לראשונה מבין גופי ההשקעות בישראל - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > מחשבים וטכנולוגיה

לראשונה מבין גופי ההשקעות בישראל


סמי בבקוב מנהל ההשקעות בקבוצת הראל. צילום: ורדי כהנא
קבוצת הראל ביטוח ופיננסים תהיה משקיע עוגן בקרן חוב בניהול SVB Capital שמתמחה במימון לחברות הייטק מדעי החיים ורפואה דיגיטלית

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים חוברת ל- SVB Capital לצורך בניית תיק מבוזר של הלוואות לחברות בצמיחה גבוהה בתחומי
ה-IT, תוכנה, מדעי החיים ורפואה דיגיטלית
קבוצת הראל ביטוח ופיננסים נכנסת להשקעה חדשה: הקבוצה תשקיע עד 65 מיליון דולר בקרן חוב בניהול SVB Capital. קרן חוב זו, מתמחה בהשקעות בחברות טכנולוגיה (High-tech) ומדעי החיים (Life science) בעלות שיעורי צמיחה גבוהים.

בחודש דצמבר האחרון השלימה קבוצת הפיננסים המובילהSVB Financial Group את רכישת עסקי קרנות החוב של חברת ההלוואות West River שניהלה קרנות חוב להשקעה בתעשיית החדשנות וההייטק העולמית. החברה הנרכשת מוזגה במלואה לתוך זרוע ההשקעות של SVB Financial Group . רכישה זו בונה את פלטפורמת החוב של SVB Capital ומעניקה למשקיעים מוסדיים הזדמנויות השקעה נוספות בתעשיית החדשנות. הקרן הראשונה של פלטפורמה החוב הוקמה עם סך התחייבויות להשקעה של עד 375 מיליון דולר.

קרן SVB Innovation Credit Fund VIII-A שבה תשקיע קבוצת הראל לצד SVB Capital תאפשר הזדמנויות השקעה נוספות בתחומי החדשנות בכלכלה. כ- 60% מהשקעות קרן החוב צפויות להתבצע בחברות הייטק ומדעי החיים שכבר גייסו הון במספר סבבי מימון ממשקיעים מוסדיים. כ-30% יושקעו במימון רכישות בהובלת משקיעים מהתחום, של חברות המייצרות או צפויות לייצר תזרים מזומנים חיובי בטווח הקצר. החיתום של הבנק מתמקד ביכולת של העסק לשרת את החוב (ריבית + קרן) ובהסתמך על צמיחת הכנסות חוזרות ותזרים מזומנים. כ-10% יושקע באופן אופורטוניסטי. מנהלי הקרן שמו לעצמם מטרה לבנות תיק מגוון של השקעות חוב עם אופציה לרכישת הון עצמי בחברות בתעשיית החדשנות בעלות צמיחה גבוהה.איציק טאוויל, מנהל אגף האשראי והנדל"ן בחטיבת ההשקעות בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים, ציין כי "השת"פ החדש יגדיל את הפעילות הקיימת של הראל בתחום האשראי הלא סחיר, במטרה להעמיק את נוכחותה של הראל ויכולותיה בתחום האשראי בתעשיית הטכנולוגיה. בנוסף, מהווה חלק מהאסטרגיה של קבוצת הראל לחבור לגופים מובילים בעולם בתחומם על מנת לאפשר לעמיתי הראל להיחשף להלוואות מגוונות תוך חיזוק יתרונות אפיק האשראי הלא סחיר במוצרי החסכון ארוך הטווח".

סמי בבקוב, מנהל חטיבת ההשקעות בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים: "אנו מברכים על השותפות עם SVB Capital, שלו נגישות רחבה להזדמנויות השקעה מבטיחות בתעשיית החדשנות. הראל תמשיך להעמיק את הידע בתחום הטכנולוגיה על מנת לאפשר השקעות הוניות רבות בשווקים הסחירים והלא סחירים. כאשר השקעה זו תרחיב את האפשרויות גם לעולם החוב עם שותף מקצועי ומוביל עולמי בתחום"

ג'ון צ'ינה, מנכ"ל SVB Capital, ציין כי: " אני נרגש להודיע על שיתוף הפעולה שלנו עם הראל ביטוח שיאפשר לנו לתמוך במשותף ביזמים גלובליים בחתירתם להעצים ולהוביל את הדור הבא של טכנולוגיות. אנו אסירי תודה על מחויבותה של הראל להיות משקיע העוגן של אסטרטגיית האשראי הראשונה של SVB Capital, המלווה המובילה במשך כמעט 4 עשורים בכלכלת החדשנות הגלובלית. אנו מצפים להעמיק את מערכת היחסים שלנו.".


על הראל ביטוח ופיננסים
הראל הינה קבוצת ביטוח ופיננסים בעלת למעלה מ -80 שנות ניסיון. להראל למעלה מ-3 מיליון לקוחות במגוון תחומים שבהם: ביטוח בריאות )בריאות, ביטוח סיעוד, ביטוח שיניים וביטוח נסיעות לחו"ל(, ביטוח כללי )ביטוח רכב, ביטוח דירות, ביטוח חבויות, ביטוח משכנתאות וביטוח אשראי(, ביטוח חיים, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות נאמנות, ניהול תיקי השקעות ושירותים פיננסים נוספים. הראל הינה הקבוצה עם היקף הפרמיות שהורווחו ברוטו בשנת 2020 הגבוה בישראל. הראל הינה הגדולה ביותר בהיקף הפרמיות שהורווחו ברוטו בשנת 2020 בביטוח כללי (non-life) וביטוח בריאות השנייה בגודלה בהיקף הפרמיות שהורווחו ברוטו בביטוח חיים , הראשונה בגודלה בהיקף ההכנסות מדמי ניהול בשנת 2020 בקופות הגמל, השלישית בגודלה בהיקף ההכנסות מדמי ניהול בשנת 2020 בשוק קרנות הפנסיה והשנייה בגודלה בהיקף ההכנסות מדמי ניהול בשנת 2020 במגזר השירותים הפיננסיים. סך הנכסים המנוהלים על ידי הקבוצה בביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות נאמנות ושירותים פיננסים הסתכם בכ- 291 מיליארד ש"ח נכון ל-31.12.2020


על SVB Capital
SVB Capital מנהלת נכסים בהיקף של למעלה מ- 6 מיליארד דולר בעיקר בקרנות אקוויטי (הכוללות Fund of Funds וקרנות השקעה ישירות) וקרנות חוב. SVB Capital הינה שותפה מובילה למשקיעים מוגבלים לקבלת גישה לתעשיית החדשנות עם מיקוד על ענפי ההייטק ומדעי החיים. SVB Capital הינה אחת מהיחידות העסקיות של SVB Financial Group (NASDAQ: SIVB). מידע נוסף ב- svb.com/svb-capital.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il