ההשפעה הכלכלית של עבודה מהבית - טלנירי










TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו



ההשפעה הכלכלית של עבודה מהבית


תמונה: freepik
העידן הטכנולוגי כבר כאן, ועבודה מהבית דרך המחשב והמרשתת היא כבר עובדה מוגמרת. יותר ויותר חברות עוברות למודל עבודה שבו העובד מבצע את עבודתו מביתו הפרטי, בצורה חלקית או מלאה. במאמר שלהלן אנסה לסקר את התופעה מהפן הכלכלי שלה, תוך הבאתם בחשבון של אספקטים ישירים ועקיפים כאחד

כשאנו באים לבחון את השלכותיה הכלכליות של צורת עבודה מסויימת, עלינו לתת את הדעת להשפעה על העובד, להשפעה על המעסיק, ולהשפעה על החברה בכללותה: על המערכת הכלכלית של המדינה, על התשתיות, ואפילו על שוק הדיור.

ההשפעה על העובדים
אז אם נבחן את ההשפעה על העובד, מסתבר שעבודה מהבית היא הדבר הכי משתלם כלכלית שיכול להיות מבחינתו:
הוא חוסך את זמן הנסיעות, וכן את דמי הנסיעות עצמן. באופן עקיף הוא גם יכול לחסוך עלויות בתחומי הבייביסיטינג או הדוגסיטינג, ואפילו הוצאות מזון בשל האפשרות להכין לעצמו ארוחות ביתיות במקום לקנות אותן בחוץ.

ההשפעה על המעסיקים ועל החברות
מבחינת המעסיק, אם להסתכל מהבחינה הכלכלית נטו, החיסכון אף גדול יותר: הוא לא צריך לשכור מקום או משרד לקיום הפעילות שלו, או שהוא לפחות יכול לצמצם אותו למינימום (גם אם הוא מאמץ מודל של עבודה מהבית רק בחלק מהשבוע – הוא יכול לשכור פחות מקום ולדאוג לסינכרון בין העובדים כך שכל החלל יהיה מנוצל בכל רגע נתון).
הוצאות מקום הן: שכירות, חשמל, מים, אינטרנט.
כמו כן המעסיק אינו מחוייב לשלם על נסיעות, מה שבמקום עבודה עם מספר גדול של עובדים עשוי להגיע לכדי חיסכון ניכר.

ההשפעה הרוחבית על החברה
מבחינה כלכלית:
מבחינת המערכת הכלכלית, ככל שהעלויות למעסיקים פחותות יותר – כך הם יוכלו להרשות לעצמם להעסיק עובדים רבים יותר (הם גם ככל הנראה יעשו זאת, כי הוספת עובדים פירושה תוספת עבודה שמשמעותה: תוספת תפוקה) - מה שעשוי לתרום רבות לצמצום האבטלה. ככל שהעובדים מקבלים יותר כסף כשכר ומוציאים ממנו פחות בגין הוצאות שקשורות לעבודה – יש להם יותר כסף לבזבוזים, מה שמניע את הכלכלה ואת העסקים הקטנים. אפשרויות השתכרות טובות יותר גם תפחתנה בהכרח את מקרי המצוקה מה שיפחית את העומס על שירותי הרווחה, ועשוי לחסוך למדינה תקציבים רבים.

מבחינת תשתיות תחבורה ותקשורת:
מבחינה תשתיתית, הרי שאין ספק שאם אחוזים ניכרים מהנוסעים בכבישים בשעות העומס יוכלו לוותר ברצון על הנסיעה – מצב התחבורה, ובכלל זה התחבורה הציבורית – ישתפר פלאים, אבל גם מבחינת תשתיות תקשורת, מעבר לעבודה מהבית שדורשת חיבור יציב לאינטרנט ברוב המקרים, יהווה הצדקה ליותר לקוחות להשקיע בתשתיות התקשורת הפרטיות שלהם (שבהרבה מקרים, מסתבר, ישולמו בכלל על ידי המעסיק, בדומה להוצאות רכב כיום), מה שיהווה תמריץ לחברות התקשורת לפרוס רשתות תקשורת מהירות בכל רחבי המדינה וישפר את הנגישות של אזרחי המדינה לרשת העולמית.

מבחינת דיור ופיזור אוכלוסיה:
גם מבחינת הדיור – האופציה לעבוד מכל מקום בצורה שווה תנמיך את זרם הנהירה למרכזי הערים הצפופות, ויפחית את מחירי הדיור הגבוהים. גם שיפור תשתיות התקשורת הנזכר בפסקה הקודמת יאיץ את התהליך.

סיכום:
אם נסכם, נראה שעבודה מהבית טובה לכל הצדדים, ולא לחינם מודל ההעסקה הזה הולך ונוגס בחלקים נרחבים של מודל ההעסקה המסורתי. נראה שככל שיעברו השנים וחשיבה חדשנית תחליף את זו המיושנת – מודל העסקה זה יתפוס את מקומו הראוי כמודל ההעסקה המרכזי, המקובל והמצוי, ומודל ההעסקה המסורתי יידחק לשוליים, ולמקצועות מסויימים בלבד, כמו רפואה ומדע ניסויי הדורש כלים ייחודיים.

למאגר המשרות שלנו מהבית אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלנו "עבודה מהבית" בקישור הבא - https://www.avoda-mehabait.co.il/

שלחו לנו הודעה בווטסאפ לקבלת פרטים על המשרות שלנו מהבית בקלדנות, כתיבה, תמלול, הזנת נתונים ועוד - למספר 058-7338281 או למספר 050-2322173



טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il