קולמקס שוקי הון רון אייכל - המלצת "קניה חזקה" למניית חברת ההסעות השיתופיות UBER - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > > המלצות אנליסטים

קולמקס שוקי הון רון אייכל - המלצת "קניה חזקה" למניית חברת ההסעות השיתופיות UBER


רון אייכל קולמקס שוקי הון צילום: יחצ
סימול UBER בבורסה הראשית בניו-יורק - המניה זינקה ב-340% מהשפל במרץ 2020‎
עיקרי הדברים:
• שוקי המניות רשמו שבוע אופטימי על רקע המשך השקת החיסונים ולפי דברי פאוצ'י עד אפריל כל אמריקאי יוכל להתחסן
• 82 חברות S&P 500 דיווחו על תוצאותיהן העסקיות בשבוע שחלף
• האינפלציה הבסיסית נותרה ללא שינוי בחודש ינואר ומצביעה על כך שמדיניות ה-Fed תיוותר יונית
• עונת הדוחות הכספיים ב-וול סטריט נמשכת, כאשר יפרסמו תוצאותיהן, בין היתר: AIG, Baidu, טאואר, נייס, נובה.הזירה העולמית

המניות ממשיכות במגמה החיובית ובעיקר במניות הקטנות
המדדים העיקריים רשמו שבוע שני של עליות והגיעו לרמות שיא. אלו, ככל הנראה נתמכו, בהפצה מואצת של חיסונים לנגיף הקורונה והתמתנות במספר המקרים בארה"ב. מניות שירותי התקשורת רשמו ביצועים טובים יותר במדד S&P 500, וזאת על ידי עלייה מוצקה במניות טוויטר ומשחקי הווידאו. עליית מחירי הנפט סייעה למניות האנרגיה, בעוד שחולשה במניות אמזון וטסלה הכבידה על תחום מוצרי הצריכה המחזוריים. מניות בינוניות וקטנות הרחיבו את הפער שלהן השנה, בהשוואה למניות "גדולות". גם מניות הערך רשמו ביצועים טובים. המדדים העיקריים נעו בטווח צר, במשך רוב חלקי השבוע.
השבוע נרשם הגל הגדול האחרון של פירסומי הדוחות לרבעון הרביעי, כאשר 82 מהחברות הכלולות ב-S&P 500 דיווחו על תוצאות. הרווחים הכוללים של חברות ה-S&P 500 צמחו במעט, לעומת רמתן לפני שנה, ומסמנים התאוששות מהירה במיוחד ברווחים בהשוואה למיתונים בעבר. לדוגמא, לאחר המשבר הפיננסי העולמי בשנים 2008–2009, נדרש ל-S&P 500 חמש שנים לחזור לרמת הרווח למניה. בערך ארבע מתוך חמש חברות במדד עקפו עד כה את תחזית הרווח, הרבה מעבר לרבעונים רגילים.


פאוול מסמן מחויבות לשיעורים נמוכים
מכפיל הרווח החזוי בשוק המניות האמריקאי הוא גבוה והפער ניכר מעבר לממוצע ארוך הטווח. מצב זה הופך פחות נוח למשקיעים והדבר מתבטא לעתים בסנטימנט. יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול דאג להפחית מהדאגות הללו ביום רביעי, כשנאם בפני המועדון הכלכלי של ניו יורק וחזר על נחישותם של קובעי המדיניות לשמור על שיעורי הריבית קרוב לאפס ולהמשיך לרכוש נכסים חודשיים בהיקף של 120 מיליארד דולר. רבים טוענים כי שיעורי ריבית נמוכים מאוד מצדיקים הערכות שווי גבוהות יותר בגלל הערך הגבוה יותר שהם מעניקים לרווחים העתידיים (ריבית היוון נמוכה). תשואות אג"ח נמוכות תומכות גם הן ביתרון היחסי של מניות.
נראה כי העמדה המוניטרית היונית של פאוול נתמכה גם על ידי נתוני האינפלציה שפורסמו השבוע. מדד המחירים לצרכן (לא כולל מזון ואנרגיה) נותר ללא שינוי בינואר, נמוך מהקונצנזוס לעלייה של 0.2%. תביעות האבטלה שבועיות צנחו ל-793,000, אך זה היה רק ​​משום שמאזן השבוע הקודם תוקן גבוה יותר, מ-779,000 ל-812,000, והיה גבוה מהציפיות. המדד הראשוני של אוניברסיטת מישיגן לסנטימנט הצרכנים בפברואר הפתיע כלפי מטה. אם יאושר, זו תהיה הקריאה הנמוכה ביותר (76.2 נק') מאז אוגוסט.

אירופה
תשואות איגרות החוב הממשלתיות בגוש האירו עלו בסיכום שבועי, אך דווקא אינפלציה חלשה, הגישה היונית של הבנק המרכזי באירופה (ECB) והתחזית הכלכלית הקודרת של הנציבות האירופית (EC) יצרו לחץ מסויים לירידת תשואות.
הקלת המתח הפוליטי באיטליה סייעה לתשואה של 10 שנים במדינה לשפל חדש ביום שישי. מריו דראגי, נשיא הבנק המרכזי לשעבר, צפוי להיות ראש ממשלת איטליה לאחר שקיבל את תמיכתה של תנועת 5 הכוכבים הפופוליסטית, המפלגה הגדולה ביותר בפרלמנט, לשם הקמת ממשלת האחדות הלאומית.

גרמניה מאריכה את הנעילה
המדינות האירופיות המשיכו להאריך את תקופות הסגרים שלהן, למרות התקדמות בחיסונים. 16 מושלי גרמניה והקנצלרית אנגלה מרקל האריכו את הנעילה של המדינה עד ה-7 במארס, על רקע החשש כי המוטציות יביאו לעלייה במספר הנדבקים. גרמניה גם החליטה לסגור את הגבול שלה עם צ'כיה. בבריטניה, ראש הממשלה, בוריס ג'ונסון מתכנן להתוות תוכנית לפתיחה מחדש של הכלכלה בעוד שבועיים. AstraZeneca הודיעה כי היא שואפת שיהיה חיסון יעיל נגד המוטציות ומוכן לפריסה בקנה מידה רחב בתוך שישה עד תשעה חודשים.

חולשה כלכלית בבריטניה ובגוש האירו
כלכלת בריטניה התכווצה ב-9.9% בשנת 2020 - הנפילה השנתית החדה ביותר מאז 1709 - על פי המשרד לסטטיסטיקה לאומית. התפוקה צמחה בשיעור העולה על 1% בשלושת החודשים האחרונים של שנת 2020 עקב עליות בהוצאות הממשלה והשקעות הון. לעומת זאת, לפי התחזית של הבנק האנגלי תרשם התכווצות חדה ברבעון הראשון של 2021 בגלל מגבלות נעילה מתמשכות, ואחריה התאוששות חדה סביב אמצע השנה עקב השקה מהירה של מסע החיסונים הלאומי.
האיחוד האירופי חוזה כי כלכלת גוש האירו תצמח ב-3.8% השנה וב-2022. התחזית לשנת 2021 נמוכה מהתחזית הקודמת שפורסמה בסוף השנה שעברה, אך תחזית 2022 מציגה עדכון כלפי מעלה.

הזירה הטכנית
$Cisco CSCO , 47.29 
חברה הטכנולוגיה Cisco, הציגה תוצאותיה לרבעון הפיסקלי שהראו מאבקים מתמשכים במגזר המוצרים המרכזי שלה. ובכל זאת, תוצאות החברה עקפו את הערכות האנליסטים. כך עשתה החברה:
רווח: 79 סנט למניה, מותאם, לעומת 76 סנט למניה הצפוי על ידי אנליסטים.
הכנסות: 11.96 מיליארד דולר, לעומת צפי לכדי 11.92 מיליארד דולר.
הכנסות סיסקו הצטמצמו מעט במונחים שנתים ברבעון, שהסתיים ב -23 בינואר, על פי הדוח. ההכנסות ירדו זה הרבע החמישי ברציפות. הכלכלה החלשה הפחיתה מסיכויי הצמיחה של החברה.
בגזרת המוצרים המובילים של החברה, פלטפורמות התשתית, הכוללות מתגי רשת ומרכזיות נתוני רשת, סיסקו הניבה הכנסות של 6.39 מיליארד דולר, ירידה של 3% לעומת לפני שנה.
מנכ"ל סיסקו צ'אק רובינס אמר כי: "השוק הארגוני נותר חלש, מונע ממחזורי עסקים ארוכי טווח ומבלימת ההוצאה, בקרב מספר לקוחות שנפגעו מהמגיפה. הוא הוסיף כי ההכנסות ממתגים אמנם היו יציבות, אך ההכנסות מנתבים ומשרתים ירדו.
יחידת היישומים של החברה, כולל מוצרי שיחות וידאו Webex, סיפקה הכנסות של 1.35 מיליארד דולר, יציבות לעומת לפני שנה ומעט מתחת לאומדן הקונצנזוס. כעת ב-Webex יש 600 מיליון משתמשים בממוצע במהלך הרבעון, אמר רובינס.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 34.67 דולר קו ההתנגדות נמצא ברמה של 52.55 דולר.


$Uber  UBER, 60.63
חברת ההסעות השיתופיות, Uber Technologies, דיווחה בשבוע שחלף את תוצאותיה כספיות לרבעון הרביעי וגם לשנה המלאה שהסתיימה ב-31 בדצמבר 2020. נקודות עיקריות פיננסיות לרבעון הרביעי 2020 היו:
שווי ההזמנות ברוטו צמחו לעומת הרבעון הקודם ב-16% לרמה של 17.2 מיליארד דולר, אך ירידה של 5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.
ההכנסות צמחו ב-13% ברבעון אך ירדו ב-16%, לעומת הרבעון המקביל אשתקד.
ההפסד הנקי המיוחס ל-Uber Technologies, Inc. עמד על 968 מיליון דולר, הכוללים 236 מיליון דולר הוצאות לפיצויים מבוססי מניות.
הפסד EBITDA (מתואם) של 454 מיליון דולר, צומצם ב-171 מיליון דולר לעומת הרבעון הקודם וב-161 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל לפני שנה.
מנכלית החברה מסרה בהודעה לאחר הפרסום את הדברים הבאים: "בעוד ש-2020 בהחלט בדקה את עמידותנו, היא גם האיצה באופן דרמטי את יכולותינו בתחום המסחר המקומי, כאשר עסקי המשלוחים שלנו הוכפלו ביותר מפי שניים במהלך השנה והסתכמו בקצב הזמנות שנתי של כמעט 44 מיליארד דולר (לפי חודש דצמבר)".
בחודש אוגוסט האחרון רכשה אובר טכנולוגיה את Autocab, המקשרת בין נהגים למפעילי מוניות מקומיים. לדעת מנכ"ל החברה, כאשר הנסיעות והתיירות ישתקמו הביקוש למוניות ישוב לזנק.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 24.27 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 66.78 דולר.


$Twitter  TWTR, 71.90
חברת הרשת החברתית, טוויטר, דיווחה על רווחיה הרבעוניים. להלן נקודות המפתח:
רווח למניה: 38 סנט, מתואם, לעומת צפי ל-31 סנט.
הכנסות: 1.29 מיליארד דולר לעומת צפי ל-1.19 מיליארד דולר.
משתמשים פעילים יומיים (mDAU): 192 מיליון לעומת 193.5 מיליון צפויים, על פי StreetAccount.
במבט קדימה, מטוויטר נמסר כי היא מצפה שההכנסות יגדלו מהר יותר מההוצאות בשנת 2021, בהנחה שימשך השיפור בכל האמור למגפה ותרשם "השפעה צנועה" בלבד עקב משינויי הפרטיות שחברת אפל צפויה לנקוט במערכת ההפעלה החדשה שלה, ה-14iOS.
החברה דיווחה כי היא צופה השנה לצמיחה של יותר מ-20% במספר המשתמשים, כאשר ההוצאות הכוללות יגדלו ביותר מ-25%.
לגבי 2021, טוויטר ציינה גם שלמרות "הנסיבות החריגות" ברבעון הראשון, העלייה ב-mDAU עד סוף ינואר הייתה מעל הממוצע בארבע השנים האחרונות. ייתכן שנתון זה היה התייחסות להחלטת החברה ב-8 בינואר להשעות לצמיתות את חשבונו של הנשיא לשעבר, דונלד טראמפ.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 30.73 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 79.53 דולר.פרטי מכין עבודת הניתוח:
שם: רון אייכל, ת.ז 029027703
כתובת: יגאל אלון 94, ת"א.
בעל רישיון משווק השקעות מספר 6910
השכלה: ד"ר מנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. תואר ראשון ושני בכלכלה מהטכניון
ניסיון תעסוקתי - 20 שנה
פרטי התאגיד המורשה מטעמו פועל מכין עבודת הניתוח:
טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ. בעלת רישיון משווק השקעות מספר: 804.
מרחוב יגאל אלון 94, מגדל אלון 2, תל אביב. טלפון: 073-7903784. פקס: 073-2580058.
גילוי נאות מטעם מכין עבודת הניתוח: למכין עבודת הניתוח לא ידוע על ניגוד עניינים במועד פרסום עבודת הניתוח.
גילוי נאות מכח תקנות זירות סוחר:
עיסוקה המרכזי של החברה הוא ניהול זירת סוחר, וכי מחד, היא מפרסמת עבודת ניתוח זו, אשר ניתן לבסס עליהן החלטה בדבר כדאיות השקעה, החזקה, קניה או מכירה של מכשיר פיננסי הנסחר בזירה ושוויו מושפע מערך נכס הבסיס ומנגד היא משמשת כצד הנגדי לעסקאות מול הלקוח . בהתאם לכך, לחברה ניגוד עניינים במספר היבטים:
בשלב הפתיחה והסגירה של העסקה, החברה היא הקונה כשהלוקח מוכר ולהפך. לפיכך, אינטרס החברה בשער המכשיר הפיננסי, אשר ערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא העבודה, מנוגד לאינטרס הלקוח, הן בשלב פתיחת העסקה והן בשלב סגירתה.
החברה אינה מתחייבת להתכסות בגין כל עסקה של לקוח ולכן היא עשויה להיות מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. לפיכך, מרוויחה החברה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.
כאשר החברה מתכסה, היא עשויה לבצע התכסות זאת מול תאגיד קשור. בהתאם לכך, ייתכן כי קבוצת החברה תהיה מצויה בפוזיציה המנוגדת לזו של הלקוח, כל עוד העסקה מול הלקוח פתוחה. במקרה זה, מרוויחה הקבוצה כאשר הלקוח מפסיד ומפסידה כאשר הלקוח מרוויח.
החברה נוקטת באמצעים לצמצום ניגודי העניינים, אך אין באמצעים אלה כדי למנעם לחלוטין. למידע נוסף ראו פרק 6 – מדיניות ניגוד העניינים - בתקנון המסחר של החברה:

תקנון מסחר קולמקס
השירותים בזירה כרוכים בעמלות שונות. לפירוט בדבר עמלות אלה ראו: https://www.colmex.co.il/assets-and-comissions/
גילוי נאות מטעם טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ מכח הוראת האנליזות:
עבודת הניתוח הועברה לחברה מידי עורך עבודת הניתוח בתאריך 14/02/2021. עבודת הניתוח פורסמה בתאריך 14/02/2021.
החברה ביצעה במהלך החודש שקדם למועד פרסום עבודת ניתוח זו, עסקאות ו/או החזיקה בעסקאות פתוחות במכשיר פיננסי שערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא עבודת ניתוח זו, מכוח היותה זירת סוחר, כמפורט לעיל.
לחברה קיימות עסקאות פתוחות במכשיר פיננסי שערכו נגזר מנכס הבסיס נשוא עבודת ניתוח זו, מכוח היותה זירת סוחר, במועד פרסום האנליזה.
החברה ו/או תאגיד קשור לה לא ניהלו הנפקה פרטית או הצעה של ניירות ערך של התאגיד הנסקר במהלך 12 החודשים שקדמו למועד פרסום עבודת הניתוח.
החברה ו/או תאגיד קשור לה לא קיבלו מהתאגיד הנסקר תמורה בגין מתן שירותים במהלך 12 החודשים שקדמו למועד הפרסום של עבודת הניתוח.
החברה ו/או תאגיד קשור לה לא צפויים לקבל תמורה בהיקף מהותי מהתאגיד הנסקר לאחר פרסום עבודת הניתוח.
החברה ו/או תאגיד קשור לה אינם משמשים כעושה שוק בניירות הערך של התאגיד הנסקר.
במועד פרסום עבודת הניתוח ובמהלך 30 הימים שקדמו למועד הפרסום, החברה ו/או תאגיד קשור לה, לא החזיקו בחשבונות הנוסטרו שלהם, או בחשבונות המנוהלים על ידם, החזקה מהותית בנייר ערך נשוא עבודת ניתוח זו, או בסוג מסוים של ניירות ערך של התאגיד הנסקר.
במועד פרסום עבודת האנליזה, לא החזיק בעל השליטה בחברה, החזקה מהותית בנייר הערך נשוא עבודת הניתוח או בסוג מסוים של ניירות

כללי
עבודת ניתוח זו נועדה לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ או שיווק לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. המידע, הפרטים, הדעות ומסקנות עורך עבודת הניתוח, כפי שאלה מפורטים בעבודת ניתוח זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה מראש או בכלל. עבודת ניתוח זו היא על דעת עורך עבודת הניתוח בלבד ומשקפת את הבנתו ליום כתיבתה. עבודת ניתוח זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ או שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. החברה וחברות קשורות לחברה, בעלי מניותיה, עובדיה ו/או מי מטעמן לא יהיו אחראים, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בעבודת ניתוח זו, ככל שייגרם. החברה אינה מתחייבת ואין בעבודת ניתוח זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מאמור בעבודת ניתוח זו. עבודת ניתוח זו הינה רכושה הבלעדי של טי.ג'י.אל קולמקס שוקי הון בע"מ, ואין להעבירה לצד ג', להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם או לצלם, באופן מלא או חלקי מבלי לקבל אישור מראש ובכתב מהחברה.

אני רון אייכל, בעל רישיון מס' 6910, מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת ניתוח זו משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים ועל התאגיד שהנפיק ניירות ערך אלה


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il