עליית ערך משמעותית במרחביה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > מחשבים וטכנולוגיה

עליית ערך משמעותית במרחביה


מרחביה אחזקות
חברת קליבלנד דיאגנוסטיקס (CD’X), שפיתחה טכנולוגיה חדשנית לאבחון מוקדם של סרטן, גייסה 3 מיליון דולר לפי שווי של 65 מיליון דולר לפני הכסף

הגיוס משקף שווי כמעט פי 7 מהשווי בו מרחביה השקיעה לפני כ- 4 שנים
מרחביה, שמחזיקה 7.5% ב-CD’X לאחר הגיוס הנוכחי, נסחרת לפי שווי של כ-19 מיליון שקל

רמת גן, 2 בספטמבר 2019 – מרחביה אחזקות והשקעות (סימול: מראח), חברת השקעות ישראלית המתמחה בחברות צעירות בתחומי מדעי החיים, מודיעה על השקעה מהותית בחברת הפורטפוליו CD’X. הושלם גיוס של 3 מיליון דולר ב-CD’X לפי שווי של 65 מיליון דולר לפני הכסף. מרחביה המחזיקה 7.5% ב-CD’X לאחר הגיוס הנוכחי, השקיעה בה בשנת 2015 לפי שווי של כ-10 מיליון דולר.


הפיתוח המוביל והמתקדם ביותר של CD’X הוא בתחום בדיקת סריקה, מיון ואבחון של סרטן הערמונית, האמור להוות אמצעי בדיקה מהימן יותר מבדיקות הקיימת בשוק כיום, זאת באמצעות ניתוח מבני של חלבון המשמש כסמן ביולוגי לזיהוי תאי סרטן.


אלי ארד, מנכ"ל מרחביה: "CD’X היא חברת פורצת דרך בתחום אבחון מוקדם של סרטן בבדיקה דם פשוטה. הגיוס לפי שווי של 68 מיליון דולר משקף עליית ערך של כמעט פי 7 בחברה, זאת תוך 4 שנים בלבד ממועד ההשקעה של מרחביה ותורם באופן מהותי לשווי הנכסי שלנו. המשקיעים החדשים ב-CD’X משוכנעים גם הם כי פוטנציאל החזר ההשקעה של החברה הוא משמעותי. אנו ממשיכים ביישום האסטרטגיה העסקית להשקעה בטכנולוגיות פורצות דרך, בעלות פוטנציאל גלובלי משמעותי ובשווקים בעלי קצבי צמיחה גבוהים."
מרחביה עצמה נסחרת בשווי של כ-19 מיליון שקל, ולה החזקות במספר חברות מבטיחות נוספות כגון RMDY שהודיעה על מו"מ למכירתה, בה השקיעה מרחביה 0.5 מיליון דולר והיא צפויה לקבל עד 3.7 מיליון דולר עם השלמת העסקה.


חברה נוספת היא קרדיאק-סנס, בה מחזיקה מרחביה כ-7%, שגייסה השקעה לפי שווי של 35 מיליון דולר, לפני הכסף. קארדיאק-סנס מפתחת אביזר לביש לניטור מדדי גוף רפואיים, המאפשר ניטור רציף ובלתי מוגבל בזמן של קצב הלב לצורך זיהוי הפרעות כמו פרפור פרוזדורים ודום לב, ברמת דיוק גבוהה. קארדיאק-סנס מתכננת להשלים ניסויים הקליניים על מנת לקבל אישור CE ו-FDA ולחתום על הסכמים אסטרטגיים עם גופים מובילים בעולם לשם שיווק הטכנולוגיה שלה.


למרחביה פעילות בתחום הקנאביס הרפואי והיא הודיעה על השקעה של 400 אלף דולר תמורת 20% מחברת ויאולי, שהוקמה בחממה הטכנולוגית Sanara Ventures שבה שותפות חברות טבע תעשיות ופיליפס, ומפתחת טכנולוגיה פורצת דרך לצריכת שמן קנאביס רפואי במינון מדויק וללא צורך בחימום.
חברה נוספת בפורטפוליו של מרחביה היא EFA, בה מחזיקה החברה כ-9%, ופועלת כיום בחממה הטכנולוגית eHealth Ventures, בה שותפים קופ"ח מכבי, חברת מדיסון, קליבלנד קליניק ואמג'ן. למרחביה זו השקעה שניה בחברת חממה של eHealth Ventures, לאחר שהשקיעה סך 600 אלף שקל תמורת כ-6% ב-TrainPain, המפתחת פלטפורמה מבוססת AI לשיקום נוירולוגי של כאב כרוני – שוק המוערך ב-635 מיליארד דולר בארה"ב בשנה.

אודות מרחביה
מרחביה אחזקות והשקעות (ת"א: מראח) היא חברה ישראלית המתמחה בביצוע השקעות בחברות הזנק צעירות ומבטיחות הפועלות בתחומים מובילים בעלי ביקוש גבוה במדעי החיים, וזאת בשילוב מוסדות רפואיים מובילים בעולם - ביניהם קליבלנד קליניק מארה"ב. חברות הפורטפוליו של מרחביה כוללות את חברת CDx (קליבלנד דיאגנוסטיקס. מוחזקת ב-7.5%), המפתחת שיטה לאבחון מוקדם של סרטן מסוגים שונים, באמצעות הזיהוי בבדיקת דם של שינויים במבנה הסמן הביולוגי החלבוני IsoPSA, המצביעים על הימצאות מחלה. בנוסף, מרחביה מחזיקה כ-6% בחברת RMDY Health הפועלת באחד השווקים הצומחים בעולם הרפואה.


החברה מפתחת ומספקת פלטפורמת רפואה דיגיטלית, המאפשרת לארגונים בתחום הבריאות מעבר מהיר ויעיל ממתן שרותי רפואה מסורתיים ויקרים המבוססים על מפגש עם החולה, לרפואה דיגיטלית המאפשרת ניהול מרחוק והכוונה רציפה של מטופלים. כמו כן השקיעה מרחביה בחברת EFA, המפתחת מכשיר המשמש כמעבדת אבחון ניידת ונישאת, לביצוע ספירת דם ובדיקות נוספות באמצעות בדיקות דם, ועונה על הצורך העולמי להפחית ככל הניתן שימוש יתר באנטיביוטיקה. החברה פועלת כיום בחממה הטכנולוגית eHealth Ventures, בה שותפים קופ"ח מכבי, חברת מדיסון, קליבלנד קליניק ואמג'ן.


באוקטובר 2018 הודיעה החברה על כניסתה לשוק הכאב הכרוני באמצעות השקעה ב-TRAINPAIN, חברת פורטפוליו של חממה בה שותפה קופ"ח מכבי, המפתחת פלטפורמה מבוססת AI לטיפול בכאב כרוני – שוק המוערך ב-635 מיליארד דולר בארה"ב בשנה, ומתמקדת בשלב הראשוני בטיפול בחולי פיברומיאלגיה, הפוגעת ב-3%-6% מאוכלוסיית העולם. עוד באוקטובר 2018 הודיעה מרחביה על כניסתה להשקעות בתחום המו"פ של קנאביס רפואי, ועל כוונתה לממש את יכולותיה בתחום בחינת השקעות במדעי החיים ובטכנולוגיה ומימוש מדיניות השקעה בתחום, וכן את קשריה הבינ"ל עם גופים מובילים גם בתחום הקנאביס הרפואי עם דגש על חברות מחקר ופיתוח.


משרדי ההנהלה של מרחביה נמצאים ברמת גן. https://www.merchavia.comטלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il