המלצת קניה למניית ענקית האנרגיה האמריקנית Chevron - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> חדשות שוק ההון

המלצת קניה למניית ענקית האנרגיה האמריקנית Chevron


רון אייכל קולמקס שוקי הון צילום: יחצ
הנסחרת בבורסה הראשית בניו-יורק (סימול CVX) אחרי שזינקה ב-70% מהשפל באוקטובר האחרון‎
Chevron Corporation

עיקרי הדברים
שברון חברה בעלת שם עולמי בתחום האנרגיה הפועלת בכל שרשרת הערך, החל בחיפוש וקידוח, דרך הובלה וכלה בשיווק של גז ונפט. החברה מצליחה לשבור על פורטפוליו יציב בעיקר בזכות הפריסה העולמית.
דוחות היו שברון פחות טובים מדוחות הרבעון המקביל, אך חלה מגמת שיפור ברבעונים האחרונים. עם היציאה ממשבר הקורונה, ניתן לראות כי התאוששות הכלכלות העולמיות מעלה את מחירי הסחורות, דבר שמשפר את המצב הפיננסי של שברון ומחיר המניה שלה.
מחירי הגז והאנרגיה נמצאים במומנטום חיובי אך פוליטיקה בין המעצמות עשויה להשפיע באופן ניכר על מחירים.
טכנית המניה נסחרת לשבוע הקרוב במגמה חיובית.

הזווית הטכנית לשבוע הקרוב
שם החברה\ני"ע: Chevron
Ticker: CVX
מחיר: 107.97
המלצה: קניה
תמיכה: 106.05
התנגדות: 110

טכנית המניה נמצאת לשבוע הקרוב במגמה חיובית חזקה כאשר רוב האינדיקטורים כולל אינדיקטור המומנטום תומכים בעליה במחירה ונותנים דירוג Buy. אינדיקטור ה-Oscillators הינו Neutral.

Graphical user interface, application<BR>Description automatically generated

תיאור החברה
חברת שברון פועלת כחברת אחזקות משולבת בתחום האנרגיה ועוסקת בעיקר בחיפוש, הפקה ושיווק נפט, גז ודלקים ברחבי העולם ביותר מ-180 מדינות. מטה החברה ממוקם בעיר סן רמון שבקליפורניה ושטחי הפעילות המשמעותיים של החברה נמצאים באזור החוף המערבי, חוף המפרץ של ארצות הברית, דרום מזרח אסיה, קוריאה הדרומית, אוסטרליה ודרום אפריקה. אזור פעילות משמעותי נוסף הוא אגן פרמיאן שבמערב טקסס.
פעילות החברה כוללת חיפוש, קידוח והפקת נפט גולמי וגז טבעי, זיקוק נפט גולמי לדלקים ומוצרי אנרגיה, שיווק נפט גולמי, גז ודלקים, תעבורת נפט גולמי, גז טבעי ודלקים באמצעות קווי צינור, אוניות, רכבות וציוד ממונע אחר.
ב-5 באוקטובר 2020 סיימה חברת שברון את רכישת חברת נובל אנרג'י בעסקת חילופי מניות בסכום שנאמד בכ-4.2 מיליארד דולר. בעקבות זאת היא מחזיקה כיום בכ-25% מהזכויות בקידוח הגז "תמר" ובכ-40% מקידוח ליוויתן.
כמו כן, ב-2020 בעת ירידת מחירי הנפט לשפל בתקופת הקורונה, שברון ואקסון מובייל דיברו על אפשרות של מיזוג, דבר שהיה נראה כשינוי מבני רציני לענף הנפט, אולם לאור חששות שהממונים על התחרות לא יאפשרו את המיזוג, הנושא ירד מהפרק לבינתיים.
מניית שברון נסחרת לפי שווי שוק של 208 מיליארד דולר עם מכפיל רווח למניה היסטורי שלילי. החברה שומרת על שיעור דיבידנד מרשים של 4.96% למניה.

תוצאות כספיות
ברבעון הראשון של 2021, דיווחה שברון על הכנסות בסך 32.03 מיליארד דולר לעומת 31.5 מיליארד דולר באותה תקופה, לפני שנה.
החברה רשמה רווח נקי של 1.38 מיליארד דולר לעומת רווח של 3.6 מיליארד דולר לפני שנה. הרווח למניה הסתכם ב-0.72 דולר למניה, לעומת רווח למניה של 1.93 דולר למניה בתקופה המקבילה, אשתקד.
הכנסות שברון נפגעו קשות בשנת 2020 לאור הירידה החזקה במחירי האנרגיה. דוחות הרבעון הראשון ושל שלושת הרבעונים שקודמים לו, מציגים מגמת שיפור משמעותית בהכנסות וברווחים עם היציאה ממשבר הקורונה, דבר שמתיישר עם מחיר המניה שעלה מאוקטובר האחרון ועד לאחרונה בכ-55%.
הרבעון, פעם ראשונה מאז פרוץ המגפה, שברון הציגה תזרים מזומנים מפעילות שוטפת, למעט הון חוזר, שעלה על סך מזומני ​​CapEx והוצאות דיבידנד.מה צופן העתיד לחברה
עם פרסום הדוחות, התייחסו בחברה לנושאים הבאים אשר עשויים להשפיע על עתידה. החברה צופה כי יתרות המזומנים ירדו בהמשך השנה. כמו כן, היא מעוניינת בהגדלת הדיבידנד והיא משאירה נושא זה בראש סדר העדיפויות הפיננסי שלה. ההנהלה מצפה להתחיל ברכישה חוזרת של מניות כאשר יחזור הביטחון שאכן מסוגלת לקיים תוכנית רכישה חוזרת למשך מספר שנים, במהלך מחזור מחירי הנפט.
בנוסף, בחברה הסבירו כי הגידול בייצור עקב הרכישה של נובל יותר ממקוזז על ידי מספר גורמים הכוללים ירידות במכירת נכסים, סערות חורף והמדיניות המצמצמת של OPEC +. ההשפעה של צמצום OPEC נאמדת בכ-40,000 חביות של נפט ליום, בעיקר בקזחסטן.

שברון מושפעת רבות ממחירי הסחורות-גז ונפט, אם אלה יישארו גבוהים החברה תצליח להמשיך ולצמוח. מחירי הסחורות מושפעות רבות מטיב היחסים בין ארצות הברית לאירן ואירועים גיאופוליטיים נוספים שנמצאים בכותרות. כמו כן, המשך התאוששות הכלכלה העולמית תגדיל את הצריכה והביקוש העולמי לנפט והגז.

נתונים כספיים ופיננסים


A picture containing table<BR>Description automatically generated

פרטי מכין עבודת הניתוח:
שם: רון אייכל, ת.ז 029027703
כתובת: יגאל אלון 94, ת"א.
בעל רישיון משווק השקעות מספר 6910
השכלה: ד"ר מנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. תואר ראשון ושני בכלכלה מהטכניון
ניסיון תעסוקתי - 20 שנה
פרטי התאגיד המורשה מטעמו פועל מכין עבודת הניתוח:
טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ. בעלת רישיון משווק השקעות מספר: 804.
מרחוב יגאל אלון 94, מגדל אלון 2, תל אביב. טלפון: 073-7903784. פקס: 073-2580058.
גילוי נאות מטעם מכין עבודת הניתוח: למכין עבודת הניתוח לא ידוע על ניגוד עניינים במועד פרסום עבודת הניתוח.
גילוי נאות מכח תקנות זירות סוחר:
עיסוקה המרכזי של החברה הוא ניהול זירת סוחר, וכי מחד, היא מפרסמת עבודת ניתוח זו, אשר ניתן לבסס עליהן החלטה בדבר כדאיות השקעה, החזקה, קניה או מכירה של מכשיר פיננסי הנסחר בזירה ושוויו מושפע מערך נכס הבסיס ומנגד היא משמשת כצד הנגדי לעסקאות מול הלקוח . בהתאם לכך, לחברה ניגוד עניינים במספר היבטים:
בשלב הפתיחה והסגירה של העסקה, החברה היא הקונה כשהלוקח מוכר ולהפך. לפיכך, אינטרס החברה בשער המכשיר הפיננסי, אשר ערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא העבודה, מנוגד לאינטרס הלקוח, הן בשלב פתיחת העסקה והן בשלב סגירתה.
החברה אינה מתחייבת להתכסות בגין כל עסקה של לקוח ולכן היא עשויה להיות מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. לפיכך, מרוויחה החברה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.
כאשר החברה מתכסה, היא עשויה לבצע התכסות זאת מול תאגיד קשור. בהתאם לכך, ייתכן כי קבוצת החברה תהיה מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. במקרה זה, מרוויחה הקבוצה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.
החברה נוקטת באמצעים לצמצום ניגודי העניינים, אך אין באמצעים אלה כדי למנעם לחלוטין. למידע נוסף ראו פרק 6 – מדיניות ניגוד העניינים - בתקנון המסחר של החברה:

תקנון מסחר קולמקס
השירותים בזירה כרוכים בעמלות שונות. לפירוט בדבר עמלות אלה ראו: https://www.colmex.co.il/assets-and-comissions/
גילוי נאות מטעם טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ מכח הוראת האנליזות:
עבודת הניתוח הועברה לחברה מידי עורך עבודת הניתוח בתאריך ‏16/06/2021. עבודת הניתוח פורסמה בתאריך ‏16/06/2021.
החברה ביצעה במהלך החודש שקדם למועד פרסום עבודת ניתוח זו, עסקאות ו/או החזיקה בעסקאות פתוחות במכשיר פיננסי שערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא עבודת ניתוח זו, מכוח היותה זירת סוחר, כמפורט לעיל.
לחברה קיימות עסקאות פתוחות במכשיר פיננסי שערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא עבודת ניתוח זו, מכוח היותה זירת סוחר, במועד פרסום האנליזה.
החברה ו/או תאגיד קשור לה לא ניהלו הנפקה פרטית או הצעה של ניירות ערך של התאגיד הנסקר במהלך 12 החודשים שקדמו למועד פרסום עבודת הניתוח.
החברה ו/או תאגיד קשור לה לא קיבלו מהתאגיד הנסקר תמורה בגין מתן שירותים במהלך 12 החודשים שקדמו למועד הפרסום של עבודת הניתוח.
החברה ו/או תאגיד קשור לה לא צפויים לקבל תמורה בהיקף מהותי מהתאגיד הנסקר לאחר פרסום עבודת הניתוח.
החברה ו/או תאגיד קשור לה אינם משמשים כעושה שוק בניירות הערך של התאגיד הנסקר.
במועד פרסום עבודת הניתוח ובמהלך 30 הימים שקדמו למועד הפרסום, החברה ו/או תאגיד קשור לה, לא החזיקו בחשבונות הנוסטרו שלהם, או בחשבונות המנוהלים על ידם, החזקה מהותית בנייר ערך נשוא עבודת ניתוח זו, או בסוג מסוים של ניירות ערך של התאגיד הנסקר.
במועד פרסום עבודת האנליזה, לא החזיק בעל השליטה בחברה, החזקה מהותית בנייר הערך נשוא עבודת הניתוח או בסוג מסוים של ניירות

כללי
עבודת ניתוח זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ או שיווק לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. המידע, הפרטים, הדעות ומסקנות עורך עבודת הניתוח, כפי שאלה מפורטים בעבודת ניתוח זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה מראש או בכלל. עבודת ניתוח זו היא על דעת עורך עבודת הניתוח בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. עבודת ניתוח זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ או שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. החברה וחברות קשורות לחברה, בעלי מניותיה, עובדיה ו/או מי מטעמן לא יהיו אחראים, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בעבודת ניתוח זו, ככל שייגרם. החברה אינה מתחייבת ואין בעבודת ניתוח זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מאמור בעבודת ניתוח זו. עבודת ניתוח זו הינה רכושה הבלעדי של טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ, ואין להעבירה לצד ג', להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם או לצלם, באופן מלא או חלקי מבלי לקבל אישור מראש ובכתב מהחברה.
אני רון אייכל, בעל רישיון מס' 6910, מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת ניתוח זו משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים ועל התאגיד שהנפיק ניירות ערך אלה.
רון אייכל


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il