לראשונה בישראל: רובוט ביצע ניתוח החלפת מפרקים - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > מחשבים וטכנולוגיה

לראשונה בישראל: רובוט ביצע ניתוח החלפת מפרקים


לראשונה בישראל: רובוט ביצע ניתוח החלפת מפרקים
א.מ.י טכנולוגיות מייבאת את ה-Mako, זרוע רובוטית המצוידת בטכנולוגיה החדשה ביותר להחלפת מפרק מלאה, המיוצרת ע"י חברת Stryker העולמית
· לרובוט הMAKO- ניסיון קליני של מעל 13 שנים וכיום קיימות 650 מערכות רובוט MAKO בעולם בלבד. זו הפעם הראשונה בה נעשה שימוש ברובוט מסוג זה בארץ

· מדובר בבשורה הן בתחום הטכנולוגי והן בתחום הרפואי בארץ

· מדי שנה נערכים בארץ מעל 10,000 ניתוחי החלפות מפרק

· ניתוח החלפת מפרק הינו ניתוח הדורש דיוק רב מצד המנתח – הניתוח הרובוטי מאפשר ביצוע ניתוח ברמת דיוק גבוהה יותר ותהליך החלמה מהיר יותר

רובוט ה- MAKO הוא פלטפורמה המורכבת מטכנולוגיות מתקדמות, אשר מאפשרות ביצוע ניתוח מתוכנן ומדויק ובנוסף כוללות תוכנה ייחודית לתכנון קדם ניתוח, מערכות דינאמיות לאיזון המפרק בזמן הניתוח וזרוע רובוטית המבצעת את החיתוכים. מדובר ברובוט המוביל בעולם להחלפות מפרקים, אשר מאפשר לאורתופדים להגיע לדיוק המרבי הנדרש בניתוח המפרק.

רובוט ה- MAKO נעזר ב-Haptic boundaries technology, ומאפשר למנתח לקבל פידבק תחושתי, ויזואלי, וקולי, המונע ממנו לפגוע בעצם או ברקמות רכות במפרק, דוגמת עצבים וכלי דם.

לראשונה בישראל התקיים ניתוח החלפת מפרקים באמצעות רובוט. לרובוט ה-MAKO שלוש טכנולוגיות אשר פותחו במיוחד בעבורו ומסייעות לו להגיע לרמת דיוק גבוהה: תכנת תלת ממד המדמה את המפרק הספציפי ומתבססת על CT של החולה, איזון דינאמי, המתבצע באמצעות שילוב התוכנה של ה- MAKO יחד עם מערכת ניווט מתקדמת וטכנולוגיה המאפשרת חיתוך מדויק של העצם כפי שתוכנן ומונעת פגיעה ברקמות מסביב. הניתוח מסתיים עם השתלת משתלי Stryker, מהמשתלים המתקדמים בעולם.

על פי התחזיות בארה"ב מספר ההחלפות המלאות של המפרקים צפוי לגדול ב-189 אחוזים עד 2030. בנוסף, מחקרים מצביעים על כך שעד 20% מהמטופלים אינם מרוצים מהתוצאה הניתוחית, ורבים דוחים את הניתוח בשל החשש מתוצאות אלה. עד כה, מעל ל-200,000 מטופלים עברו ניתוחי מאקופלאסטי בעולם, על ידי 3,500 אורתופדים שהוכשרו לעבוד עם רובוט ה-MAKO בכ-26 מדינות. זו הפעם הראשונה בה נעשה שימוש ברובוט מסוג זה בארץ.

הניתוח, בהובלתו של ד"ר ואדים בנקוביץ, מנהל היחידה להשתלות מפרקי ירך וברך בבית חולים סורוקה ומייסד מרכז יונתן, התקיים בבית החולים מרב בבת -ים. מובילות טכנולוגית זו, הינה חלק ממכלול השירותים המתקדמים אשר יוענקו למטופלים בבית החולים. כל תהליך הניתוח מלווה על ידי מומחי מוצר - Mako Product Specialists, אשר עברו תהליך הכשרה באירופה. את הניתוחים בארץ מלווים עמירם דרור, מנהל החטיבה האורתופדית בא.מ.י טכנולוגיות, ואוהד שם טוב, מומחה מוצר, אשר הוכשרו במשך חודשים רבים במרכז ההדרכה באמסטרדם ובבתי חולים מובילים באירופה.

ד"ר ואדים בנקוביץ, מנהל היחידה להשתלות מפרקי ירך וברך בבית חולים סורוקה ומייסד מרכז יונתן- המרכז הישראלי לבריאות המפרק והגב, אשר ביצע את הניתוח הראשון בארץ: "רובוט ה-Mako משנה את אופן ביצוע ניתוח החלפת המפרקים בכך שהוא מאפשר למנתחים להעניק לכל מטופל חוויה כירורגית מותאמת אישית המבוססת על אבחון ואנטומיה ספציפיים. זהו הרובוט המוביל בעולם. המחקרים מציגים שיפור בתוצאות ובשביעות הרצון של המנותחים בעקבות השימוש ברובוט."

מנהל החטיבה האורתופדית ב- א.מ.י טכנולוגיות, עמירם דרור: "באמצעות שימוש במודל תלת-ממדי וירטואלי, רובוט ה-Mako מאפשר לאורתופדים ליצור לכל מטופל תכנית ניתוח מדויקת. במהלך הניתוח, המנתח יכול לאמת את התכנית ולערוך בה את ההתאמות הדרושות תוך הנחיית הזרוע הרובוטית לבצע את התכנית שנקבעה. הדיוק הרובוטי, מאפשר לחזות את התוצאה הניתוחית עוד לפני שבוצע חתך אחד. אנו נרגשים להשיק טכנולוגיה מתקדמת זאת בארץ."

טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il