TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

מניית בנק דיסקונט ירדה ב-30% מתחילת השנה - רון אייכל מקולמקס שוקי הון בהמלצת קנייה‎


רון אייכל
על אף הקורונה, דיסקונט מציג המשך צמיחה באשראי. מאז תחילת המשבר, הבנק העמיד ביחד עם מרכנתיל הלוואות בערבות המדינה לעסקים שנפגעו מהקורונה בהיקף של כ-3 מיליארד שקל. בנק דיסקונט מנסה להתייעל כל הזמן ובמסגרת הדוח הודיע דיסקונט כי 540 מעובדי הבנק חתמו על הסכם פרישה מרצון שהציע הבנק, במסגרת תוכנית ההתייעלות העדכנית שלו, הם צפויים לסיים את עבודתם עד סוף השנה.
עיקרי הדברים
● קבוצת דיסקונט שואפת להתייעלות מתמדת ופועלת באופן אסטרטגי.
● הדוחות הכספיים משקפים פגיעה ברווחים ביחס לשנה שעברה לנוכח משבר הקורונה וכן תביעה גדולה שמתנהלת מול הבנק.
● שיתוף פעולה עתידי של הבנק עם בר סימן טוב בהשקעות בתחום הבריאות עשויים להוות מקור צמיחה והתפתחות אם אכן יניב פרי.
● טכנית המניה נמצאת לשבוע הקרוב במגמה חיובית.

טכנית דיסקונט נמצאת לשבוע הקרוב במגמה חיובית כאשר רוב האינדיקטורים תומכים בעליה במחירה ונותנים דירוג Buy. גם אינדיקטור ה-Oscillators וגם אינדיקטור המומנטום הינם .Buy

תיאור החברה
בנק דיסקונט נוסד בשנת 1935 על ידי מר ליאון רקאנטי ז"ל, והינו חלק מקבוצת דיסקונט. הבנק מציע ללקוחותיו שירותים בנקאיים מקיפים בכל תחומי הפעילות הפיננסית, וזאת באמצעות רשת של כ-100 סניפים הפרוסים ברחבי הארץ וכן באמצעות שירותי בנקאות ישירה - מוקד הטלבנק, אתר אינטרנט חדשני ואפליקציה מתקדמת.
דיסקונט שם לנגד עיניו להוביל את חוויית השירות האישי, האנושי והמקצועי, המבוסס על הבנת צרכי הלקוח ויצירת פתרונות בהירים וחדשניים. מתוך הרצון ליצירת ערך ללקוחות קיימים וחדשים, בתחילת 2013 הושקה תכנית המשפחה, השמה את המשפחה בליבת העשייה העסקית, במטרה להיות הבנק הטוב ביותר עבור משפחות בישראל.
מההקמה ולאורך כל שנות פעילותו עומדת בליבת החזון של דיסקונט התפיסה, שבנקאות אמיתית היא זו שמשולבת בכלכלת המדינה ותורמת להתפתחותה.
מתוך כך, מייסדי הבנק הבינו את הצורך של האוכלוסייה בישוב המתפתח והתאימו לכך פתרונות פיננסים. כמו כן, עשרות שנים לפני עידן ההייטק, כבר ידעו בדיסקונט שהכוח המניע של הכלכלה והתעשייה הוא החיבור בין ממון לידע ולחזון.
משנת 2000 ועד היום הבנק עבר מספר תהליכים שהובילו להתקדמותו העסקית בעולם הבנקאות בנישה שלו. בשנת 2005 הבנק עבר מיתוג מחדש והפך לבנק "הכי טוב למשפחה", ב-2006 גרעין השליטה בדיסקונט עבר לבעלות פרטית של קבוצת ברונפמן-שראן. ב-2010, הושק כרטיס האשראי "מפתח שלי" שהצליח לתפוס תאוצה יפה. ב-2013 הבנק השיק את תוכנית "דיסקונט משפחה", בשנת 2014 הפך לבנק ללא גרעין שליטה וכן, גיבש והציג תוכנית אסטרטגית רב שנתית חדשה לקבוצת דיסקונט.

שווי השוק של דיסקונט עומד על 13.17 מיליארד שקל, מכפיל הרווח ההיסטורי הינו 12.71 ותשואת הדיבידנד עומדת על 0.019%.

תוצאות כספיות
לרבעון השלישי של השנה, רשם הבנק הוצאה של 330 מיליון שקל על הפסדי אשראי, שרובה נובעת מהפרשה קבוצתית, במגמה דומה ליתר הבנקים בזמן משבר הקורונה. שיעור ההוצאה בגין הפסדי אשראי עמד על 0.7% ברבעון זה.
הבנק סיכם רבעון זה עם רווח נקי של 258 מיליון שקל, ירידה של 39.6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. תשואה להון של 5.5%. בנטרול רכיבים חד פעמיים הרווח הנקי ברבעון היה מסתכם ב-357 מיליון שקל עם תשואה להון של 7.7%.
על אף הקורונה, דיסקונט מציג המשך צמיחה באשראי, וזו עמדה על 3.4% בהשוואה לסוף 2019 ועל 7.6% בהשוואה לסוף הרבעון המקביל אשתקד.
דיסקונט דווח כי אפשר ללקוחותיו (וללקוחות בנק מרכנתיל שבשליטתה) דחיית תשלומי הלוואות בהיקף של כ-18 מיליארד שקל מפרוץ משבר הקורונה.
מתוך הסכם זה, עדכן הבנק כי הלוואות בהיקף של כ-11 מיליארד שקל חזרו להיות משולמות (61% מההלוואות הנדחות) ו-7 מיליארד שקל נותרו בדחייה. בפירוט לפי סוג ההלוואה צוין כי 61% מהמשכנתאות חזרו להיות משולמות, כ-66% מההלוואות לעסקים הקטנים וכן כ-50% מההלוואות למשקי בית פרטיים.
כמו כן, ציין הבנק כי מאז תחילת המשבר, הבנק העמיד ביחד עם מרכנתיל הלוואות בערבות המדינה לעסקים שנפגעו מהקורונה בהיקף של כ-3 מיליארד שקל.
יחס היעילות של הבנק ברבעון השלישי עמד על 70.4% לעומת 66% ברבעון הקודם ולעומת 64.7% ברבעון המקביל. בנטרול הרכיבים החד פעמיים, יחס היעילות ברבעון השלישי היה עומד על 63.3%.


מה צופן העתיד לחברה

זה לא סוד שהבנקים בארץ ובעולם עומדים בפני אתגרים גדולים בצל מגפת הקורונה. כל עוד הבנקים המרכזיים ממשיכים לעמוד מאחורי הבנקים, המצב נשאר יציב אולם השאלה הנשאלת היא מה יהיה כשגיבוי זה יפסק? בשנת 2008 הבנקים הישראלים והמערכת הפיננסית הישראלית הפגינה חוסן ביחס לבנקים בחו"ל אולם משבר הקורונה לא פסח על פניהם הפעם.

מצבם של הבנקים בישראל ובעולם איתן ביחס ל-2008, לאור רגולציה ודרישה לעמידה במבחני סטרס טסט אולם עלינו לזכור שבסוף אם הבנקים לא יקבלו חזרה את ההלוואות שהם נותנים, הם יהיו בבעיה.

בנק דיסקונט מנסה להתייעל כל הזמן ובמסגרת הדוח הודיע דיסקונט כי 540 מעובדי הבנק חתמו על הסכם פרישה מרצון שהציע הבנק, במסגרת תוכנית ההתייעלות העדכנית שלו, הם צפויים לסיים את עבודתם עד סוף השנה. מספר העובדים שצפויים לעזוב את הבנק עד סוף 2021 צפוי לעמוד על כ-790 עובדים, כולל העובדים שיפרשו בפרישה טבעית. תוכנית ההתייעלות הגדילה את התחייבויות הבנק בכ-545 מיליון שקל.

חלק מהפגיעה ברווח של דיסקונט ברבעון נובעת מהגדלת הפרשה להוצאות משפטיות שגרעה מרווחיו 109 מיליון שקל. מדובר בהגדלת הפרשה לתביעה אזרחית שמתנהלת נגד הבנק באוסטרליה, במסגרתה הוא נתבע בהליך אזרחי בפרשת העלמת מס היסטורית על ידי מפרקים של מספר חברות השייכות למשפחת בינטר, שהייתה לקוחה של הבנק.
בתשעת החודשים הראשונים של השנה הגדיל דיסקונט את ההפרשה בגין תביעה זו ב-239 מיליון שקל. לפי הדיווח של הבנק, סכום התביעה הכולל עשוי להגיע לעד 200 מיליון דולר אוסטרלי, כ-480 מיליון שקל. דיסקונט מציין בדוח כי הבנק פועל לסיים את ההליכים מחוץ לכותלי בית המשפט. הגעת הצדדים לפשרה עשויה לשפר את מצב הבנק אולם אין לדעת כיצד ייסגר המשפט עדיין.

ב-29.11.20 דווח כי מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר בר סימן טוב, מנהל מגעים עם דיסקונט קפיטל (זרוע ההשקעות של דיסקונט) להקמת קרן השקעות משותפת. מדובר בפלטפורמת השקעות משותפת בתחום טכנולוגיית הבריאות כאשר מטרת הצדדים לבחור חברות להשקעה שבהן ניתן יהיה להכניס ערך אסטרטגי אמיתי בפריצה לשווקים בינלאומיים בתחום הבריאות. טרם התקבלה החלטה בנושא ותקופת הצינון של בר סימן טוב תגמר במאי 2021. השקעות בתחום הבריאות הופכות ליותר ויותר מעניינות והצלחה בתחום תהיה מרשימה.

• עבודת ניתוח זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ או שיווק לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. המידע, הפרטים, הדעות ומסקנות עורך עבודת הניתוח, כפי שאלה מפורטים בעבודת ניתוח  זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה מראש או בכלל. עבודת ניתוח זו היא על דעת עורך עבודת הניתוח  בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. עבודת ניתוח זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ או שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. החברה וחברות קשורות לחברה, בעלי מניותיה, עובדיה ו/או מי מטעמן לא יהיו אחראים, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בעבודת ניתוח זו, ככל שייגרם. החברה אינה מתחייבת ואין בעבודת ניתוח זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מאמור בעבודת ניתוח זו. עבודת ניתוח  זו הינה רכושה הבלעדי של טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ, ואין להעבירה לצד ג', להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם או לצלם, באופן מלא או חלקי מבלי לקבל אישור מראש ובכתב מהחברה. • אני רון אייכל, בעל רישיון מס' 6910, מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת ניתוח זו משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים ועל התאגיד שהנפיק ניירות ערך אלה. רון אייכלטלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il