TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

הראל פיננסים המלצות השקעה שבועיות לשוק ההון: "חתימה על הסכם הסחר לצד יציבות בריביות תומכות בשווקים"


הראל פיננסים
אג"ח בארץ- אפשרות לירידת ריבית וביקושים ערים בהנפקה הדולרית של ממשלת ישראל תומכים בחשיפה

ארה"ב וסין חתמו ביום חמישי האחרון באופן פורמאלי על השלב הראשון בהסכם הסחר ויחד עם פתיחה טובה לעונת הדו"חות בארה"ב הובילו לעליות חדות בשוקי המניות ■ ההערכה היא שהריבית בישראל תיוותר על כנה או תרד בחודשים הקרובים בשל היציבות הצפויה בשיעור הריבית בארה"ב ובאירופה – מה שממשיך לתמוך באג"ח ומניות ישראל


מה עושים השבוע?

1. מניות- חשיפה גבוהה לישראל ממשיכה להיות הנדבך המרכזי בתיק המניות; סקטורים ישראלים מועדפים – בנקים וטכנולוגיה

המגמה החיובית בשוקי המניות התעצמה בשבוע האחרון על רקע החתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב וסין ביום חמישי האחרון יחד עם נתוני מאקרו טובים ופתיחה טובה לעונת הדו"חות הובילו את השווקים לרמות שיא חדשות כשמדד ה S&P500 התחזק בסיכום שבועי בכ 2%+ ומתחילת השנה עלה בכ 3%+. מדד הנאסד"ק עלה בסיכום שבועי כ 2.3%+ ומתחילת השנה עלה בכ 4.6%+. הרגיעה בגזרת הסחר ממשיכה לתמוך באווירה החיובית בשווקים כמו גם סביבת הריביות הנמוכות בארה"ב ובעולם והבחירות הצפויות בארה"ב.

בשבוע החולף נפתחה עונת הדו"חות בארה"ב לרבעון הרביעי של 2019 עם דו"חות טובים ל JP morgan ו- Citi Group הציפיות לעונת הדו"חות הן נמוכות במיוחד, כאשר ההיסטוריה מלמדת כי ברוב המקרים ציפיות נמוכות, הן לרוב קרקע פורייה להפתעות חיוביות ולביצועים טובים, כך ששווה לעקוב.

לצד האופטימיות בגזרת הסחר נראה כי הנושא ימשיך להטריד את השווקים על רקע פתיחת השיחות על הסכם סחר מלא. לאור זאת, חשוב לוודא כי תיקי ההשקעות ערוכים לכך – בעיקר ע"י פיזור מוגבר ושילוב אפיקי השקעה שונים. בחשיפה למניות בארה"ב, חשוב לוודא שמתמקדים במניות של חברות רווחיות, שיודעים לנתח אותן ושיש להן פוטנציאל צמיחה. ניתן לבחון חשיפה לתתי סקטורים מעניינים, כמו חברות הציוד הרפואי שנהנות מביקוש צומח ורגולציה מקלה.

שוק המניות בישראל התחזק השבוע בהתאם לנעשה בעולם כשמדד ת"א 35 עלה בכ 2.5%+, את העליות מוביל מדד ת"א טכנולוגיה כשעלה 5%+ נוספים השבוע וכ 10%+ מתחילת שנת 2020 וזאת לאחר שב 2019 עלה 55.3%, כמעט פי שניים מהתשואה השקלית של הנאסד"ק ופי שלושה מת"א 125. העובדה שמניות הטכנולוגיה בת"א נמצאות בחשיפת חסר בתיקי המוסדיים והפרטיים, מעודדת ותומכת בהשקעה באפיק.


בנקודת הזמן הנוכחית שווה לבחון ריענון בתיק המניות הישראלי, שממשיך להוות את החלק המרכזי בחשיפה המנייתית.

2. אג"ח בארץ- אפשרות לירידת ריבית וביקושים ערים בהנפקה הדולרית של ממשלת ישראל תומכים בחשיפה;
אג"ח דולרי- כל עוד עקום האג"ח האמריקאי שטוח, ישנה עדיפות לפיקדונות וקרנות כספיות דולריות

עקום התשואות בישראל ממשיך לבלוט בתלילותו בהשוואה לעקומים ברוב העולם המפותח. הביקושים החזקים בהנפקת האג"ח הדולרי של ישראל בשבוע שעבר (ביקוש של 20 מיליארד דולר לסחורה בהיקף 1.5 מיליארד דולר), מצביעים על העוצמה והעניין שירכז השוק המקומי עם צירוף ישראל למדד האג"ח העולמי באפריל 2020. בהנפקת האג"ח הדולרי הממשלתי השבוע ישראל גייסה 1.5מיליארד דולר ל-30 שנה במרווח 115 נקודות בסיס ומיליארד דולר ל-10 שנים במרווח 68 נקודות בסיס.

במבט קדימה, אנו מתחילים להיערך לתקופת המדדים הגבוהים שצפויה ממרץ. לרוב, הרבעון השני של השני מתאפיין במדדי מחירים גבוהים יותר עונתית והביצועים של הצמודים בולטים לטובה בתקופות אלה, כאשר לא פעם המשקיעים נזכרים באיחור. אז אמנם מדד ינואר צפוי להיות שלילי (עונתית), אך יחד עם הבחירות שבפתח, שווה להתחיל לבחון כבר עתה את החשיפה של הצמודים בתיק ההשקעות – הן בממשלתי והן באג"ח הקונצרני שבו העדיפות היא לחברות בדירוגים בינוניים-גבוהים, שנהנות מתזרים חזק ולכן גם מסיכון נמוך יותר. מבין האג"חים בדירוגים גבוהים, אחת החלופות המעניינות לבחינה בשוק המקומי היא אג"ח בנקיםCOCO , המאפשר ליהנות מהשקעה באותם הבנקים המוכרים בדירוג ממוצע AA-, אך בתשואה גבוהה משמעותית מכפי שניתן לקבל בחשיפה דרך מדד תל בונד צמודות בנקים.

באג"ח הדולרי, החשש מהשלכות של עדכון תחזיות הבנק המרכזי והחלטות בנוגע למכסים על היבוא מסין ממשיכים להעיב על החשיפה למח"מ ארוך, כפי שראינו בעליית התשואות של השבוע שעבר. במצב הנוכחי, נכון עבור מרבית המשקיעים להמשיך להתמקד באג"ח קצרצר ושילוב פיקדונות וקרנות כספיות דולריות.

3. תיק השקעות– לפני תקופת המדדים הגבוהים - להתחיל לבחון את החשיפה לאג"ח צמוד בתיקים, כחלק משילוב אפיקים רחב

מזעור התנודתיות בתיק ההשקעות באמצעות שילוב אפיקי השקעה תוך ניצול הקורלציה השונה בין האפיקים, מדינה ומניות או דולר ושאר האפיקים היו מתכון מנצח ב- 2019 והם ימשיכו לבלוט גם ב-2020. כחלק מהפיזור, בתקופה הקרובה אנו ממליצים לבחון את הקצאת הצמודים בתיק וזאת לקראת עונת המדדים הגבוהים ברבעון השני. החשיפה לצמודים עשויה להיות מעניינת באפיק הממשלתי, אך בעיקר בקונצרני המדורג גבוה.

את 2020 אנו מתחילים בהתמקדות מרכזית בישראל גם במניות וגם באג"ח, לנוכח נתוני המאקרו המצוינים, סביבת הריבית הנוחה והאפשרות לירידה נוספת, מבנה העקום התלול והתמחור הנוח.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il