טק מהינדרה זכתה בפרויקט ענק ליישום מערכת שוק ההון בבנק מזרחי טפחות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > מחשבים וטכנולוגיה

טק מהינדרה זכתה בפרויקט ענק ליישום מערכת שוק ההון בבנק מזרחי טפחות


צורי חורין טק מהינדרה סמנכל מכירות קרדיט עוז לוטם
שווי הפרויקט מוערך במיליוני דולר
הענקית ההודית, טק מהינדרה, ספקית מובילה של שירותי טכנולוגיה, יעוץ ופתרונות IT, הודיעה שחתמה לאחרונה על הסכם עם בנק מזרחי טפחות, להסבה ויישום מערכת שוק ההון. שווי הפרויקט מוערך במליוני דולרים וצפוי להימשך כשנתיים.

טק-מהינדרה נבחרה להוביל את פרויקט הענק להסבה ויישום מערכת שוק ההון הקיימת בבנק מזרחי טפחות. המערכת החדשה מורכבת משילוב פתרונות התוכנה המתקדמים ביותר בשוק, וכוללת את התוכנה הבנקאית T24 מבית חברת Temenos, וכן פתרונות משלימים המבוססים על תוכנת Ivory 360 של חברת שנהב.

הפתרון המשולב הינו מוצר המדף היחיד הקיים כיום בעולם הבנקאות, המספק מענה שלם לפעילות מסחר בניירות ערך ונגזרים עתידיים ישראליים וזרים, ומנהל את כל מחזור החיים של הפעילות. כחלק מהפרויקט, תכשיר טק-מהינדרה את עובדי הבנק לשימוש במערכת החדשה, באופן שיאפשר שילובם בתהליך היישום ובתחזוקת המערכת, לאחר עליית המערכת החדשה לאוויר.

צורי חורין, סמנכ"ל טק-מהינדרה, ישראל: "הזכיה בפרויקט בבנק מזרחי טפחות מצטרפת לזכיות נוספות של טק מהינדרה בתחום יישום מערכות ליבה בנקאיות בבנקים בישראל, בשנתיים האחרונות. הצטרפות הבנק לקהילת הלקוחות של טק מהינדרה ומשתמשי Temenos בישראל, תאפשר לבנק שיתוף ידע ומשאבים כמו גם מוכנות וצמצום עלויות, שהן פועל יוצא של יישום הרגולציה הבנקאית".

איילה חכים, מנהלת חטיבת הטכנולוגיה של בנק מזרחי טפחות: "המערכת תצמצם סיכונים תפעוליים ותאפשר הרחבת תחומי הפעילות העסקית בהתאמה לאסטרטגיית הבנק ולדרישות השוק המשתנות ב-TTM מהיר".

את הפרויקט ינהל מטעם הבנק אלדד הרשטיג, שהיה בעברו מנמ"ר הבורסה לניירות ערך, וריכז את תהליך הבחינה והבחירה של הספק הזוכה עבור הבנק.

גדי פרץ, CTO ומנהל Delivery, טק מהינדרה, ישראל: "הניסיון הרב שצברנו לימד אותנו על היתרונות והחשיבות העצומה שבשילוב מומחים ישראליים וזרים בפרויקטים מסוג זה. שילוב שכזה מייעל באופן משמעותי את תהליכי העבודה, מפחית סיכונים עבור שני הצדדים ומאפשר העברה ושיתוף ידע טובים יותר עם עובדי הבנק, זאת תוך עמידה קפדנית ביעדי הפרויקט במסגרת לוח הזמנים והתקציב".

טק מהינדרה נבחרה לפרויקט לאחר תהליך בחינה מעמיקה שבצע הבנק של מגוון הפתרונות הקיימים בשוק, השתתפות בסדנאות שבהם נבחנו לעומק הפונקציונאליות של הפתרון, התאמתו לצרכי הבנק ובחינת רמת המקצועיות והנסיון של החברה המיישמת.

אודות טק-מהינדרה
חברת טק מהינדרה מספקת שירותי אינטגרציה לפרויקטים בתחום המחשוב ב-90 מדינות ברחבי העולם, עם 125,000 עובדים. היקף ההכנסות של החברה עומד על כ- 5 מיליארד דולר לשנה. החברה, שהחלה לפעול בישראל לפני כ-4 שנים, מתמקדת בעיקר בסקטורים הפיננסי והטלקום. כחלק מהפעילות בתחום, הקימה טק מהינדרה בישראל מרכז להכשרת מומחים בתחום יישום מערכות ליבה בנקאיות, בו הוכשרו עד היום עשרות מומחים, במסלול הכשרה מרוכז שנמשך כשנה. בוגרי הקורס משולבים בפרויקטים השונים, בהם מעורבת החברה בארץ, וחלקם בפרויקטים בחו"ל.

אודות Temenos
Temenos AG (SIX: TEMN), אשר משרדיה הראשיים ממוקמים בז'נבה, היא המובילה העולמית במתן פתרונות תוכנה בנקאיים. החברה עובדת בשיתוף פעולה עם בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים על מנת לשדרג את עסקיהם ולעמוד בחזיתו של שוק דינאמי. מעל 3,000 חברות מסביב לעולם, כולל 41 מתוך 50 הבנקים הגדולים ביותר, מסתמכות על Temenos לצורך תפעול עסקי שוטף וניהול קשרי הלקוחות עבור יותר מ-500 מיליון לקוחותיהם. Temenos מציעה מוצרי תוכנה מוכווני לקוח, מבוססי ענן המותאמים לכל סביבת ענן קיימת, בתחומי בנקאות הליבה, התשלומים, ניהול הקרנות וניהול ההון, המאפשרים לבנקים לספק ללקוחותיהם שירות חלק ועקבי, תוך השגת מצוינות תפעולית. לקוחות Temenos רווחיים יותר ממתחריהם באופן מוכח: לאורך תקופה בת שבע שנים, הם נהנו בממוצע מתשואה על הנכסים גבוהה ב-31%, מתשואה להון גבוהה ב-36% ומיחס הוצאה/הכנסה הנמוך ב-8.6 נקודות האחוז מאשר בנקים המתנהלים באמצעות מערכות ליבה מסורתיות. מידע נוסף ניתן למצוא בכתובת www.temenos.com.

אודות שנהב
שנהב מערכות תוכנה פועלת בשוק ההון משנת 1991 ומספקת לבנקים ולגופים פיננסים אחרים, מערכות מסחר בני"ע וקישוריות לשווקים השונים. חבילת Ivory360 מספקת פתרון מותאם לכל אחד מערוצי הארגון - מחדר עסקאות דרך מנהלי תיקים וסוחרים מקצוענים ועד ללקוחות הקצה באמצעות אתר אינטרנט ואפליקציית מובייל ומאפשרת מסחר בכל סוגי הנכסים, בשוק המקומי ובשווקים הזרים.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il