דיסקונט ברוקראז': העלאת מחיר לאיי.סי.אל גרופ בע"מ (כיל) - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > > המלצות אנליסטים

דיסקונט ברוקראז': העלאת מחיר לאיי.סי.אל גרופ בע"מ (כיל)


דיסקונט ברוקראז
ממשיכים להמליץ בתשואת יתר ומעלים מחיר יעד לכ-26 ₪, אשר מהווים 17% אפסייד
רבעון 1 מצוין, עם צפי לחוזקה ב-2021, שתקבל ביטוי בעיקר במחצית ה-2; ממליצים ביתר

ממשיכים להמליץ בתשואת יתר ומעלים מחיר לכ-26 ₪, 17% אפסייד

כפי שציינו טרם הדוח, מרבית הסחורות החקלאיות ממשיכות להיסחר במחירי שיא. מצבם הכלכלי הטוב של החקלאים בעולם, לצד עלייה בשטחי הגידול, מביאים להמשך ביקוש גבוה לדשנים ולעליית מחירים. העלאות המחירים מגלמות גם עלייה מהותית השנה בעלויות השילוח, אותן גילמנו במודל.
בתחילת מרץ העלנו המלצה לכיל לקנייה. כעת, לאור חוזקה בסביבת הפעילות לצד פעולות פנימיות חיוביות (רכישות, התייעלות בספרד, בים המלח וברותם וסגירת צין) אנו ממשיכים להמליץ על כיל בת.יתר במ"י 26, כ-17% אפסייד.
השיפור במחיר היעד נובע בעיקר מתוצאות טובות מהצפי והמשך ירידה בסיכונים בטווח הקצר, לאור התממשות עליית המחירים באשלג, וכן המשך מחירים גבוהים בפוספט. בנוסף, אנו צופים שיפור בשנים הקרובות באשלג, על רקע פרויקט איחוד המכרות בספרד, שצפוי להפחית את עלות הייצור לטון מהותית עם הרחבה הדרגתית בכושר הייצור החל מרבעון 3 2021. שיפור זה עדיין לא יקבל ביטוי מלא ב-2021. גם במגזר הפתרונות החדשניים לחקלאות ובברום צפוי שיפור נאה. נציין גם כי שיקללנו את הצפי לתשלומי מיסים עקב הדיון מול מס הכנסה על רווחי היתר, אם כי סביר כי תהליך זה ייקח עוד זמן רב.

רבעון 1 היה חזק ביחס לצפי, אך עדיין לא שיקף את כלל השיפורים ב-2021; גם ברבעון 2 עדיין לא נראה את מרבית השיפור בשל השבתות בים המלח ובספרד

רבעון 1 היה חזק בכל המגזרים, עם הפתעה חיובית בפוספט. לאחר רבעון 1 מצוין עם שיפור של 60 מ' דולר בנקי מעבר לצפי, אנו מעלים את התחזית השנתית לרווח הנקי, מכ-445 מ' לכ-542 מ'. התחזית שלנו כוללת מעתה גם את רכישת COMPASS בברזיל, וזאת לאור איחודה הצפוי ברבעון 3. רכישה זו הינה תחת מגזר הפתרונות החדשניים לחקלאות וברמה שנתית מוסיפה ל-EBITDA כ-46 מ'. רכישה זו עלתה כ-400 מ' דולר, סכום אשר גילמנו בהגדלת החוב הפיננסי.
צפי ב-2021 לעלייה בכל התחומים, עם שיפור חד באשלג על רקע מחירים
אשלג - צפי להמשך עליות מחירים בחלק מהשווקים; באפריל התבצעו השבתות ולכן עיקר השיפור צפוי במחצית השנייה; ב-2022 צפוי שיפור בעלות לטוןבאשלג עיקר השיפור מגיע מצד מחירים וכן התייעלות בספרד, וזאת בקיזוז גידול מהותי בעלויות השילוח. נזכיר כי בתקופה של גידול בעלויות השילוח העולמיות, לכיל יש יתרון ביחס למתחרות בשל הקרבה היחסית שלה ללקוחותיה. במחצית ה-1 של השנה ההתייעלות בספרד עדיין לא תבוא לידי ביטוי ואף הפוך - השבתה של 3 שבועות לצורך תחילת התפעול בספרד וכן השבתה של כשבוע בים המלח לצורך תחזוקה צפויות להעיב, בייחוד ברבעון השני. משכך, עיקר השיפור צפוי במחצית ה-2. ב-2022 צפוי המשך שיפור בגין ספרד, הן בשל גידול בכמויות והן בשל שיפור בעלות לטון.
המחירים הגבוהים בפוספט ימשיכו לתרום, למרות עלייה במחירי חומרי הגלם
בפוספט צפוי שיפור מהותי על רקע מחירים, בקיזוז גידול בעלייה בעלות חומרי הגלם. מחירי הפוספט התאזנו לאחרונה, אך זאת לאחר עלייה מהותית ביותר בשנה האחרונה, כך שההתייצבות היא ברמת מחירים גבוהה מאוד. במחצית השנייה של 2021, תיתכן האטה, אך גם אם המחירים ירדו כ-10%-20% (בהתאם לצפי של חלק מהשוק), עדיין רמת המחירים תישאר גבוהה ביחס לעבר. בנוסף, בינתיים התחזיות בשוק עבור החודש-חודשיים הקרובים הן דווקא חיוביות וצופות אף עוד עלייה.
הברום מספק תוצאות חזקות, גם ללא התמיסות הצלולות; עודף הביקוש נמשך ותורם למחירים; שריפה במפעל של ALBEMARLE תורמת לירידה בתפוקה
בברום ניכרות עליות מחירים, עקב ביקושים גבוהים והשבתות במפעלים בסין בשל תקנות איכות הסביבה. גם בארה"ב שריפה במפעליה של המתחרה ALBEMARLE תורמת לירידה בתפוקה. אמנם תחום התמיסות הצלולות הרווחי, שהוסיף בעבר לתוצאות, עדיין לא חזר כמעט לפעילות, אך ניכר כי רמת המחירים והביקוש מתעלים על כך. בנוסף, כיל מצליחה להמיר לקוחות בסין מברום אלמנטרי לתרכובות ברום ובכך זוכה לרווחים נוספים. אפקט זה כבר החל לקבל ביטוי נאה ב-2021 והוא יתחזק הדרגתית גם בשנים הבאות. כיל מדווחת בשיחת הועידה כי היא כבר הגיעה למלוא יכולת הייצור במתקני ההמשך שלה של תרכובות הברום עוד ברבעון 1, דבר שהיא צפתה רק בעוד כשנתיים.
במגזר הפתרונות החדשניים, ניכרת עלייה מפתיעה לטובה; בזכות צמיחה אורגנית ורכישות כיל מתקרבת ליעד שלה בתחום – מכירות של כ-1 מיליארד דולר בשנה
בשיחת הועידה החברה העריכה כי אפקט הקורונה שהשפיע לטובה על ביקושים לדשנים ביתיים ממשיך באותו כיוון ושיש עליית ביקושים לדשנים מיוחדים באופן כללי בשל שיפור במצבם הפיננסי של החקלאיים. בנוסף, אנו מניחים כי עליית המחירים בכלל שוקי הדשנים משפיעה לטובה גם על סגמנט זה בכל הקשור למחירים.
בשיחת הועידה כיל דיברה רבות על הרכישה האחרונה בברזיל, של Compass בכ-400 מ' דולר. רכישה זו תאוחד כאמור במהלך הרבעון ה-3 השנה. מדובר בחברה בעלת קצב צמיחה שנתי של כ-10%, עם מכירות שנתיות של קרוב לכ-300 מ' דולר ו-EBITDA של קרוב לכ-50 מ' דולר. כיל סבורה כי מדובר בחברה הטובה ביותר בשוק בברזיל, שהינו השוק הצומח ביותר בתחום. חיבורה של החברה לעשרות אלפי לקוחות, חלקם באופן ישיר, צפויה לעזור לכיל לחיבור ישיר לחקלאיים. כיל מניחה כי הרכישה התאפשרה לה רק בזכות תקופת הקורונה שהעיבה על השוק ובכך שהצליחה לנצל את המומנטום. רכישה זו הינה בהמשך לרכישתFertilAqua בברזיל בכ-120 מ' דולר, אשר אוחדה החל מתחילת 2021. גם כאן, מדובר בחברה בעלת קצב צמיחה ממוצע גבוה יחסית של כ-10% בשנה.

אם נראה עוד רכישות בקרוב, זה יהיה בתחום המזון
כרגע לא מתוכננות עוד רכישות בטווח הקרוב. ניכר כי הרכישות בתחום הדשנים המיוחדים מיצו עצמן בינתיים, כאשר לחברה יש כעת עבודה רבה על הטמעת החברות שנרכשו. במידה וכן תהיינה עוד רכישות בטווח הקצר, בעקבות הזדמנות שתעלה, סביר שזה יהיה בתחום המזון.


דו"ח זה מיועד ללקוחות כשירים בלבד כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה – 1995. אין להפיץ, להעביר, או לעשות כל שימוש אחר בעבודה זו ללא קבלת אישור מהבנק מראש ובכתב.
פרטי מכין עבודת האנליזה
שם
מיכל אלשיך
כתובת
יהודה הלוי 23, ת"א
השכלה
B.A בחשבונאות ובפסיכולוגיה – אוניברסיטת תל אביב.
רואת חשבון - בעלת רישיון שאינו פעיל.
רישיון משווק מותלה מטעם הרשות לניירות ערך.
ניסיון
ניסיון בשוק ההון בתחום מחקר ואנליזה Sell-Side (2013 ואילך).
חברת הייעוץ של BDO – יועצת כלכלית (2011-2013).
ארנסט & יאנג (EY) – מתמחה בראיית חשבון במחלקת ביקורת (2009-2011).
מגדל שוקי הון – מרצה בתחום החשבונאות לבחינות לרשות לניירות ערך (2008-2012)
התאגיד המורשה מטעמו פועלים מכיני האנליזה
בנק דיסקונט לישראל בע"מ
כתובת: יהודה הלוי 23 ת"א
טלפון: 03-5144590
גילוי נאות מטעם מכין האנליזה
ככל הידוע למכין עבודת האנליזה, במועד פרסום העבודה אין למכין העבודה ניגוד עניינים או חשש לניגוד עניינים.
הערות לאנליזה
להלן סולם המלצות לפיו פעל כותב האנליזה:
קניה
תשואת יתר
תשואת שוק
תשואת חסר
מכירה
חישוב מחיר היעד בוצע על סמך שיטות הערכה מסוג DCF. בנוסף נלקחו בחשבון מכפילים בתעשייה.
המלצות קודמות:
סיכונים מהותיים העשויים להשפיע על מחיר היעד
סיכוני מאקרו: האטה כלכלית גלובלית שעשויה לגרור ירידה במחירי הסחורות החקלאיות (כגון גרעינים ודשנים) וסיכוני טרור הנובעים בעיקר ממיקומה הגאוגרפי של כיל בישראל.
אובדן לקוחות.
עלייה בתחרות בתחומי הפעילות, בדגש על כניסת היצע צפויה באשלג ובפוספט וחשיפה לירידת מחירים.
סיכונים תפעוליים כגון תקלות באתרי הייצור ובמערכות השינוע, שריפות, בולענים במכרות, הצטברות מלחים בבריכות האידוי בים המלח שמצריכה תחנות שאיבה והשקעות אחרות, סיכון תפעולי בהצלחת קציר המלח (העברת המלח מהבריכות של כיל לצפון ים המלח), סיכון עתידי אפשרי מהזרמת מים התיכון לים המלח ומשכך שינוי הרכב המים (פרוייקט תעלת הימים), תקלות במערכות המחשוב כולל פריצות וכדומה.
תלות בנמלים וחשיפה להשבתות בנמלים.
רגולציה בישראל ובחו"ל: שינוי בתקנים, איכות הסביבה, בטחון ופיקוח, תלות ברישיונות והיתרים, סיום זכיונות בשנים הקרובות/המשך זכיונות תוך הרעה בתנאים, סירוב להרחבת הכרייה בשדה בריר ושינוי בדרישות המיסוי.
עלייה בהוצאות תפעוליות, דוגמת עלייה משמעותית בהוצאות שכר.
חשיפה לשינויים במחירי חומרי הגלם העיקריים שצורכת החברה (כולל אנרגיה) באופן שאינו מגודר.
חשיפה לסכסוכי עבודה, עיצומים והשבתות.
חשיפה לשע"ח, שינוי ריבית ואינפלציה.
שינויים באומדני החברה בנוגע להפרשות לעובדים, הפרשות לטיפול בפסולת ושיקום ונכסים והתחייבויות אחרים.
חשיפה לפרשנות שונה ביחס לרשות המיסים בנוגע לאופן חישוב יתרות המשפיעות על שיעור המס, בין היתר יתרת הנכסים המשמשת לחישוב היטלי המס כתוצאה מהחוק למיסוי משאבי טבע (החברה מתייחסת לשווי ההוגן ולא לערך בספרים).
אי הצלחת מיזוגים ורכישות עתידיים.
אי הצלחת תכנית ההתייעלות.
בעל שליטה ומניית זהב אשר מכוחה קיימות זכויות וטו לגבי העברות נכסים ומניות (מהווה סיכון להצעת רכש עתידית, כפי שאירע בעבר).
עצמאות שיקול הדעת
אני מיכל אלשיך, מצהירה בזאת שהדעות המובאות בעבודת אנליזה זו משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים ועל התאגידים שהנפיקו ניירות ערך אלו.
גילוי נאות מטעם בנק דיסקונט לישראל בע"מ עבור איי.סי.אל גרופ בע"מ (כיל)
למיטב ידיעת מכין עבודת האנליזה במועד פרסום העבודה לא קיים ניגוד עניינים, מול כיל כימיקלים לישראל בע"מ ו/או חשש לניגוד עניינים מצד בנק דיסקונט לישראל או מצד חברות קשורות אליו פרט לבאים:
במהלך 12 החודשים שקדמו למועד פרסום העבודה ובימים אלו, תאגיד הקשור לבנק, דיסקונט קפיטל חיתום בע"מ, שימש כחתם בהנפקת אגרות חוב של כימיקלים לישראל בע"מ (כאמור היום נקראת איי.סי.אל גרופ בע"מ).
לפי דוחותיה הכספיים של בתי זיקוק לנפט בע"מ (להלן: בז"ן), חברת בת של החברה לישראל (בעלת השליטה בכיל), בנק דיסקונט שימש כמארגן משותף בהסכם סינדיקציה בין בז"ן לגורמים ממנים שחודש בנובמבר 2016, במסגרתו הועמדה לבז"ן הלוואה בסך של כ-355 מ' דולר. הסכם ההלוואה תקף עד הרבעון הרביעי של 2025, אלא אם כן יתרחש אירוע פירעון מוקדם.
הצהרת בנק דיסקונט לישראל בע"מ על הפטור מגילוי המוענק לו על בהתאם להוראת רשות ני"ע בשל
היותו תאגיד בנקאי:
בהתאם להוראת רשות ניירות ערך לבעלי רישיון בקשר לחובות גילוי בנוגע לעבודות אנליזת (נוסח חדש 2013) בנק דיסקונט לישראל בע"מ פטור מגילוי אודות ניגוד עניינים שמקורו בחוב של קבוצת התאגיד הנסקר בעבודה זו ואודות ניגוד עניינים שמקורו בהחזקות בחשבונות הנוסטרו שלו או של תאגיד קשור והחשבונות המנוהלים על ידו, ואשר איננו עולה ממידע אותו הוא נדרש לגלות לציבור לפי חוק ניירות ערך, התשכ"ח – 1968. פטור זה ניתן לבנק דיסקונט לישראל בע"מ משום היותו מחויב מכוח הוראת ניהול בנקאי תקין של המפקח על הבנקים בעניין פעילות מערכת הבנקאות בשוק ההון בהפרדה מבנית ("חומות סיניות") בין יעוץ ההשקעות בניירות ערך לבין יתר עסקיו. ההפרדה המבנית הקיימת בבנק דיסקונט לישראל בע"מ, מורכבת מהפרדה אירגונית, מקצועית ועסקית, ומיועדת, בין היתר, למנוע ניגוד עניינים והעברת מידע למכין עבודת האנליזה, כאשר מידע זה קיים בבנק מתוקף עיסוקיו האחרים כתאגיד בנקאי (כגון פעילות מתן אשראי).
הערות ואזהרות כלליות מטעם בנק דיסקונט לישראל בע"מ:
הניתוח הכלול בחומר הכתוב המובא להלן, מיועד ללקוחות כשירים של חדר עסקאות של הבנק והוא נשלח אליהם כחלק מתפוצה כללית. הניתוח הינו למטרת אינפורמציה בלבד, ואין לראות בו תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל לקוח, לא מבחינת תוכן הניתוח, לא מבחינת סוגי ניירות הערך והנכסים הפיננסיים הנזכרים בו, ככל שיהיו, ולא מכל בחינה אחרת.
הניתוח מתפרסם בהתבסס, בין היתר, על נתונים ומידע גלויים לציבור שהונחו כמהימנים מבלי שנבדקו עצמאית, העשויים להיות חסרים, בלתי מדויקים, בלתי מעודכנים ואינם מתיימרים להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בו או להחליף את שיקול דעתו העצמאי של הקורא. הדעות המובאות בחומר הכתוב המובא להלן מייצגות את עמדת המחבר והן אינן זהות בהכרח לעמדת יועצי ההשקעות ו/או מחלקת מחקר ו/או הכלכלנית הראשית בבנק. הדעות האמורות נכונות למועד פרסומן לראשונה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה מוקדמת.
תיתכן גם אפשרות שבחומר הכתוב המובא להלן נפלו שיבושי הגהה, ניסוח, טעויות, אי דיוקים וכו'. במקרה כאמור, הבנק וכל חברה קשורה אליו ו/או בעלי מניותיו ו/או עובדיו ו/או מי מטעמו אינם לא יהיו אחראים לכל אי דיוק, שגיאה או כל פגם אחר בחומר הכתוב המובא להלן, לרבות ביחס לנתונים ו/או לכל נזק, ישיר או עקיף, שייגרם, אם ייגרם, כתוצאה מהסתמכות על החומר הכתוב המובא להלן, ואינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט. אין להפיץ, להעתיק, לפרסם או לעשות כל שימוש אחר בחומר הכתוב המובא להלן ללא אישור הבנק מראש ובכתב. העברת החומר הכתוב המובא להלן ופרסומו במלואו או בחלקו, ללא קבלת אישור הבנק כאמור לעיל הינה אסורה בהחלט.
הבנק ו/או חברות הבנות שלו ו/או החברות הקשורות עוסקות, בין היתר בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, ביצוע עסקאות בבורסה ובפעילות בנקאית לסוגיה, ועשויים להחזיק ו/או לבצע, בין היתר, עסקאות עם החברה ו/או בנייר הערך ו/או נכסים פיננסיים הנזכרים בחומר הכתוב המובא להלן, ככל שנזכרים, בהתאם או שלא בהתאם לאמור בו.
העברת החומר הכתוב המובא להלן באמצעות האינטרנט ו/או מערכות ממוחשבות, חשוף לתקלות וסיכונים הטבועים ברשת האינטרנט ובמערכות ממוחשבות אלו, על אף שהבנק נוקט בכל האמצעים הסבירים למניעת תקלות וסיכונים כאמור. לפיכך לא יישא הבנק באחריות לנזק ו/או הפסד ו/או הוצאה ו/או תוצאה שנגרמה כתוצאה משיבוש ו/או הפסקה בקווי התקשורת ו/או בהעברת החומר הכתוב המובא להלן ככל שאלו נגרמו מתקלות שאינן בשליטת הבנק ושהבנק לא יכול היה למונען במאמץ סביר.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il