TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

2020 – חגיגת הריבית הנמוכה תמשיך לתמוך בעליות בשוק המניות המקומי, אם כי אלו צפויות להיות מתונות ביחס ל-2019


דיסקונט
בתחום האגרוכימיה, אנו ממליצים על כיל בתשואת שוק, כאשר אנו חוזים סטגנציה בלבד ברווח הנקי ל-2020

חגיגת הריבית הנמוכה תמשיך לתמוך בעליות בשוק המניות המקומי, אם כי אלו צפויות להיות מתונות ביחס ל-2019 ועשויות להגיע עד ל-10%


לאחר העליות החדות ב-2019, ב-2020 אנו סבורים כי חגיגת הריביות הנמוכות בעולם ובישראל תמשכנה לתמוך בשווקים בחו"ל ובמקביל גם בשוק המקומי. עם זאת, לאור צפי להאטה בצמיחה בישראל וכן לאור תמחור החברות, אנו מעריכים כי העליות תהיינה מתונות, ולא דומות בסדר גודלן לאלו שראינו ב-2019. בסך הכל אנו חוזים עלייה בשוק המקומי של עד 10%. הבחירות בארה"ב עם תום השנה צפויות להביא לשינויים במדדים בחו"ל וכתוצאה מכך להשפיע גם על ישראל, וזאת להערכתנו אף מעבר לשינויים הפוליטיים בזירה המקומית. אמירה זו מתחדדת בהתייחס לסקטורים בעלי זיקה לחו"ל, בין היתר סקטור הפארמה.

איזה סקטורים מעדיפים? על רקע צפי להמשך תשואות נמוכות, ממליצים על ענף הנדל"ן, בדגש על משרדים ויצרניות ערך; ענף בתי הזיקוק צפוי להנות ב-2020 מרגולציה חדשה ומשינויים בהנהלות של החברות
ל-2020 אנו ממליצים על חשיפה גבוהה לתחום בתי הזיקוק. בעוד שמניות התחום הציגו תשואות חסר ב-2019, ב-2020 אנו סבורים כי נראה תיקון חד בשל כניסת תקן ה-IMO שיתמוך במרווחים וזאת לצד שינוי אסטרטגי ושינוי בהנהלות של החברות. אנו ממליצים הן על בזן והן על פז באופן חיובי, עם העדפה לבזן. נציין כי הפצה בבזן מצד ח"ל עלולה להביא ללחץ מסחרי, אך בתמחור הנוכחי סיכון זה ברובו מגולם.


בתחום האגרוכימיה, אנו ממליצים על כיל בתשואת שוק, כאשר אנו חוזים סטגנציה בלבד ברווח הנקי ל-2020. כיל אמנם נסחרת במכפילים נמוכים ביחס לעבר על התוצאות החזויות ל-2020 אך חוסר בטריגרים חיוביים מחזק את הערכתנו כי המניה עלולה להיות תקועה ב-2020. סיפור התמלוגים עלול גם כן ללחוץ על המניה.


עבור ח"ל, בעלת השליטה בכיל, החברה נסחרת באפסייד מסחרי של כ-40% לפי מודל ה-NAV. לאור הצפי להשקעות אנו מניחים כי פער זה יישמר גם ב-2020, או עד אשר נראה יישום של השקעות בפועל שיקנה יותר וודאות. לכן, אין כרגע העדפה להיחשף לח"ל על פני כיל (אין כדאיות בביצוע לונג ח"ל/שורט כיל).


בתחום קמעונאות המזון, אנו צופים חוזקה בתוצאות עם צמיחה דו ספרתית ברווח הנקי של הרשתות. יחד עם זאת, ברמת התמחור חלק מהצפי החיובי מגולם ואנו ממליצים על סקטור זה בתשואת שוק.


בתחום הכימיקלים/טעמים, אנו ממליצים להחשף ל-IFF לכל היותר בתשואת שוק. המניה אמנם נסחרת במכפילים נמוכים ביחס לענף, אך אכזבה מהתנהלות החברה וממיזוג פרוטרום ב-2019, לצד שאלות בנוגע למיזוג העתידי השאפתני עם חטיבה תוספי המזון של דופונט וכן עלייה במינוף גורמים לחששות.


בתחום הנדל"ן קיימת דיפרנציאציה בין הסקטורים השונים: מבין תחומי המסחר, המשרדים ואחרים אנו ממליצים על משקל שוק לפחות לגבי הסקטור כולו, תוך העדפה לחברות שהן יצרניות ערך (יזמיות בעיקר) וחברות הפועלות בתחום המשרדים. במסגרת זו אנו ממליצים על קנייה לאלוני חץ ותשואת יתר עבור אמות ועזריאלי.

אגרו-כימיה: כיל והענף והתייחסות לחברה לישראל
מחד, מבחינת תמחור על פניו המניות בסקטור זולות. אלו נסחרות במכפילי רווח נמוכים ביחס לעבר, הנאמדים בפערים של 1-2 נקודות בסיס. כיל נסחרת במכפיל רווח צפוי ל-2020 של כ-11 וזאת ביחס לממוצע ב-3 השנים האחרונות של כ-13. יחד עם זאת, להערכתנו כיל אינה זולה בתמחור הנוכחי, והיא עלולה להיות תקועה במחיר זה גם ב-2020. זאת בעיקר בשל חוסר בטריגרים חיוביים. מבחינת תוצאות ב-2020 אנו צופים סטגנציה בלבד ברווח הנקי, כאשר עלייה בתחום הברום צפויה להתקזז עם שחיקה בתחום האשלג. בנוסף, המשך סנטימנט שלילי בתחום האשלג לצד לחצים רגולטוריים והתכנות לעלייה בתגמולים הנדרשים ע"י המדינה מכיל עלולים גם כן להעיב. לאור כך, אנו ממליצים להיחשף לכיל בתשואת שוק, במחיר יעד של כ-17 ₪, תוך מעקב צמוד אחר הטריגרים בסקטור, בדגש על תחום האשלג.

בתי זיקוק - ממליצים על חשיפת יתר לסקטור, עם העדפה לבזן
אנו ממליצים על חשיפה גבוהה לסקטור בתי הזיקוק. ב-2019 בזן ופז הפגינו תוצאות נמוכות וכך גם המניות רשמו תשואות חסר ביחס לשוק. עם זאת, בהסתכלות קדימה, ב-2020 אנו צופים שיפור חד בתוצאות של שתי החברות. זאת כתוצאה מתחום הזיקוק שצפוי להנות מעלייה במרווחי הזיקוק עם כניסתו של תקן הספנות, ה-IMO 2020. אמנם משקיעים רבים מוטרדים כעת מירידה במרווחי הייחוס, אך לאור תמהיל הפעילות של בתי הזיקוק בישראל (בדגש על בזן), לצד צפי לעלייה במרווחים ב-2020 אנו סבורים כי החששות בשוק מוגזמים מדי. מעבר לשינויים במרווחים, הן בזן והן פז נמצאות בתקופה של שינויים אסטרטגיים לצד שינוי בדמויות המנהלות. ב-2020 אנו מצפים כי הנהלת פז תשיק תכנית אסטרטגית עליה עומלים כעת וכי זו תכלול מיצוי מהיר יותר של הפוטנציאל הגלום בנדל"ן לצד השקעות חדשות מניבות וצעדי התייעלות. בשורה התחתונה, אנו ממליצים על בזן בקניה, במחיר יעד של 2.1 ₪ ועל פז בתשואת יתר במחיר יעד של 600 ₪.

קמעונאות מזון – צפויה שנה חזקה לרשתות, אך הרוב כבר מתומחר, ממליצים בתשואת שוק
בעוד ב-2019 אנו צופים כי חלק מהרשתות יסיימו את השנה עם יציבות בלבד ברווח, ב-2020 אנו צופים צמיחה דו ספרתית ברווח הנקי של מרבית הרשתות. עבור שופרסל, אחרי שנתיים של סטגנציה, אנו צופים שיפור כתוצאה מעלייה ברווחיות, בשל צמצום הפסדים בתחום הפארם שהפגין עד כה תוצאות מאוד חלשות. אמנם אנו סבורים כי הפארם ימשיך להפסיד גם בשנה הבאה, אך בצורה מתונה יותר, וזאת לצד המשך עלייה קלה בפעילות האשראי. עבור יתר הרשתות, רמי לוי, ויקטורי, יוחננוף ופרש מרקט אנו צופים כי הצמיחה ברווח הנקי תנבע מתוספת סניפים. בימים האחרונים נחתמו מספר עסקאות בענף הכוללות מכירת סניפים מצד יינות ביתן וסביר כי תהליך זה יימשך. נציין כי הצפי שלנו לצמיחה דו ספרתית אצל הרשתות תקף גם תחת העובדה שגילמנו לחלקן ירידה בשיעור הרווחיות התפעולית על רקע התרחבות. למרות הצפי לשנה חיובית בתוצאות ב-2020, ההמלצה שלנו על הסקטור היא בתשואת שוק. זאת על רקע תמחור, כאשר כל הרשתות נסחרות במכפילי רווח גבוהים ביחס לעבר, הנאמדים בין 18 ל-21. אנו ממליצים על שופרסל בתשואת שוק במחיר יעד של 22 ₪ ועל רמי לוי בתשואת שוק במחיר יעד של 207 ₪. מבין שתי המניות אנו מעדיפים את שופרסל, על רקע תמחור לצד צפי לעלייה משמעותית יותר בתוצאות.

כימיקלים מזון – IFF – תשואת שוק לכל היותר
אנו ממליצים על חשיפה ל-IFF לכל היותר במשקל שוק, כאשר מחיר היעד שלנו, 115 דולר, נמוך ביחס למחיר בשוק. ב-2019 התאכזבנו מהתנהלות החברה. אם בתחילת 2019 החשש העיקרי היה כיצד IFF תתמודד עם מיזוג פרוטרום, במהלך השנה התאכזבנו לא רק מאופן המיזוג של פרוטרום, שהציגה סטגנציה בלבד במכירות, אלא גם מהאטה בפעילות הקיימת, פעילות הטעמים, שהציגה תוצאות נמוכות ביחס למתחרות. בנוסף, השקיפות בדוחות הייתה נמוכה והעובדה שהחברה גילתה פגמים בתהליך בדיקת הנאותות שבוצע לאחר רכישת פרוטרום גרמה לחששות. ב-2020 אנו צופים שנה טובה יותר אך עיקר החששות שלנו קדימה גלומים במיזוג החדש עם חטיבת תוספי המזון של דופונט. מדובר במיזוג שאפתני שגם הוא טומן בחובו אתגרים לא פשוטים. בנוסף, המיזוג הופך את החברה לממונפת מעבר לצפי. לאור העובדה ש-IFF עדיין נמצאת בעיצומו של תהליך המיזוג של פרוטרום קשה שלא לתהות האם המיזוג עם דופונט הינו הצעד הנכון עבור החברה בשלב זה.

ישי ששון, אנליסט בכיר

נדל"ן (מניות) – ממליצים על הסקטור בתשואת שוק לפחות, עם העדפה לחברות יזמיות והפועלות בתחום המשרדים


שנת 2019 הייתה אנטיתזה לשנת 2018, בכל הקשור למניות הנדל"ן. העלייה המשמעותית של מדד הנדל"ן (70% YTD) נובעת בעיקרה מירידת התשואות שחלה בשנה זו, כאשר בסופה הינן סמוכות לשפל ההיסטורי. ירידת התשואות בשוק החוב, השפיעה לחיוב על שוק המניות, כאשר במקביל מניות הנדל"ן שברו שיאים, בעוד שיעורי ההיוון המשתמעים נושקים גם הם לשפל ההיסטורי.


להערכתנו, על אף "שבירת השיאים" במחירי מניות הנדל"ן, הרי שהתשואות הנמוכות בשוק החוב (הנושקות לאפס בחברות הנדל"ן המניב האיכותיות) ימשיכו "לדחוף" את המשקיעים אל ההשקעה במניות, ובפרט אל האיכותיות שבהן, שההשקעה במניותיהן עשויה להוות תחליף לאג"ח.


בנסיבות אלו אנו ממליצים על סקטור הנדל"ן במשקל שוק לפחות, תוך התמקדות במניות החברות שהינן יזמיות והפועלות בתחום המשרדים. אנו ממליצים על חברת עזריאלי בתשואת יתר ובמחיר יעד של 290 ₪, וזאת נוכח הייזום המשמעותי. על אמות, שהינה יזמית ובעלת ניהול פיננסי איכותי, אנו ממליצים בתשואת יתר במחיר יעד 29 ₪. על אלוני חץ, שהינה יזמית ויצרנית ערך מוכחת אך בעלת סיכון נמוך (פיננסי ויזמי כאחד), אנו ממליצים בקניה במחיר יעד של 70 ₪. בנוסף אנו סבורים כי גם בגזית קיים ערך שעדיין לא מצא את ביטויו, נוכח המהלכים שנעשו בתחום החוב שטרם גולמו במחיר המניה, וכן נוכח הייזום המשמעותי הקיים בגזית ישראל והתוצאות החיוביות בחברות הפרטיות בכלל.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il