר, ובמקביל באופן שמאפשר את בריאות הציבור. האחריות שלנו היא גבוהה יותר והיא ניצבת בראש סדר העדיפויות ובהם גם ציות, הגנת הסביבה ובריאותם, בטיחותם ורווחתם של כולם. "
החברה סיימה את הרבעון עם קופת מזומנים בשווי של 11.5 מיליארד דולר ולדעתה ביכולתה לשוב לפעילות באופן מלא בצורה מהירה מאוד.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 17.61 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 46.47 דולר.


פרטי מכין עבודת הניתוח:
שם: רון אייכל, ת.ז 029027703
כתובת: יגאל אלון 94, ת"א.
בעל רישיון משווק השקעות מספר 6910
השכלה: ד"ר מנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. תואר ראשון ושני בכלכלה מהטכניון
ניסיון תעסוקתי - 20 שנה
פרטי התאגיד המורשה מטעמו פועל מכין עבודת הניתוח:
טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ. בעלת רישיון משווק השקעות מספר: 804.
מרחוב יגאל אלון 94, מגדל אלון 2, תל אביב. טלפון: 073-7903784. פקס: 073-2580058.
גילוי נאות מטעם מכין עבודת הניתוח: למכין עבודת הניתוח לא ידוע על ניגוד עניינים במועד פרסום עבודת הניתוח.
גילוי נאות מכח תקנות זירות סוחר:
עיסוקה המרכזי של החברה הוא ניהול זירת סוחר, וכי מחד, היא מפרסמת עבודת ניתוח זו, אשר ניתן לבסס עליהן החלטה בדבר כדאיות השקעה, החזקה, קניה או מכירה של מכשיר פיננסי הנסחר בזירה ושוויו מושפע מערך נכס הבסיס ומנגד היא משמשת כצד הנגדי לעסקאות מול הלקוח . בהתאם לכך, לחברה ניגוד עניינים במספר היבטים:
בשלב הפתיחה והסגירה של העסקה, החברה היא הקונה כשהלוקח מוכר ולהפך. לפיכך, אינטרס החברה בשער המכשיר הפיננסי, אשר ערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא העבודה, מנוגד לאינטרס הלקוח, הן בשלב פתיחת העסקה והן בשלב סגירתה.
החברה אינה מתחייבת להתכסות בגין כל עסקה של לקוח ולכן היא עשויה להיות מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. לפיכך, מרוויחה החברה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.
כאשר החברה מתכסה, היא עשויה לבצע התכסות זאת מול תאגיד קשור. בהתאם לכך, ייתכן כי קבוצת החברה תהיה מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. במקרה זה, מרוויחה הקבוצה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.
החברה נוקטת באמצעים לצמצום ניגודי העניינים, אך אין באמצעים אלה כדי למנעם לחלוטין. למידע נוסף ראו פרק 6 – מדיניות ניגוד העניינים - בתקנון המסחר של החברה:

תקנון מסחר קולמקס
השירותים בזירה כרוכים בעמלות שונות. לפירוט בדבר עמלות אלה ראו: https://www.colmex.co.il/assets-and-comissions/
גילוי נאות מטעם טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ מכח הוראת האנליזות:
עבודת הניתוח הועברה לחברה מידי עורך עבודת הניתוח בתאריך 11/04/2021. עבודת הניתוח פורסמה בתאריך 11/04/2021.
החברה ביצעה במהלך החודש שקדם למועד פרסום עבודת ניתוח זו, עסקאות ו/או החזיקה בעסקאות פתוחות במכשיר פיננסי שערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא עבודת ניתוח זו, מכוח היותה זירת סוחר, כמפורט לעיל.
לחברה קיימות עסקאות פתוחות במכשיר פיננסי שערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא עבודת ניתוח זו, מכוח היותה זירת סוחר, במועד פרסום האנליזה.
החברה ו/או תאגיד קשור לה לא ניהלו הנפקה פרטית או הצעה של ניירות ערך של התאגיד הנסקר במהלך 12 החודשים שקדמו למועד פרסום עבודת הניתוח.
החברה ו/או תאגיד קשור לה לא קיבלו מהתאגיד הנסקר תמורה בגין מתן שירותים במהלך 12 החודשים שקדמו למועד הפרסום של עבודת הניתוח.
החברה ו/או תאגיד קשור לה לא צפויים לקבל תמורה בהיקף מהותי מהתאגיד הנסקר לאחר פרסום עבודת הניתוח.
החברה ו/או תאגיד קשור לה אינם משמשים כעושה שוק בניירות הערך של התאגיד הנסקר.
במועד פרסום עבודת הניתוח ובמהלך 30 הימים שקדמו למועד הפרסום, החברה ו/או תאגיד קשור לה, לא החזיקו בחשבונות הנוסטרו שלהם, או בחשבונות המנוהלים על ידם, החזקה מהותית בנייר ערך נשוא עבודת ניתוח זו, או בסוג מסוים של ניירות ערך של התאגיד הנסקר.
במועד פרסום עבודת האנליזה, לא החזיק בעל השליטה בחברה, החזקה מהותית בנייר הערך נשוא עבודת הניתוח או בסוג מסוים של ניירות
כללי
עבודת ניתוח זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ או שיווק לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. המידע, הפרטים, הדעות ומסקנות עורך עבודת הניתוח, כפי שאלה מפורטים בעבודת ניתוח זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה מראש או בכלל. עבודת ניתוח זו היא על דעת עורך עבודת הניתוח בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. עבודת ניתוח זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ או שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. החברה וחברות קשורות לחברה, בעלי מניותיה, עובדיה ו/או מי מטעמן לא יהיו אחראים, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בעבודת ניתוח זו, ככל שייגרם. החברה אינה מתחייבת ואין בעבודת ניתוח זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מאמור בעבודת ניתוח זו. עבודת ניתוח זו הינה רכושה הבלעדי של טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ, ואין להעבירה לצד ג', להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם או לצלם, באופן מלא או חלקי מבלי לקבל אישור מראש ובכתב מהחברה.
אני רון אייכל, בעל רישיון מס' 6910, מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת ניתוח זו משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים ועל התאגיד שהנפיק ניירות ערך אלה. רון אייכלטלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il